Özlem Tekin

kacirma derim dostum. ozlemle ilgili ne dusunursunuz bilmem ama konserini izledikten sonra kopamayacaginizi garanti ederim..bu arada bazi arkadaslar piyasa albumu yapiyor gibi yorumlariyla haybeye sallamislar. bana ozlem kadar cesur,satis kaygisi olmadan sadece kendi istedigi muzigi yapan,ustelik bu tutumunu tum olumsuz elestirilere karsi koruyan tek bir kisi gostersenize Turkiye'de. Seversiniz sevmezsiniz ayri mesele. Ama kabul edin Ozlem gercekten tek bu ulkede. Surekli yeniliyor kendini..Asla bir albumu bir oncekini tekrarlamiyor..En onemlisi ise siz ozlem soyle, ozlem boyle derken o gulup geciyor. bildigi yolda en iyi sekilde ilerliyor...gerisi bos..

özlem tekin bi saplantıdır.anlaşılması çok kolay olmayan bi takıntıdır..anladığını sandığın anda seni öyle bir şaşırtarak asla gerçekten tamamını tanıyamadığını gördüğün bir muammadır..içindeki şımarık çocugu yaşatırken,dişiliğinden korkmayacak kadar kendine güvenen bir KADINdır.hayatı yaşanması gerektiği kadar yaşayan,ciddiye alınması gerektiği kadar alan,olmayacak yerde oldugu kadarıyla bile mutlu olmak için cesaret veren,müziğini ruhunun sözleriyle dile getiren,umudu yüksek tutan,küskünlüğü arkasında bırakan,geçmişinden korkmayan ,geleceğine emin adımlarla koşan.yaptığı herseyin arkasında olan..asla magazin malı güllü dallı motor olmayan;"Hayat aslında bize gösterildiği gibi olmayabilir.Hayatı kalıplarının dışına taşımaya çalışmak bazılarını rahatsız edebilir ama insanların içlerindeki sese kulak vererek daha mutlu olacaklarına inanıyorum."diyerek mesajını ileten mükemmel bi insandır..
ve biz TEKİNİSTler;
bu mesajı aldığımız algıladığımız için özz ü çok seviyoruz ve korkmuyoruz biz buyuz böyleyiz diyoruz...tanıştık kendimizle gerçek bizle ve yanlışlarımız en büyük hazinemiz oldu.artık yanlış yolu başından anlayıp terkedebiliyoruz yol yakınken,gitmeyi de ögrendik sırası geliğinde,bahardan önce dönmemeyi de,kırılmanın çok kolay oldugunu,hayatın beklemediğini..kalkıp yatagımızı bozma vaktinin geldiğini.arkana bakmanın zaman kaybettirdiğini..rüyamızda aşkı bulduk,uynadığımızda göördüğümüz kanlı duvarları temizlemek için güç bulduk içimizde....maskelerimiz yok bizim,kanayan yaralarımız derinkende ayakta kalabildik,bütün yollar ona çıkarken de kaçabildik o şehirden..biz özz ümüzü bulduk,Özz ümüzün peşindeyiz..iyi ki de ....
sözümüz bir,ÖZZümüz bir BİZim. 8)

OZZ üyesi Atıl Kurttekin'in ağzından OZZ.

Ete ile ben(Atıl Kurttekin) “Mindvortex” teydik (1990 yili falan), Muty ise yine Ankara grubu ve benim de son derece muhabbetim olan sevdiim insanlardan olusan “Second Realm” grubundaydi (yani ayni grupta deildik ama mutyle bolca beraber icerdik J). O siralar (1991) ASM’de “Volvox”la ve eski “Godds” dan Ceren ve grubuyla Mindvortex’in top ciktigi bir konser duzenlemistik. O zamanlar Volvox’ta Ozlem yoktu. Hatta Ozlem’le tanismamiz ve arkadasligimizin baslangici 1980’lerde Bodrum’da olmustu. O da ayri bir komedi. J (Judas Priest, Accept, vs... Heavy Metaaaaal!!!)

