Sahte Gitarlar

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-ibnez-jem-7v-74668813/detay
bitiyorum şu diger replikalar gibi dandik degil muhabbetine. ulan replika adı üzerinde.1100 liraya canavar gibi gitar alinir 300 liralık gitar satiyolar.

Replika olmasından ziyade bir de elektronik herşeyle takasa açık diyor. Aklıma çalıntı olması geliyor bi de bunun. Sanki bi an önce elinden çıkarmak için ne teklif edilirse kabul edicek gibi..

Replika olmasından ziyade bir de elektronik herşeyle takasa açık diyor. Aklıma çalıntı olması geliyor bi de bunun. Sanki bi an önce elinden çıkarmak için ne teklif edilirse kabul edicek gibi..

Bu olayı genelde müzikle çok alakası olmayan öylesine replika gitar almış ve kar amaçlı satmaya çalışan kişilerin hepsinde görebilirsin replika ticareti yapanlar kesinlikle takas yapmaz. replika alip kar etmeye çalışanlar her zaman takas seçenegi koyar elektronikle vs bunu çok yaşadım ben. banada çok teklifi geliyor.

Bu olayı genelde müzikle çok alakası olmayan öylesine replika gitar almış ve kar amaçlı satmaya çalışan kişilerin hepsinde görebilirsin replika ticareti yapanlar kesinlikle takas yapmaz. replika alip kar etmeye çalışanlar her zaman takas seçenegi koyar elektronikle vs bunu çok yaşadım ben. banada çok teklifi geliyor.

Haklısın, tecrübeden de kaynaklı doğru tespitte bulunmuşsun👍

Bu arada gitarı satılığa çıkaran sayın arkadaş açıklamayı değiştirmiş:
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...h-2-ntb-kirk-hammett-signature-74256555/detay
"merhaba. gitarım 2. eldir. bu gitar metallica gurubunda ki gitarist Kirk Hammett'ın kullandığı gitardır. çin yapımıdır. bu gitar dünyaca ünlü bir gitardır. lütfen saçma tekliflerde bulunmayın. ürünümü çok temiz şekilde hardcase ile muhafaza ettim. gitar 6 aylıktır. lütfen değerini çok abes düşürecek teklifler yapmayın, birbirimizi kırmayalım. ayrıntılar için iletişime geçebilirsiniz."

Kirk Hammett'ın gitarıymış, Çin malıymış ama dünyayca ünlüymüş.. Ayrıca değerini çok düşürmemeliymişiz, birbirimizi kırmamamız lazımmış.. 1500$'dan 750$'a düşürmüş...

Gitarın ortalama imalat değeri ağaç, işçilik ve baskılar dahil 80-90$ civarında arkadaşlar, malum sitelerde satış fiyatı T.C.'ye kargo dahil 200-250$.. Adam replika gitarı gerçekmiş gibi gösteriyor üstelik 750$ istiyor bir de.. Daha önce Amerikan malı yazmıştı ne oldu da değiştirdi bilmiyorum 🙂

Hazır yeri gelmişken söyleyeyim; bunun gibi sahibinden.com üzerinde bir üye daha var; kullanıcı ismi curet bu eleman da çok seri şekilde replika Gibson gitar satıyor, hem de oldukça uzun süredir. Üye yorumlarına bakarsanız durum daha da vahim, herkesten takdir teşekkür almış bu sayın arkadaşımız.. Yakındır, satın alanların hepsi yavaş yavaş piyasaya çıkarmaya başlarlar sahte Gibson Les Paul gitarları 🙂 Tabi sahibinden.com sitesi buna nasıl izin veriyor tartışılır, ilginç bir durum. Sonuçta şunu bilir şunu söylerim: birileri mutlaka mağdur edilecek.. Yüzde yüz eminim birileri bu gitarları orjinal diye yedirecek birilerine..
Evet sahte esp ilanını yazan ilk etapta amerikan malı yazmıştı.Sahte gibson satan ise yine insaflıydı replica olduğunu belirtiyordu 😀 8000 $ lık gibson zakk wylde ın replikasını epi zakk lerden daha tuzluya satmaya çalışanlar da vardı 😀 Sahte gibsonlardan black beauty çalmıştım idare eder gibi çok da berbat değildi.Hatta marka salağı bir arkadaşım da gerçek olduğunu sanıp gitarın gitarın sahibi kişiye bayağı yalakalık yapmıştı 😀

Direkt bu replika işini yapan siteler vardı.Sitede 4-5 markanın çok çok tuzlu modellerinin replikası vardı.Bunlar arasında gibson-İbanez(jem serileri sadece)-esp-fender vardı.http://huayun-guitars.com/e_products/?big_id=&small_id=&page=10&key= http://huayun-guitars.com/html_products/Style-Guitars-21.html bunlar da bu sitelerden birkaçı.Bir de buna yol açan kişiler var belli markaların decal olarak çıkartmaları mevcut bu forumda dahi uygulayanlar oldu zamanında bunu.Bu çıkartmaların da yıllara göre olanları var misal bazı markaların bildiğiniz gibi yıllara bağlı olarak ya da modele bağlı olarak logoları değişiyor.Bunları ve seri numaralarını dahi kopyalayanlar var. İlk önce bu kişilerden uzak durulmalı ve bu kişiler de burada yayınlanmalı ki kim kimin ne yaptığını bilsin.

