Nux mighty air

Arkadaşlar merhaba nux mighty air aldım amfiyi.3 watt mış. Yeni öğreniyorum gitarıda. Sustain yok yani. Benmi beceremiyorum yoksa bu amfiyle normalmi. Amfiden memnunum gayet pratik ama ufaktan sevdiğim soloları çalışıyım diyorum istediğim sesleri çıkaramıyorum. Sinir bozucu biraz

Uygulama üzerinden denedin mi ?
Burada bir takım çalım ve anlatımlar var. Bir bak istersen. Yani seni bu amfiyi almaya iten durum neydi ? İlla küçük ölçekli bir amfi arayışında oldun ise Boss katana mini sanki daha iyi tercih olurmuş gibi.

Uygulama üzerinden denedin mi ?
Burada bir takım çalım ve anlatımlar var. Bir bak istersen. Yani seni bu amfiyi almaya iten durum neydi ? İlla küçük ölçekli bir amfi arayışında oldun ise Boss katana mini sanki daha iyi tercih olurmuş gibi.

Kablosuz olduğu için aldım açıkcası. Kablo işini oldum olası sevmem. Kimse sevmez. İzledim bu videoları. Zaten pratik yapma amfisi diyorlar. Benim öğrenmek istediğim watt ve sustain in kalitesi doğru orantılımı oluyor bu amfi olayında

Kablosuz olduğu için aldım açıkcası. Kablo işini oldum olası sevmem. Kimse sevmez. İzledim bu videoları. Zaten pratik yapma amfisi diyorlar. Benim öğrenmek istediğim watt ve sustain in kalitesi doğru orantılımı oluyor bu amfi olayında
Almışsın artık ama çok yanlış bilgi bu ... keşke almadan bu forumu karıştırma şansın olsaymış. Oyuncak almışsın.
Sustain yok derken demek istediğin nedir?

Yapmak istediğin bu:

1111.webp

Nux ile başladığın bu:

2222.webp

Almışsın artık ama çok yanlış bilgi bu ... keşke almadan bu forumu karıştırma şansın olsaymış. Oyuncak almışsın.
Sustain yok derken demek istediğin nedir?
Evet aldık artık yapcak bişey yok. Yani ben bunla çalmayı öğrenirim ama istediklerimi yapmam için daha iyi bir amfiye ihtiyacım var. Doğrumu hocam. Sizce napayım. Satıp başka bir amfimi. Yoksa çalmayı öğreneyimmi bunla

Abim bu sustain olayını belirleyen o kadar çok fazla etken var ki. Ben yazayım öğrendiklerimi, yanlış olan varsa diğer abilerim, ablalarım, kardeşlerim düzeltsin.
Sustaine etkisi olabilecekler
- Köprü tipi ve köprü ile saddellarda kullanılan metal kalitesi
- Sap kalınlığı
- Kullanılan ağacın cinsi (özellikle sapta kullanılan)
- Tel kalınlığı
-Telin sarım şekli ve cinsi
- Tel yüksekliği
- Üst eşikte kullanılan malzeme
- Fretlerin malzemesi ve boyu, ki bana öğretilen jumbo fretler daha iyi sustaine alınıyormuş.
- Manyetik türü ve kalitesi (ki burada kullanılan mıknatıs, sarım sıklığı ve sarımda kullanılan tel kalınlığı ve manyetiklerin aktif veya pasif olması)
- Efekt aleti (pedal, prossesör)
- Amfi
Güçlü ve uzun sustainler için sustainiac denen manyetikler var.
Hatalı bilgilerim varsa düzeltilsin ki bende öğrenirim.
İmkan varsa sat, al bir blackstar id core v3 veya boss katana mini. uçarsın. Varsın kablo dolansın ortada. Ama şahsi fikrim bir süre sonra sırf bu ekipman yüzünden " sanırım ben çalamıyorum" diyebilir, ekipman hatası yüzünden suçu kendi üzerinde bırakabilirsin. diye düşünüyorum

