Nux mighty air

Manyetik yüksekliği mi, tele uzaklığı mı? Kasadan ne kadar yüksek olduğu değil, tele ne kadar yakın olduğu önemli o yüzden köprüye göre değişir, hatta genel action'a göre de...

Eksik yazmışım, evet, sağol uyardığından =)

Manyetiklerin ortasından tellere yakınlık. 0.5mm filan daha uzak yaptığım oluyor tele göre bazen. Tel kalınlaşınca arttırıyorum, bu saydıklarım genelde kullandığım 9-40 roundwound teller için.

Aktif EMG ve 5mm ile sorun yaşanabilir ama, çok geldi bana.

Evet bende tel değişimine gittiğimde ordaki amfide denediler do re de. Bu benim gitarmı dedim. Orda illla amfi al falan dediler ama satmak için diyolardır diye çok umursamadım açıkcası 😁
Do Re nin satış pazarlamasıdır ÖMÜR BOYU ÜCRETSİZ BAKIM vaadi. Ama pek bir numaraları yok. Tavsiyem yaşadığın yere yakın bir Luthier bulup işini orada görmen. Ama ben yine diyeyim sen bir amfi alacaksın sankim 🙂

Tel değiştirmek, sap ayarı, action, manyetik yüksekliği, entonasyon... bunlar temel şeyler. Bence bilen bir arkadaşın öğretsin sana hepsini, bu tarz sorunların çoğunu kendin çözebilirsin o zaman.

Manyetik yüksekliği en kolayıdır ama, manyetiklerin kenarlarının ortasındaki vidayı çevireceksin sadece. Yaklaştırıp dene, çözülürse sorun yaz buraya ki başkaları için bulunsun.

Geri