Sahte Gitarlar

Fender yazısına dikkat etmediniz mi, annesinin göz kalemiyle yazmış resmen.

Yok, senin yanlışın var! Bu aslında 2050 Füçır Kastım Fender. O logo da 2050 yılının kastımlarının logosu. Lütfen efendim, elin malını karalamayalım!

O değil de arkadaş, şaka bir yana, insan bari az çok logonun yerini, oranını tutturur yahu! Çinli bile iyi kötü öğrendi ne nedir, ne değildir 😀

"... ve denediğimiz zaman pedalsız fender gitarın istenilen tona gitmediğini farkettim.Yeni bir gitar alacağım." İyi de be mübarek, madem durum öyle, al bir pedal takıl be dikkatini sevdiğim?

Buna aslında sahte JEM ile takas önereceksin, "ama bunda FR var" diye de fark isteyeceksin en adili 😀

Bu iyi fikir. Cok saglam yapilmis beni her defasinda sasirtan JEM replikalar var; tutacagi var(bu gitari alacak adam icin sarttir zaten🙂 ),ustundeki ibanez yazisi dogru hecelenmis, rengi de Orhan Gencebay'in fermuarli botlari kadar beyaz olmasa da bir koyu tonda ama camasir suyu ile acilabilir. Istenilen tona dogru da pedaldir mahmuzdur kirbactir tekme tokattir rahatlikla goturulebilir. 3500 lira gibi fiyatlari olmasi yildirmasin bu kardesimizi 1-2 ay bekleyince pazarlik payi baki kalmak kaydi ile 800 liraya iniyorlar ustune nakit bile alabilir.

Bu iyi fikir. Cok saglam yapilmis beni her defasinda sasirtan JEM replikalar var; tutacagi var(bu gitari alacak adam icin sarttir zaten🙂 ),ustundeki ibanez yazisi dogru hecelenmis, rengi de Orhan Gencebay'in fermuarli botlari kadar beyaz olmasa da bir koyu tonda ama camasir suyu ile acilabilir. Istenilen tona dogru da pedaldir mahmuzdur kirbactir tekme tokattir rahatlikla goturulebilir. 3500 lira gibi fiyatlari olmasi yildirmasin bu kardesimizi 1-2 ay bekleyince pazarlik payi baki kalmak kaydi ile 800 liraya iniyorlar ustune nakit bile alabilir.

O Fender logosunun üstüne nakit isteyecek adamı kovalarlar yahu 🙂

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum .. 2.el ibanez jem 7v-wh almak istiyorum. Pek bir bilgim olmadığı için sahte, replika vs.. gitar almak istemiyorum sizden ricam aşağıdaki linki inceleyip beni yönlendirmeniz. İlan sahibini arayıp ne gibi sorular yöneltmem doğru olur ? şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...nez-jem7v-wh-elektro-gitarank-112859139/detay
Sıfır aldıysa faturaları vs görmeyi isteyebilirsin.Aslında en sağlıklı yolu bu olsa gerek.Ankara'da oturuyorsan luthierlere de gösterebilirisin ve gitarı deneyerek alabilirisin.

merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum .. 2.el ibanez jem 7v-wh almak istiyorum. Pek bir bilgim olmadığı için sahte, replika vs.. gitar almak istemiyorum sizden ricam aşağıdaki linki inceleyip beni yönlendirmeniz. İlan sahibini arayıp ne gibi sorular yöneltmem doğru olur ? şimdiden teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...nez-jem7v-wh-elektro-gitarank-112859139/detay

sahte jem mağduru olarak dikkat edilmesi gereken diğer noktalar;

- Seri numarasının fotoğrafını isteyin, öğrendiğim kadarı ile 6 rakamdan oluşmalı. netten araştırılabilir. Ayrıca boyaları soba boyası gibi olmaz, netten orijinal seri no fotolarına bakın.
- ilandaki fotoğraflardaki gitarda sorun var gibi görünmüyor; gitarın arkadan fotoğraflarını isteyin. Gene de tremolo kolu vidalı, altın sarısı ya da alyan vidaları sarı ise sahtedir. Logoya, el işçiliğine yakından bakın; hatalar ve gereksiz kabarıklıklar ve kesim hataları göreceksiniz elden kontrol ederken; bu da sahte demektir. köprü mutlaka edge pro olmalı, floyd rose licenced under pats...gibi şeyler yazıyorsa çin çakmasıdır.
- Arka fotoğraflarda; 1) sap gövdeden sonra hemen radyal olarak başlamalı. Eğer bir santim kadar düz gidip sonra yarıçap alıyorsa unutun. 2) Yay kapağındaki boşluk desenleri - replikalarda bu açıklıklar birbirine yakın oluyor, iki paralel ve bunlara dik olan, dik olan kenara çok yakın olmalı. gene manyetik kapağı 90 derce ters takılmış oluyor.
- Manyetiklerde gömme şekilde belli belirsiz dimarzio yazar. taşıma deliği nispeten küçüktür. sarmaşık deseni hiçbir perdede ton kaybetmez, daha koyu olmaz.
- Mutlaka bilen biri ile gidin ya da gösterin. Bir amfide çalın, tüm perdeleri ve manyetik posizyonlarını kontrol edin.

ben yandım siz yanmayın neticede..

