Redd

klibi bugün izledim. ben suat da var zannetmiştim ama yokmuş 🙁 fena değil ama yine beklediğimin altında bir klip olmuş. dünya, prensesin uykusuyum ile birlikte albümdeki favorim.

powerturk tv haberde izledim,Redd 4 şarkılık bir ara albüm yapacakmış.Redd in resmi sitesinde ayrıntısı var.
Dünya nın klibindeki anlatımla şarkıdaki anlatım tezat olmuş ama görüntülerin ve sözlerin anlamı örtüşmüş ve anlatımdaki tezatlık anlamı zenginleştirmiş.Bu şarkıda söylenen sözlerde mantığın dili hakim fakat sözlerin altında gizlenmiş bir acı var.Yani şarkıda kendini ve karşıdakini kandırma durumu var veya mantıksal bir mutluluğa rağmen duygusal bir mutsuzluk denilebilir.Umrumda değil dese de umursamaz bir tavır yok aslında,nefret ve tepki var.Yani gayet umurunda.Dünya yeniden dönüyor dedikten sonra daha hızlı dön diyor burda da gizli acı kendini belli ediyor.Bu klipte bu gizli kalmış acıya vurgu yapmışlar.Şarkı sözlerindeki somutluğa karşı klipte soyut bir dil kullanmışlar. Başrolde bu acı var.Önce esas kız gelip odun diziyor fakat yakmıyor yani pişman olup geri dönüyor.Fakat ne fayda.Redd odunlarla gelip esas kızın dizdiği odunların üstüne bir kat daha diziyor.Yüz ifadelerine acı hakim.Daha önce kızın gezdiği yerlerde geziyorlar,sonra odunları yakıyorlar.Odunlar ayrılık kararını veya söylenen son sözleri temsil ediyor olabilir.Ayrıca kamera dönüyor fakat insanlar yerlerinde duruyor.Güneş yok hava gri ama klibin sonundaki ateş ısı ve ışık vererek yapay ve geçici bir mutluluğu sembolize ediyor. Ben klibi izledikçe daha da seviyorum.Bence Redd'in en güzel klibi.çıkaracakları DVDye bu klibi koyarlarsa çok iyi olur.Üzerinde konuşulabilecek çok şey olan bir klip olmuş.

Haber için teşekkürler.Hakikaten ilginç fanlar ama redd hak ediyor bu ilgiyi.Ayrıca bence de ilk albümden Keyifli Bir Gün ün klibi olmalıydı.sanırım çekilmiş ama ikinci albüm çıkacağı için yayınlanmamış.DVD de bu klip olsa hoş bir sürpriz olur,hem de boşa gitmez.Bence ilk albümde klip parçalarının seçiminde hatalı davranmışlar.Klip çekilmeyen şarkılar daha güzel.
Dünya nın klibini izlemek için:
http://www.youtube.com/watch?v=rLB0J6r0-WI

Kirli Suyunda Parıltılar albümünün kartonetinde bas gitar Zafer Şanlı yazılı.Grup üyelerinden değil ama demek ki albüm kayıtlarında birlikte çalışmışlar.Ayrıca ilk albümde tüm şarkılarda Ege Göktuna Bas gitarları çalmış.

aslında bu soruya ben cevap vermeye yeltendim ama şaka mı yoksa şaka gibi mi anlayamadığım için vazgeçtim.Eğer şakaysa cevaba gerek yok ,yok eğer şaka gibiyse hiç gerek yok.

panik_431 demiş ki:
35rammstein35 demiş ki:
redd ne tarz müzik yapıyo

rock adı altında piyasa pop yapıyor.

arkadaşı ciddiye almak ne kadar doğru olur bilemem ama neredeyse her başlığın altında piyasa ve pop kelimelerini bir güzel yapıştırmışki değmeyin keyfine...
ya bu forumda başlığı olan herkes piyasa pop yapıyor yada biz bunu anlayamıyoruz rock zannediyoruz.
beğenmiyorsan dinleme yorum da yapma biz seviyoruz piyasa popun bize rock diye yutturulmasından, karışma değme keyfimize.
ama varsa adamakıllı bir eleştirin buyur yaz bizde bilelim, ne bu şimdi her başlık altında piyasa pop yazıp bırakmak. yokmu okumaya değer bir yazın. yada beğenmiyorsan ve haklarında eleştiri yapacak kadar bile bilgin yoksa ne diye yazıyorsun?

Geri