Paranoya (sivas)

paranoya biralemde tekrar çıkmalı mı ?

• Toplam oy veren
    68
ilayza demiş ki:
bu arada..
nokiasupersound'a ilk ona kaldınız taktirde canlı performans sergileme olayı nerde ne zaman olcak?

yani ben ilk onda yer alıcağınıza inanıyorum her türlü tek korkum sinanın teli koparması 😛

aman aman nazar değmesinde

bide ödüllü nasıl değerlendiriceksiniz bakem?
amma soru soruyorum yaw!

canlı performans yanılmıyosam istanbulda teeeee aralık ayı gibi olcakmış ohaaa dedik ama neapalım...

faith çalmazsak telim kopmaz 😆 en son anfide takılırken faith çaldık yine telim koptu beaa 😆

hele bi ilk ona kalalım ödülü o zaman düşünürüz 😀 😱 😆

sinan a katlıyorum ve hatta feo ya da katılıom vede herkese katılıom...sizi özledim çocuklar pazara izmir yolcusuyum...kendinize çok iyi bakın...sımsıcak buram buram yaz kokan bi atmosferde sabahtan akşama kadar çalışıcam...hade hayırlısı...

ilayza demiş ki:
parça süper olmuş emeği geçen herkeze tebriklerimi sunuyorum..
ama umarım devamı da gelir
hadi istanbula gelin artık
pınar! ne zaman gelcek bu adamlar istanbula sana inanıyorum..

herkes bana inanıyor bunu sorumluluğu feci ağır arkadaşlar. ama her zmaan diyorum ya başarıcaz! siz de bunu adım adım burdan göreceksiniz. fakat birşey gerçekleşene akdar inanası gelmiyor insanın. bu yüzden sizi anlıyorum fakat ben çok önceleri insanların hayalleriyle yaşaması gerektiğini vre onlara inanması gerektiğini öğrendim. paranoya için çalışmalarım tam gaz sürmekte. guruba da söylemediğim birçok şey gerçekleiştirme çabasındayım burada! bunlardan biri de sponsor'dur! şu an onlar için sponsor aramaktayım. fakat siz de bilirsiniz ki yeni olan bir guruba kolay kolay kimse yatırım yapmıyor hele ki tanınmıyorlarsa... ama diyorum ya 1, 2 ağızlarından girip burunlarından çıkınca elbet bir para babası biz de bulucaz! ozaman ekipman dı yolduı carttı curttu sorunu kalmayacak! onun dışında gurup ağustos başı itibari ile haftada 2 gün sahne alacak tabi kısmetse onun için çalışmalar sürmekte! yani kısacası ağustos ayı grubumuz için çok önemli. fakat beni korkutan bu sıkı dönemden önce gurubun yurdun çeşitli yerlerine dağılıyor olması! arkadaşlar sıkı çalışın yaa..... size belkide sizin kendinize inandığınızdan daha çok inanıyorum...

NSS te ki parçanızı dinledim sonunda... (dünyaya dönüşümü kutluyorum da, gerçi kısa süreli bir dönüş gerçi ama...)

bence olduça başarılı bir parça.. naçizane bir eleştirim olacak ama; kendi klasmanımda kalacağım, sadece davullar ile alakalı sözüm..

tuşe hep aynı gibi, tabi kayıttan da olabilir ama.. biraz ses seviyesiyle oynamak lazımdı belkide...
dedim ya fikir sadece..

bu arada kayıt, canlı performansa göre 10 kat daha iyi bence 🙂
elinize sağlık..

NSS te başarılar...

p_god demiş ki:
NSS te ki parçanızı dinledim sonunda... (dünyaya dönüşümü kutluyorum da, gerçi kısa süreli bir dönüş gerçi ama...)

bence olduça başarılı bir parça.. naçizane bir eleştirim olacak ama; kendi klasmanımda kalacağım, sadece davullar ile alakalı sözüm..

tuşe hep aynı gibi, tabi kayıttan da olabilir ama.. biraz ses seviyesiyle oynamak lazımdı belkide...
dedim ya fikir sadece..

bu arada kayıt, canlı performansa göre 10 kat daha iyi bence 🙂
elinize sağlık..