JBL LANCER S99 SPEAKERS için son fiyat ne olur dedim Yaşar genç'e adam hayat hikayesini yazdı arkadaş!
"önce sorun sizin açınızdan ücreti peşin almak zorundayım.güvenmeniz .temmuzda emekli olacağım65 yaştan istesemde emekli olamam anlıyacağınız adres belli bafranın 1924ten beri ileri gelen bir nolu tanınmış sülalerindeniz ciddiyseniz telefonla görüşelim 05426136447-iş bafra ilçe tarım müdürlüğü.03625431091/132 40 yılı aşan memurlukta sahtekarlık yapmamış biri olarak ömrümü onura harcamışım artık güvenme konusu size ait 350 dolar bırakırım fiyatı yalnız hatalı hesaplamışım düzelteceğim zira cihaz önce californiyadan newyorka türk şirketine gelecek türkiyeye göndermekle amerikalı uğraşmıyor bir yıl harcadım bu uğurda 226 görüşmede 6 kişi olumsuz cevap verdiler birde aracısız çalıştım ingiltere alibaba com üzerinden dolandırdı beniklipsch la scalalar gelmedi parayı aldılar.2650 dolara kumar oynama misali indirim yapıyorum zira hoparlörler 1400 doların altında zor uçakla gelecek kendi kazancıma kumar oynuyorum inanın inanmayın nereye ne ödendi detaylı bilgi vereceğim .gerçek fiyatı gümrük işlemleri yapılırken belli oluyor.selam isterseniz çok detayı konuşuruz kesin kararlı olduğunuzda.slm"

JBL LANCER S99 SPEAKERS için son fiyat ne olur dedim Yaşar genç'e adam hayat hikayesini yazdı arkadaş!
"önce sorun sizin açınızdan ücreti peşin almak zorundayım.güvenmeniz .temmuzda emekli olacağım65 yaştan istesemde emekli olamam anlıyacağınız adres belli bafranın 1924ten beri ileri gelen bir nolu tanınmış sülalerindeniz ciddiyseniz telefonla görüşelim 05426136447-iş bafra ilçe tarım müdürlüğü.03625431091/132 40 yılı aşan memurlukta sahtekarlık yapmamış biri olarak ömrümü onura harcamışım artık güvenme konusu size ait 350 dolar bırakırım fiyatı yalnız hatalı hesaplamışım düzelteceğim zira cihaz önce californiyadan newyorka türk şirketine gelecek türkiyeye göndermekle amerikalı uğraşmıyor bir yıl harcadım bu uğurda 226 görüşmede 6 kişi olumsuz cevap verdiler birde aracısız çalıştım ingiltere alibaba com üzerinden dolandırdı beniklipsch la scalalar gelmedi parayı aldılar.2650 dolara kumar oynama misali indirim yapıyorum zira hoparlörler 1400 doların altında zor uçakla gelecek kendi kazancıma kumar oynuyorum inanın inanmayın nereye ne ödendi detaylı bilgi vereceğim .gerçek fiyatı gümrük işlemleri yapılırken belli oluyor.selam isterseniz çok detayı konuşuruz kesin kararlı olduğunuzda.slm"

Türkler yeni bir trojan robot üzerinde çalışıyor.Adı:Trobot.Yer yer mantıksal zeka tavan yapsa da şimdilik inandırıcı değil.Espiri seviyesi ise hiç küçümsecek gibi değil.

O değil de fax numarası vermeyince dünyam yıkıldı.Oysa çok inanmıştım.

Abi haklısın ama zevk almıyorum bu gitarımı çalmaktan ya. Daha üst bir şeyler istiyorum ama çok pahalı oluyor onlarda.
Replika bir gitar alana dek sabret, düzgün bir Epiphone G400 al, üstüne dilediğin manyetiği çak, hatta beğenine göre klavyeyi traşlatıp kullan. İnan bana bence, bu işlemlere harcayacağın emekler, replikaya vereceğin emeklerden daha fazlasını kazandırır sana.

Konuyu açan mostadon'a da teşekkür ederim. Herkes için yararlı bir konu. 👍

www.sahibinden.com da 1 hafta önce tubedrive adlı kullanıcı ilanıma Gibson Les Paul Goldtop Replika teklifinde bulundu 🙂 Fake olmasına rağmen gitarı orjinalden farksız anlatıyor. Tonları böyle, kozmetiği böyle filan 🙂 Bir de dedim nasıl yollayacaksınız, istanbuldan direk kargolarım dedi 🙂

Geri