Sadece muzikten gecinmek o devirlerde imkansiz gibiydi (grup olarak tabi) o yuzden birseyler daha yapmak gerekiyodu... ben de tasarim isini severdim ve uzerine gittim biraz. Ama muzik hep vardi. Ete ile daha sonra (2000 yili civari) yine Mindvortex grubundan Hakan ve o siralar arkadasimiz olan Kivanc ile beraber “Dem” adli bir grup kurduk ve iki yil kadar beste yapip Istanbul’da album cikartmaya debelendik. Tam o siralar ulkede kriz patladi ve plak sirketi tarafindan (Hakan Kursun’un o siralar kendi sirketi vardi ve album oradan cikacakti, henuz EMI nin basinda degildi.) bize biraz beklememiz gerektigi soylendi... Dolayisi ile biz de patladik, sonucta grup dagildi, ( su siralar Ete ve ben haric yeni ekiple “Nem” adi altinda “Guneste Yalniz” isimli EMI den ilk albumlarini cikartiyorlar. Tavsiye ederim guzel muzik...) ben de tasarima yonlendim ve bir sure muzikten uzak kaldim.

Sonra (2004) Taner Keles’in (Ozlemin eski gitaristi super adam) yerine ben girdim gruba. Zaten hepsi arkadasim oldugu icin yillardir berabermisiz gibi kaldigi yerden devam ettik. Iste Ozz’un hikayesi burada basliyor. Rock’n coke 2004’te sahne alacagimiz belli olduktan sonra o konserde farkli biseyler yapalim istedik ve herkesi gaza getiren bir fikirle, Ozlem’in de “hadi abi!” demesiyle basta Ozhan, Ete, Muty ve gelebildikce benim cabalarimizla Ozlem’in eski parcalarini sert yorumlayarak vokal linelarina dokunmadan rekor bir surede (2-3 haftada) tekrar duzenledik (O zamanlar klavyede Ugur Gulbaharli vardi). Sonra Ozz olarak Ozlem Tekin parcalarini bu hallerini 2005 yilbasina kadar (en son konser Yenimelek yilbasi) seri konserlerle tanittik ve cok guzel yorumlar aldik (Bu süre araliginda klavyelerde sirasiyla Ugur - Serkan - Engin degisikligi oldu. Soundwawe’den sonra Baris’la grup son seklini aldi). Bu yorumlar sonucu Ozz projesini albumlestirmeye karar verdik.

Ozz kadrosu; basından beri davulda MURAT (MUTY), epey uzun bir süredir basta ETE, uzun bir suredir eski klavyede yeni gitarda OZHAN, yine uzun bir suredir backvocal, synt ve sampler da BURAK (BUBU), iki senedir gitarda ATIL ve klavyelerde arada bir gelip sonradan kadrolasan BARIS ile son seklini aldi. OZLEM’den bahsetmeme gerek yok heralde J

109876543210’in araya girmesi ile Ozz projesi biraz ertelendi ama bu projenin 5. albume sound ve duzenlemeler acisindan (diger 4 albume kiyasla) epey bir etkisi oldu. 109876543210 kapsaminda verilen konserlerde Ozz repartuarindan da parcalar var ve olmaya devam ediyor.

Arkadaşlar bu Özlem Tekin grubu OZZ'un hikayesi...

Elektro Gitarist 1- Atıl Kurttekin

M.Atil Kurttekin, Ankara'da dogmustur ve esas meslegi grafik tasarimciligidir.1990 yilinda beri müzik grubu olan Kurttekin, 2004 yilinda OZZ'a katilmis ve grupta gitar çalmaktadir.Ayni zamanda bass gitar ve davul da çalabilmektedir. Ayrıca Ankara'da Mind Vortex gibi türk metal müziğinin yüzakıdır kendisi.

ayrıca kişisel web sayfasıda vardır.
www.atilkurttekin.com

Elektro Gitar 2- Özhan Deneç

1982 dogumlu sanatçi, Özlem Tekin'in Ozz'dan önceki klavyecisi.. Simdi OZZ grubunda electro gitar çaliyor.(Ayrica GEZENGEN X'in müzigni yapmis ve Özlem Tekin'in son albümünün çikmasinda büyük katkisi olmustur.

Bass Gitar- Ete Kurttekin

Aslen Ankarali olan Kurttekin,muzige istanbul erkek lisesi yillarinda Seth adindati okul orkestrasinda baslamistir.Baron Steel2in bass gitaristligni yapmistir. Demir Demirkan'la da çalismisligi olan müzisyenin ayni zamanda eurovizyon tecrübesi vardir ve uzun yillar Özlem Tekin2in bass gitaristligni yapmis ve 2004 yilindan beridir OZZ grubunun bassciligni yapmaktadir. Ayrica Cinayet,Kirildim ve a-şık parçlarnin yazari ve bestecisidir.