NSS te başarılar...

aslında bu parçanın kaydında tüm enstremanlar 3 saatte işlerini bitirdi mastering çok acele yapıldı ( aslında yapılmadı ) bu parçanın bitmemiş hali...neden acele ettik bende bilmiyorum parçanın tam bitmiş halini sana özel mesajla yollarım umarım 😆

canlı performansta sound berbattı inan bana kim gelse öyle çalardı o bile mucize 😀 😀 zaten en gaz yerinde gitar telide koptu biz yinede yayınladık neise yorumların için çok saol sizede yarışmada başarılar we bol şans 🙂

nss de şarkınızı dinledim we cidden çok beendim, elektrolar çok güzel olmuş altyapıyı doldurmuş, dawullar da çok ii hazırlanmış, bas da şarkıya farklılık katmış we faworim nss de sizsiniz, ancak merak ettiim bişi war...
bildiim kadarıyla kayıtlarda bas gitarı çalan can, ancak nss de emre yazıo, dielim ki şarkı ilk 10a kaldı. yarışmanın kuralı olan canlı performanslarda emre mi çalacak yoksa can mı?

olesine demiş ki:
nss de şarkınızı dinledim we cidden çok beendim, elektrolar çok güzel olmuş altyapıyı doldurmuş, dawullar da çok ii hazırlanmış, bas da şarkıya farklılık katmış we faworim nss de sizsiniz, ancak merak ettiim bişi war...
bildiim kadarıyla kayıtlarda bas gitarı çalan can, ancak nss de emre yazıo, dielim ki şarkı ilk 10a kaldı. yarışmanın kuralı olan canlı performanslarda emre mi çalacak yoksa can mı?

öncelikle bizi desteklediğin için çok teşekkür ederim 🙂

daha öncede söylediğimiz gibi paranoyanın bass gitaristi emredir ama şuan için canla çalışıyoruz emre işleri dolayısıyla gruba katılamıyor eğer bir basscı değişikliğine gidilirse gruba kimin geleceğini herkese açıklarız yine söyliym biz cana kayıt için çalarmısın dedik o da kabul etti bunun dışında bi teklifte bulunmadık zaten bu konuda canla görüşüldü 😀

nss da büyük ihtimalle can bizle olcak we istanbulda birkaç projedede can bizimle çıkabilir olay sadece budur

bence bu parça güzel ama kayıt çokta güzel değil
eleştiri yapayım kendi görüşüm bu kabul edin weya etmeyin önce kötü şeyler...

bence introdan sonra parçaya güçlü bir giriş lazımdı intro alttan geliyo tam işte şimdi patlama noktası dediğim anda sessiz bir giriş çıkıo we hayal kırıklığı...orada sağlam distortion ritm gitar gerekirdi bence...parçada bişi dikkatimi çekti dawulun yaptığı 2. atakla gitarlar uyuşmuyo zaten atak bölümünü çok iyi dinleyin bir eksiklik göreceksiniz sanki gitar hata yapmış gibi geliyo ama alakası yok sadece ataklarla gitarlar uyuşmamış sadece orada bence ufak bir uyum sorunu war..dawulların midi olduğunu yapılan ataklarda wuruşların neredeyse aynı hızda olduğundan anladım herkesinde bildiği gibi ikinci wuruşlar daha yawaş olur sanırım mastering le ilgili bir problem bu zaten mastering doru dürüst yapılmamış söölediğinize göre...basslar parçaya oturmamış sanki farklı bir parçaya bass çalınmış gibi we bir eksiklik war...gitar tonlarınında güzel olduğunu söyleyemicem...solistin sesi güzel ama çok kararsız söylemiş...parçanın son bölümünde tamamen farklı bir sound war gitarların we wokalist in sesleri bir anda parlıyo...

birazda iyi şeyler yazayım...

introdan sonraki wah wah bölümü parçaya oturmuş dawulun ton seçimi gayet başarılı bass tonuda fena değil parça bence özgün başka parçalara benzemiyo en sewdiğim bölümde burutal yapılan bölüm we altta yapılan wokal kısmı...sizden çok daha iyi şeyler bekliyorum siwas gibi hiç bir rock faaliyeti olmayan şehirde böyle şeyler yapmak mükemmel ankara istanbul eskişehir bursa bu şehirlerdeki gruplarla şuanda rekabete girebilecek sewiyedesiniz we bu bence onların ayıbı ... bu grup saydığım şehirlerin herhangi birinde olsaydı şuan dreemde seyredio olurduk...

