Moribund Oblivion

turkishblack demiş ki:
yeni albumde klavye oldukca fazla. klavyeci can agriboz. sen bu albumu iyice bi dinle istersen🙂 ayrica machine brain albumu bu ulkede sound olarak cikmis belkide en yuksek albumdur ses seviyesi acisidan. bahadir ise kendisi tam bir pure blackcidir ama moribund oblivion bir grup ve grup olarak birlikte yapilan muzik tabiki farkli olabilir.

turkish, norvegian olayi ise muziklerin birbirine benzemesiyle alakali degil. grubun savundugu sey sadece bir kimlik sahiplenme durumu. yurtdisinda bir turk grubu olarak taninmak adina yapilmis birsey bu, yoksa turk muzigi, norvec muzigi gibi karakteristik ozellikleri geregi "turkish metal"denmemistir.

abi anladım senin dediğini mayhem,dark funeral falan norwegian black marduk swedish olayında moribundda doğal olarak turkhish black metal.tabi kendi bilecekleri iş şahsen ben ilerdeki black metal projem için turkhish black olayını kullamayı düşünmüyorum.bi de hacı sen paso machine brain albümünden bahsetmişsin ama o albüm bende yok ben khanjar için eleştiriler yapmıştım.orta şeker bir black metal olmasına rağmen kendisini iyi dinletiyor.tabi eb neskiden bütün yerli türk black metal gruplarını dinlediğim için bu albüm çok daha iyi geldi bana umarım bize bir daha öyle albümler dinlettirmezler :twisted: :twisted:

Asmodeus_the_Demoniac demiş ki:
dasboot demiş ki:
Sevgili Turkishblack, Bahadır istese grubu uçurur. Bunu yapacak alt yapısı ve bilgisi var. İstese gerçek anlamda Black Metal'i icra eder, ancak sizin yaptığınız ticari Black Metal'dir. Yani gerçek Black'le alakası yok. Belli bir kitleye, piyasa olan popüler müziği veriyorsunuz. Sizinle bir alıp veremediğim de yok, umarım Moribund başarılı olur, yurt dışında festivallerde filan görürüz. Ama yaptığınız asıl Black Metal asla olmayacaktır.

dasboot sen baya birşey biliyorsun herhalde bu asıl black metal hakkında istersen msn'ini ffalan verde bi görüşelim senle(istemiyosan özel mesajda atabilirsin).ben black metal kökkerlne sahip bir metal dinleyicisi olarak merak ettim neymiş asıl black metal??yani dark funeral asıl black metal dimmu borgir sahte black metal mi??

Evet Dimmu değildir, adamlar yeni birşeyler denediklerini kırk kere demişlerdir. Olay sadece Sound olarak bitmez, liriklerede bakar. Moribund'un acaba Machines Brain albümü hangi konuyu konsept almış, bir sorsan diyorum.

sadece turk gruplari ve yerli piyasayi iceren bir dergi cikti. adi "Metal Nova Magazine" piyasaya cikan derginin ilk sayisinda kapak Moribund Oblivion'dur. genis icerikli bir Moribund Oblivion roportaji da dergide mevcuttur, bilginize.

dün moribund oblivion'un "khanjar" albümünü buldum çok sevindim ve aldım =) aslında albümün piyasada olmadığını sanıyordum ben tabi olması çok güzel bulabilmek büyük şans.

'Khanjar' albümü ciddi anlamda iyi bir albümdü.

moribund01.jpg

bi groza almanızı tavsiye ederim bu eleştrileri haketmediini düşündüüm biridr bahadır uludağlar..solo albüm süper bence! ın your dramatic mournıng +fılthy and fallen world çok ii ..emek saygıyı hakeder..yola taş koyma çabaları anlamsız..bu ülkede black metal yapmak eleştrileri üzerine toplamak için yeterli ..kişisel önyargıları bırakarak yapılan müzii konuşsak daha sağlıklı😀bencesi iiler

grup türkiye konserlerinde neden makyaj yapmıyor? turkishblack bence grubun menajeri falan degil direk gruptan biri.neyse üzerinde cok fazla düşünmeye gerek olmayan bir grup.

yigen: ben grubun menejeriyim. grupta calan elemanlardan birisi degilim. 3-4 yildirda moribund oblivion adina bu gorevi ustlenmis durumdayim. bunda inanamayacak ne var bilemiyorum. almanya turnesi esnasinda grubun cikacak olan dvd'si icin cekimlerde yapildi. burada benimde genis bir roportajim bulunuyor menejer olarak. suphelerin varsa bu dvd'den izlemeni rica edicem.

makyaj konusunda ise grup her konserinde tekrar yapacak gibi gorunuyor. bir sure bu imajdan uzak duruldu fakat dusunceler yine degisiyor gibi. almanyada da bu konuda cok iyi tepkiler geldi gruba.

turkishblack demiş ki:
yigen: ben grubun menejeriyim. grupta calan elemanlardan birisi degilim. 3-4 yildirda moribund oblivion adina bu gorevi ustlenmis durumdayim. bunda inanamayacak ne var bilemiyorum. almanya turnesi esnasinda grubun cikacak olan dvd'si icin cekimlerde yapildi. burada benimde genis bir roportajim bulunuyor menejer olarak. suphelerin varsa bu dvd'den izlemeni rica edicem.

makyaj konusunda ise grup her konserinde tekrar yapacak gibi gorunuyor. bir sure bu imajdan uzak duruldu fakat dusunceler yine degisiyor gibi. almanyada da bu konuda cok iyi tepkiler geldi gruba.

Hastasıyım bu adamın ya...=)

Geri