Davul - Murat Bekin (Muty)

13 haziran 1968 ankara dogumlu Murat Bekin (MUTI); 1986 yilindan itibaren ankara’da çesitli amatör gruplarla çalisti. ankara ve istanbul’da bir çok rock grubuyla birlikte sahne aldi. bir süre özlem tekin’le çalistiktan sonra 1997’de af grubuna katildi. Halen özlem tekin ile çalismakta olup OZZ grubunun davulculugnu yapmaktadir.

Vokal - Burak Kurumak (Bubu)

MisterNonun eski vokalisti olan Burak(BUBU),Chantage Grubunda gitaristlik yapmis. OZZ kurulmadan önce Özlem Tekin'in back vokal ve gitaristligni yapiyordu.Suan OZZ'un back vocal ve klavyecilerinden.

Klavye- Barış Abi

OZZ grubunun klavyecisidir.
ABİ soy ismidir 😉

özlemle ilgili cevaplıyamayacağımız soru yok galiba ,dimi serox...
bizim özümüze işledi "kime ne" dediğinden beri...gidip özzünü bulup "bahar"dan önce döndükten sonra da;kaderimizin kimseyle yazılmadığını hissettiğimiz anda sanki bizi sever gibi birileri hayatımıza girdiğinde de;dağları delip kimsede yıkılmadığımız içimizdeki gücün farkında oldugumuz zamanlarda da,"O"nu bizim gibi kimse sevmedi SEVMEZZZZZ.....

pyroxevil demiş ki:
özlemle ilgili cevaplıyamayacağımız soru yok galiba ,dimi serox...
bizim özümüze işledi "kime ne" dediğinden beri...gidip özzünü bulup "bahar"dan önce döndükten sonra da;kaderimizin kimseyle yazılmadığını hissettiğimiz anda sanki bizi sever gibi birileri hayatımıza girdiğinde de;dağları delip kimsede yıkılmadığımız içimizdeki gücün farkında oldugumuz zamanlarda da,"O"nu bizim gibi kimse sevmedi SEVMEZZZZZ.....
Aynen pyro. Öz kaybolduğumuz anda özümüzü bulmaktır. O benim cinayet sebebim.

YÜXEXES dergisi ekim sayıındanki yazıdan bi bölüm..çok güzel şeyler yazmışlar cidden..paylaşmadan yapamadım..
"..Özlem tekin,ilk albumu "kime ne" ile o dönem için tam anlamıyla farklı bir bakıştı.O albumden bir çok hit çıkarıp,yine beklenmedik bir işle yani "öz" albumu ile karşımıza çıktı.Tamamı elektronik altyapı olan benim gibi düşünen bir çok insan için gizli hazine niteliğindeydi....
.....Özlem Tekin cephesinde oyunculuk sanki daha ağır basmaya başladı artık.Bu bir noktada keyif veren ama bir noktada da bizleri üzen bir durum.Açıkcası Özlem Tekin son dönemdeki dizi furyası içinde hergün karşımıza çıkan yapay oyunculuklar arasında adeta parlıyor.Üstelik kendisine biçilen asi kız rollerini redderek ve farklı rollerde herkesi şaşırtarak yapıyor bunu.Bu kadar duru ve etkili oyunculukla üst seviyede bir doğallığı bir çok oyuncu yakalayamamısken tüm bu niteliklerle Özlem Tekin i tv de ve beyazperdede görmek büyük bir keyif.
...............Özlem Tekin in ileriye dönük planlarının neler oldugunu zman gösterecek ama biz diziler,filmler vb.işlerle birlikte ondan müziğini ve o etkileyici sesini de talep ediyoruz.Ne de olsa o çok iyi bir oyuncu olduğu kadar aynı zamanda bir ROCKSTAR..........."

Arkadaşlar Öz'üm Tempo Dergisinin Bu haftaki sayısında röportajı var oyunculuk üzerine. Bu aslında bi hiç siz fotoğrafları görceksiniz. Ama bulamdım şimdi. 😀

bunlar mı serox 🙂)

2293228.jpg

2290389.jpg

Geri