Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

Monster_YGT demiş ki:
abi orda benim net görebildiğim tek pedal bad horsie 1 birde boss var modelini bilmediğim bide marshall footswitch görüyorum

Biri Boss ekolayzır, diğer Noise Supressor, altta footswitch var zaten yanda morley var, diğerleri gözükmüyor düzgün evet.

Tuner ve Akustik Simulatör vardı Boss'un, bir yerde de onları görmüştüm.

Drivelar amfiden tahminim, hiç drive pedalı görmedim Metinde.Footswitchden basıyor zaten drive alıyor o videoda.

JCM2000 drive'ı kullanıyor çok büyük ihtimal.

arkadaşın biride önceki sayfalarda footswitch kullanmıyor yazmış tı aslında metin abi footswitchsiz bu kadar net bir clean elde edebiliyorsa güzel birşeydir ama footswitch kullandığı bariz bir şekilde ortada

Ha footswitch'i her zaman kullanmıyor, aslında topic'in ilk sayfalarında da yazıyor.Logaritmik potans takılıydı gitarda sanırım, o yüzden potansdan sesi kısınca clean oluyor ses, can kırıklarında öyle yapıyordu.

bende potanstan kısarak clean yaptığını gördüm ama footswitchi de kullanıyordur diye düşünüyordum. Nedir bu logaritmik pot ani ne için logaritmik denmiş nasıl çalışır yeri burası değil ama konu burda geçtiği için sorayım dedim

o videoda en sağda morley bad horsie 1 onun yanında boss tuner var altda ise amfinin footswitchi var ama boss tuner pedalının yanında kırmızı bir pedal var o nedir acaba bileniniz var mı? bir de boss ekolayzır tam nerde ben goremedim yazdıklarım acık gozukuyor zaten videoda

Eldrun demiş ki:
Ha footswitch'i her zaman kullanmıyor, aslında topic'in ilk sayfalarında da yazıyor.Logaritmik potans takılıydı gitarda sanırım, o yüzden potansdan sesi kısınca clean oluyor ses, can kırıklarında öyle yapıyordu.

ya yanlış bilmiyosam logaritmik potans'la sesi kısmaya çalışmak biraz zor değil mi? çok ufak bi hareketle çok farkeder bence... linear kullanmak daha mantıklı?

Logaritmik potta potun degisme degeri bulundugu konuma gore degisiyor.Yani basitce soyle bir ornek veriyim;normal bir potda her 1derecelik donme 100ohm farkediyor diyelim,log.pot.da ilk 1derece cevirmede 25ohm,2.derecede 50 ohm,3.derecede 75ohm gibi yukari dogru artan bir grafik ile degistiriyor direnc degerini.

ya şey kıl olcaksınız ama işte bu katlanarak artışın sesi clean'e çevirirkenki yararı ne çözemedim =( yoksa logaritmik potansiyometre(?!)nin ne olduğu konusunda ufak da olsa bi fikrm var =)

Sanırım aradaki fark birinde seste düşme sağlamak için iyice kısmak gerekiyor.

2.de sesteki düşme az bir kısma ile de belirginleşiyor.

Hangisi hangisi unuttum şimdi 😀

pentagramın konserinde gordugum kadarıyla gerci gorevliler tam baktırmadı ama bad horsie ve boss tuner vardı baska bisey yoktu zaten pentagramın sitesinde 20. yıl konserlerinden bi tane foto var orda baktıgınızda da sadece o ikisi vardır metin turkcanın ayagında uc gruptada farklı pedallar kullanıyor ayagının altında gozuken bad horsie ve boss tuner her grupta var garantide bazı farklılıklar var gruplara gore

Pentagram konserinde diğer pedallar pedalboard içinde amfinin kafasının yanında duruyor diye biliyorum ama emin değilim.Sahnede sadece o sırada kullanması gerekli iki pedal var.

@mdkirk o fotoları koyarsan iyi olur imageshack.us sitesine gir fotoları oraya yükle sonra verdiği linklerden birini buraya kopyala

@eldrun madem pedalları boardun içinde boardıda amfinin yanında bekleticek niye getirmiş kullanmıyacağı pedalları 😆

Geri