Son düzenleme:
- Köprü sabit mi tremolo mu etkiler. Sabit daha iyidir.
- Ağaç tipi pek etkilemez. Hollow, semi-hollow etkiler tabii ama mahogony ya da ash pek etkilemez yani. Ağaç tipinin en fazla etkisi ne kadar katı olduğunda. Gibson'ların pahalı olmasının bir nedeni de çok sert tek parça maunlar kullanmaları mesela.
- Teller. Kalın tel daha iyidir. Flatwound daha iyidir. Ama ben mesela 9-40 roundwound kullanırım ve sustain konusunda bir sorunum yok. Çok fazla da etkilemez yani.
- Manyetikler önemli. Manyetikleri alçaltmayı deneyebilirsin. Aktif manyetikler daha iyidir daha zayıf mıknatısları olduğu için.
- Nut etkiler. Enerjiyi fazla emmemeli.
- Amfi etkiler, gain ve bas arttır.
- Compressor açabilirsin, amfinde var.

Amfinin kaç watt olduğunun bir etkisi yok, zaten modelleme amfisi bu ki Nux'un modellemesi bir Boss olmasa da iyidir.

Son düzenleme:
Abim bu sustain olayını belirleyen o kadar çok fazla etken var ki. Ben yazayım öğrendiklerimi, yanlış olan varsa diğer abilerim, ablalarım, kardeşlerim düzeltsin.
Sustaine etkisi olabilecekler
- Köprü tipi ve köprü ile saddellarda kullanılan metal kalitesi
- Sap kalınlığı
- Kullanılan ağacın cinsi (özellikle sapta kullanılan)
- Tel kalınlığı
-Telin sarım şekli ve cinsi
- Tel yüksekliği
- Üst eşikte kullanılan malzeme
- Fretlerin malzemesi ve boyu, ki bana öğretilen jumbo fretler daha iyi sustaine alınıyormuş.
- Manyetik türü ve kalitesi (ki burada kullanılan mıknatıs, sarım sıklığı ve sarımda kullanılan tel kalınlığı ve manyetiklerin aktif veya pasif olması)
- Efekt aleti (pedal, prossesör)
- Amfi
Güçlü ve uzun sustainler için sustainiac denen manyetikler var.
Hatalı bilgilerim varsa düzeltilsin ki bende öğrenirim.
İmkan varsa sat, al bir blackstar id core v3 veya boss katana mini. uçarsın. Varsın kablo dolansın ortada. Ama şahsi fikrim bir süre sonra sırf bu ekipman yüzünden " sanırım ben çalamıyorum" diyebilir, ekipman hatası yüzünden suçu kendi üzerinde bırakabilirsin. diye düşünüyorum
Teşekkürler bilgi için. Gitarın yapabildiklerini youtube da görüyorum aynısını denediğimdede sonuç alamadım. Bu arada gitarımda schecter sun valley sustainac rose floyd special , emg manyetik, gövde maun yani kötü gitar değil ama benim amfi seçimim berbat olmuş anlaşılan 😔

Teşekkürler bilgi için. Gitarın yapabildiklerini youtube da görüyorum aynısını denediğimdede sonuç alamadım. Bu arada gitarımda schecter sun valley sustainac rose floyd special , emg manyetik, gövde maun yani kötü gitar değil ama benim amfi seçimim berbat olmuş anlaşılan 😔
Abim.
Şu cahil kafamla bile sorun amfi derim.
Ben sustaniac sun valley denemiştim Do re de. Susturamamıştım yani 🙂
O kablo olayına illa bulaşacaksın sanki. Gerçi ekonomik ferahlık varsa onunda çözümü var.

Abim.
Şu cahil kafamla bile sorun amfi derim.
Ben sustaniac sun valley denemiştim Do re de. Susturamamıştım yani 🙂
O kablo olayına illa bulaşacaksın sanki. Gerçi ekonomik ferahlık varsa onunda çözümü var.
Evet bende tel değişimine gittiğimde ordaki amfide denediler do re de. Bu benim gitarmı dedim. Orda illla amfi al falan dediler ama satmak için diyolardır diye çok umursamadım açıkcası 😁

Geri