Epiphone manyetik takarken size sormayacak olmalari ne aci, bilmiyorsaniz ogreniniz bazi insanlar bilincli olarak kotu ton pesinde kosarlar bunun icin samimiyetle para harcarlar, salak olmayi ve salak olarak damgalanmayi bir gurur apoleti olarak tasirlar (bakin mesela bunu yapan bunu da yapti, benim izlerken tansiyonum cikiyor 359 dolara!! temassizlik yapan kablo efekti; )... 🙂 Bu arkadasimiz boyle birseyden esinlenip belki bu rezil ton cikartma isini bi gibson CS les paul ile yapip bir adim ileriye tasimak istemistir olamaz mi? Yahu sacmalayayim komiklik yapayim dedim ama bu manyetik olayi beni surklase etti ben bu kadar sacma birseyler dusunemedim o yuzden kesiyorum burda, adam kaziklamanin da bir adabi var kardesim en azindan insanlarin GET acma, havale yapma durtulerini yok etme🙂 . Bu arada Grove burgu olmaz Grover olabilir, portakal bahcesi mi bu arkadas?

Zuhal muzikte bakiminin yapilmasi eger zuhalden alindigi anlamina geliyor ve kayitlari filan varsa zaten supheye mahal yoktur. Yine de:
Oncelikle bulusmadan once yuksek cozunurluklu fotolari gormek sart. Headstock ve gitarin arkasi(klavye icin de gecerli onemli) Manyetiklerin fotolari ve kopru de onemli. Bunun disinda bu tremolo kollari cift lastikli olup ibanez edge sistemler icin evrenseldir ustlerinde 2 adet beyaz lastik olur kendisi siyahtir bunu sorunuz. Koprunun en azindan edge pro olup olmadigini soylemek gayet kolay olur yukleyin resmi soyliyelim. Bir diger opsiyon alin gitari zuhal muzige goturun onlarin elinde jem vardir koyun yanyana ve bakin zaten bakimi orada yapilmissa sahibi de tanir ve kimse ses etmez.

Merhabalar,

Sn. Barış ŞAHİN'in söyle bir yazısı var, Jem lerden de bahsediyor...Ayrıca kendisine mail atarak sorabilirsiniz...

http://gitarizm-tr.blogspot.com/2012/12/sahte-gitar-dosyas.html

Sevgiler ve saygılar...

Zuhal muzikte bakiminin yapilmasi eger zuhalden alindigi anlamina geliyor ve kayitlari filan varsa zaten supheye mahal yoktur. Yine de:
Oncelikle bulusmadan once yuksek cozunurluklu fotolari gormek sart. Headstock ve gitarin arkasi(klavye icin de gecerli onemli) Manyetiklerin fotolari ve kopru de onemli. Bunun disinda bu tremolo kollari cift lastikli olup ibanez edge sistemler icin evrenseldir ustlerinde 2 adet beyaz lastik olur kendisi siyahtir bunu sorunuz. Koprunun en azindan edge pro olup olmadigini soylemek gayet kolay olur yukleyin resmi soyliyelim. Bir diger opsiyon alin gitari zuhal muzige goturun onlarin elinde jem vardir koyun yanyana ve bakin zaten bakimi orada yapilmissa sahibi de tanir ve kimse ses etmez.
Zuhal müzikten alınış tarihi vs yazmış muhtemelen ilk sahibidir.Kuvvetle muhtemel fatura da arz edebilir.Zaten gitar Ankara'da orjinalliğini onaylatabileceği yer sayısı fazla.

http://turkrock.com/threads/38844/ arkadaşlar bu arada muhtemelen sahte gitar ilanı bizzat bu forumdandır. Israrla marka vs yazmamış sadece çinden gelmiş bilmem ne gibi zırvalıklar var.

Zaten hemen silinmesi icin talepte bulunmus beyimiz, ne yazik ki hakli cikmis bulunuyorsunuz sanirim. Bu arada 900 lira ederi ( kime gore neye gore; bana 1 teneke peynirle degis tokus icin getirse kapimdan kovarim yemin ediyorum) oldugu iddia edilen ve Cin'den gelme bir sefil gitar da burada ben zaten iki gitarin ayni olabileceginden supheleniyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-esp-kh-2-mummy-bakmaya-deger-121096196/detay
Biz yaziyoruz ciziyoruz da bunu ureten icin de satan icin de hukuki bir bedel olmali...

Zaten hemen silinmesi icin talepte bulunmus beyimiz, ne yazik ki hakli cikmis bulunuyorsunuz sanirim. Bu arada 900 lira ederi ( kime gore neye gore; bana 1 teneke peynirle degis tokus icin getirse kapimdan kovarim yemin ediyorum) oldugu iddia edilen ve Cin'den gelme bir sefil gitar da burada ben zaten iki gitarin ayni olabileceginden supheleniyorum.
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...-esp-kh-2-mummy-bakmaya-deger-121096196/detay
Biz yaziyoruz ciziyoruz da bunu ureten icin de satan icin de hukuki bir bedel olmali...
Mesaj attım elemana düşündüğüm gibiyse b.k atma muhabbetine dönmesin diye de gitarın sahte olduğunu kendi dedi.

Bir kaç tane bende öyle gördüm google görsellerden fakat Epiphone'un kendi sitesinde rastlayamadım bir türlü. Birde sondaki e hariç, yazı çapraz değilde yatay ve daha ince gibi geldi, bilmiyorum benmi paranoya yapıyorum.

Geri