sizi iki defa biralemde canlı seyrettim bide ortak konserinizi izledim son konserinize gelemedim biralemde bir harikaydınız gözlerime inanamamıştım o kadar süre sahnede kalıp okadar hareketli olmayı nasıl başarıyosunuz anlayamadım...basscının we gitaristin sahne performansları inanılmazdı dawulcuda gayet iyi çalıodu ama solist için aynı şeyleri söyleyemem şuanki wokalistinizi sitede bulunan canlı performansı indirip izledim aslında çalışırsa çok başarılı olabilir ortak konserinizi izlediğimde gitariste hayran kalmıştım dawulcuda gayet başarılıydı siwas için çok fazlasınız ...

yolunuz açık olsun ilk ona kalırsanız canlı performansla işi götüreceğinize inanıyorum...

valla prnyfn yorumunu şimdi davulcumuz feoyla beraber okuduk ve hayran kaldık!çünkü bizim de farkında olduğumuz bi çok hatayı bulmuşsun.hatta farkedilmez dediğimiz hataları bile 😀 kulağına hayran kaldık.
yorumların için çok çok saol!bu ve bunun gibi yorum ve eleştiriler sayesinde hatalarımızı bilip ilerde yapacağımız işlerde daha dikkatli olacağız.
ama şunu da belirtelim tekrar.bu son parçanın kaydı çok çok aceleye geldi.üzerimizde acaip bir baskı vardı çünkü parçanın bi an önce bitirilip gerekli mercilere ulaştırılması gerekiyodu.bütün kayıtlar toplam bir gün içersinde bitirilip yaklaşık 1 saatlik bir mix aşamasından geçirildi. açıkçası parçanın kayıt aşamasını hiç sağlıklı yapamadık (elimizde olmayan sebeblerden dolayı).ama bu yaz eğer işler yolunda giderse daha profesyonel bir kayıt yapacaz.hali hazırda 3 parçamız kaydedilmeyi bekliyor.herşey güzel olacak arkadaşlar biz inanıyoruz siz de bize inanın!!!

valla ben kayıtlarınızı dinledim ve cok hosuma gitti...gtr rifleri gayet cekici duruyo şarkıda ayrıca basçı arkadaşıda tebrik etmek lazım sarkıyı doldurmuş baya solistte aynen agresiflik katoyo şarkıya ki şarkının o anda ihtiyacıda o bence...bir kaç eleştiride yapmak gerekirse gitar tonları biraz daha düzeltilebilir biraz dijital geliyolar bide gitar riflerinin olduğu yerde ikinci gitarı duyabilirsek riffler daha kulağa hoş gelir diye düşünüyorum... brn gayet başarılı buldum ellerinize sağlık....

biskuwi_etu demiş ki:
valla ben kayıtlarınızı dinledim ve cok hosuma gitti...gtr rifleri gayet cekici duruyo şarkıda ayrıca basçı arkadaşıda tebrik etmek lazım sarkıyı doldurmuş baya solistte aynen agresiflik katoyo şarkıya ki şarkının o anda ihtiyacıda o bence...bir kaç eleştiride yapmak gerekirse gitar tonları biraz daha düzeltilebilir biraz dijital geliyolar bide gitar riflerinin olduğu yerde ikinci gitarı duyabilirsek riffler daha kulağa hoş gelir diye düşünüyorum... brn gayet başarılı buldum ellerinize sağlık....
yorumlar için çok saol! dediklerinde haklısın ama tekrar belirteyim ki elimizde olmayan imkanlardan dolayı parçaların kayıtları ve miksajı çok aceleye geldi.kayıt stüdyosunda çalışma zamanımız çok kısıtlıydı, parçayı acilen yetiştirmemeiz gerekiyodu vs. ama sivas olanakları içersinde elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ki zaten çok büyük ihtimalle bu yaz çok daha profesyonel bi kayıt imkanımız olacak istanbulda.
yorumlar için tekrar teşekkürler.

biskuwi_etu demiş ki:

şarkının alt yapısı iyi hazırlandı..gerek gitarlar davul vokal herkez elinden geleni yaptı..bass gitar yorumları için teşekkür ederim..elimden geleni yaptım kendi adıma..dahada iyi şeyler yapacağıma inanıyorum..ben daha önce bu işin (bass) eğitimini almadım ve kendimi eksik hissediyorum..istanbulda bu yaz eğitim alıcam (iyi bir basscıdan isim vermiyim) ve daha emin adımlarla yol alacağıma inanıyorum..bunuda forumdaki arkadaslarımla paylaşmak istedim..iyi mi yaptım bea??bide ben taşındım,ama çok yoruldum..🙂

Geri