Line 6 Helix LT Ses Problemi

Herkese Selamlar,
Helix Lt kullanıyorum. Evde Yamaha HS5 ve bilgisayar kombinasyonuyla (XLR kablosuyla) DAW'ımda gayet güzel doygun ses alıyorum. DAW'daki input level göstergem hiç peak'e uğramadan sorunsuz olduğunu zaten belirtiyor. Ayrıca Bir diğer DAW ve BandLab'deki input level göstergeleri de gelen sesin gayet ayarında olduğunu gösteriyor. Buna rağmen stüdyoda 1/4" kabloyla miksere ve Cabine bağlandığımda ya da Marshall amfi+cabine, amfiyi bypass edip direk cabine girdiğimde ses çok cılız kalıyor. Her seferinde patchimdeki multi output ayarlarına gidip sesi 8 ila 20 dB artırmam gerekiyor. Bu sefer de patch ler arası dengesizlik oluyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.

Çünkü Helix LT içerisinde power amp yok.

Power amp almanız gerekli: 🎸 Harley Benton GPA-100

Marshall amfi ile kullanırken ise amfinin efekt dönüşünden girmeniz gerekli.
Öneriniz için çok teşekkürler power amp olmadan evdeki sesler çok dengeli, hatta referans monitörlerini +1 de kullanıyorum eğer +3 ye getirirsem sesten ben bile rahatsız oluyorum. Evdeki Marshall jtm30'da da çok yüksek ses alabiliyorum. Sorun helix ile mixer arasında mı başlıyor sizce?

Öneriniz için çok teşekkürler power amp olmadan evdeki sesler çok dengeli, hatta referans monitörlerini +1 de kullanıyorum eğer +3 ye getirirsem sesten ben bile rahatsız oluyorum. Evdeki Marshall jtm30'da da çok yüksek ses alabiliyorum. Sorun helix ile mixer arasında mı başlıyor sizce?
Herkese Selamlar,
Helix Lt kullanıyorum. Evde Yamaha HS5 ve bilgisayar kombinasyonuyla (XLR kablosuyla) DAW'ımda gayet güzel doygun ses alıyorum. DAW'daki input level göstergem hiç peak'e uğramadan sorunsuz olduğunu zaten belirtiyor. Ayrıca Bir diğer DAW ve BandLab'deki input level göstergeleri de gelen sesin gayet ayarında olduğunu gösteriyor. Buna rağmen stüdyoda 1/4" kabloyla miksere ve Cabine bağlandığımda ya da Marshall amfi+cabine, amfiyi bypass edip direk cabine girdiğimde ses çok cılız kalıyor. Her seferinde patchimdeki multi output ayarlarına gidip sesi 8 ila 20 dB artırmam gerekiyor. Bu sefer de patch ler arası dengesizlik oluyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim.
Bu cihazları kullanmanın en ideal yolu, FRFR monitörler. Evdeki sistem üzerinden iyi sonuç almanız da bu yüzden.
Amfi simülasyonunu devre dışı bıraktığınızda cihazın en önemli bileşeni de kapanmış oluyor. O nedenle ses elbette farklı olacaktır.
LT kullanmadım, ancak farklı sistemlere bağlanmak üzere hazır ayarları varsa bunları bir denemeniz lazım. Aksi takdirde farklı sistemler için farklı banka veya patch yazıp onları kullanın derim. En kısa çözüm bu bence.
Amfiye girdiğinizde return üzerinden bağlanıp (Gerge bahsetmiş zaten) kabini kapatmak lazım. Tabii yine de nasıl sonuç aldığınıza göre spesifik ayarlar yapmak gerekecektir. Dediğim gibi, cihazın üzerindeki ayarları kontrol edin. Direk mix
ere giriş, return üzerinden giriş vs gibi seçenekler varsa onları denemelisiniz.

Aksi takdirde farklı sistemler için farklı banka veya patch yazıp onları kullanın derim. En kısa çözüm bu bence.
Çok teşekkürler. Şimdi evde oturup aynı seslerin Amp ve/veya Cab simülasyonlarını kullanmadığım bir banka yaratacağım, muhtemelen işe yarayacak. Ayrıca bir power amp ısmarlayacağım. O da beni birçok durumda kurtaracaktır eminim.

Söyle oluyor o, yapılabilecek zincirleri yazayım:

Helix efektler > Helix amfi > Helix cab > Ses kartı
Helix efektler > Amfi > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Power amp > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Amfi efekt dönüşü > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Helix cab > Mixer > PA
Helix efektler > Helix amfi > Mixer > Power amp > Kabin (buradaki power amp mekanın olmalı, siz koyamayabilirsiniz araya)

Daha farklı da çıkar, temel aklıma gelenler böyle.

Son düzenleme:
Söyle oluyor o, yapılabilecek zincirleri yazayım:

Helix efektler > Helix amfi > Helix cab > Ses kartı
Helix efektler > Amfi > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Power amp > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Amfi efekt dönüşü > Kabin
Helix efektler > Helix amfi > Helix cab > Mixer > PA
Helix efektler > Helix amfi > Mixer > Power amp > Kabin (buradaki power amp mekanın olmalı, siz koyamayabilirsiniz araya)

Daha farklı da çıkar, temel aklıma gelenler böyle.
GERGE çok teşekkür ederim.. 🙏

Geri