Nitro cila ne kadar sürede eskir

Hocalar merhaba elimde fender american original 50 tele var ve üzerinde nitro cila olduğunu öğrendim günde en az 2 saat gitar çalan biri olarak bu gitarı ne kadar sürede eskitebilirim

Hocalar merhaba elimde fender american original 50 tele var ve üzerinde nitro cila olduğunu öğrendim günde en az 2 saat gitar çalan biri olarak bu gitarı ne kadar sürede eskitebilirim
Çalım süresinden ziyade gitarın bulunduğu ortamın sıcaklığı nem toz durumu daha etkendir. Gitarın üzerinde toz birakmayip, caseinde saklayıp sadece çalarken çıkarırsanız bu süreyi uzatirsiniz. Ayrıca gitarın cilasinin eskidigini hissettiğinizde gitarın ağaç uygunluğuna ve kaplamasına göre uygun guitar polish uygulayabilirsiniz.

bende fender road worn var 8 aydır bende günde 2 3 saat çalarım çok az bir kolumu koyduğum yerde bir aşınma oldu pek terlemem gitar çalarken bence ne kadar nem ile temas ettiği önemli yani bu işin bi süresi yok

Geri