Sahte Gitarlar

Biraz daha kaliteli LP100'lerden olmasın bu? Nadir görülürler, ben de bir iki kez yabancı sitelerde görebildim. Parasına değer, değmez o ayrı.

Ben de önce öyle sanmıştım, yalnız falsolar var. Örneğin;
-Trapezoid olmaması gerek
-Epiphone yazısı
-Trus rod vida kapağı
-Kapaklı manyetikler
-Köprüsü
-Kulaklıkçaları
-Bir de genel görünüş olarak bir garip görünüyor.

Truss Rod kapağında zaten satanın soyadı yazılı. Ben hatırlıyorum bir kaç yıl öncesinden böyle afili LP100'leri. Görünce şaşırmıştım ama bir kenara da kaydetmedim kaynağını. "Sonuçta LP100" dedim geçtim.

Ha, Çinli ağalar, Standart Epi LP'ün de arada derede böyle kötü bir kopyasını yaptılarsa yuh! Bari bolt on yapmayaydınız derler.

EKLEME: Biraz geç hatırladım. Benim 5-6 yıl önce gördüklerimin bolt on bağlantı için kullanılan arka kapakları farklıydı. Ahalinin bilgisine.

Son düzenleme:
Truss Rod kapağında zaten satanın soyadı yazılı. Ben hatırlıyorum bir kaç yıl öncesinden böyle afili LP100'leri. Görünce şaşırmıştım ama bir kenara da kaydetmedim kaynağını. "Sonuçta LP100" dedim geçtim.

Ha, Çinli ağalar, Standart Epi LP'ün de arada derede böyle kötü bir kopyasını yaptılarsa yuh! Bari bolt on yapmayaydınız derler.

EKLEME: Biraz geç hatırladım. Benim 5-6 yıl önce gördüklerimin bolt on bağlantı için kullanılan arka kapakları farklıydı. Ahalinin bilgisine.

Hocam, çakma Epi olduğunu da düşünmüyorum. Arkadaş Kemper bir gitarı modifiye(!) etmiş sanırım 🙂
@CoolDoG un yazısına ek olarak,
Bariz oraya sonradan yerleştirilmiş logo. Hiç bu kadar dik duran bir Epi logosu görmedim.
Headstock şekli de çok farklı. Keiper marka Lp lerle aynı headstock.
Ve gövde formu Epi LP 100'den farklı. Gövdenin sap ile birleştiği yerin ucu, Epiler'de daha yumuşak iken, bu gitarda daha sivri.
Arkadaş gitarı LP 100 adı altında mı satıyor bilmiyorum ama, Öyle ise LP 100'lerde binding yok.
Inlayler trapezoid değil, dot olmalı.
Ve dediğin gibi, bolt-on kullanılan Epi'lerin (LP 100'ler bolt-on sanırım) platelerinin üzrinde logo olmalı.

@hackeiommi, abi o çakma epi bile olmayabilir, sonradan epiphone yazısı eklenmiş olabilir. 🙂 Eskiden öyle çıkan garip 100 veya 200 plus modeller gerçekten var ama yine onlarla da uymuyor. Gövde de bookmatch-maple güzel yapılmış yalnız. O kandırıyor herkesi.

Son düzenleme:
Biraz daha kaliteli LP100'lerden olmasın bu? Nadir görülürler, ben de bir iki kez yabancı sitelerde görebildim. Parasına değer, değmez o ayrı.

Zannetmiyorum çünkü lp100 e nihayetinde en baz, hiçbi ekstrası cafcafı vs. olmayan les paul modeli olarak üretiliyor... Bu linkdeki gibi flamed maple kapak, trapezoid inlayler, krom pickup coverlar, bej bindingler vs eklenince gitarın pek bi baz les paul modelliği kalmıyor.

Öte yandan bildiğim kadarıyla epiphoneun hiçbir modelinin headstock kısmında sadece les paul imzası bulunmuyor. İmzaya ek olarak sağ alt köşesinde ufak "MODEL" yazıyor. Les paul model, special model, junior model şeklinde. Ben görmedim hiç bu şekilde.

Birde arkadan görüntüsüne bakarsanız hem headstockın arkası hem vidaların olduğu plate boş. Epiphone yine bildiğim kadarıyla iki kısımda boş bırakmaz. Truss rod coverıda ve burgularda benim bildiğim hiçbir epi les paul modeliyle uyuşmuyor.

Tahminimce 100 liralık dandik bir çin malı les paul alınıp, headstockı ile oynanmış. Epiphone logosu emanet duruyor zaten, logo ve les paul imzası sonradan koyulmuş diye tahmin ediyorum...

Son düzenleme:
Ben bu gitarı alacaktım, konu bile açtım hatta sahte mi diye. Satıcıya sordum, euro 2 tl iken Almanya'dan 500 euro'ya almış. Hakan abinin dediği gibi Truss Rod'da soyadı yazıyor. Lp100 de olabilir, ama bana taklit gibi geliyor..

Zannetmiyorum çünkü lp100 e nihayetinde en baz, hiçbi ekstrası cafcafı vs. olmayan les paul modeli olarak üretiliyor... Bu linkdeki gibi flamed maple kapak, trapezoid inlayler, krom pickup coverlar, bej bindingler vs eklenince gitarın pek bi baz les paul modelliği kalmıyor.

Öte yandan bildiğim kadarıyla epiphoneun hiçbir modelinin headstock kısmında sadece les paul imzası bulunmuyor. İmzaya ek olarak sağ alt köşesinde ufak "MODEL" yazıyor. Les paul model, special model, junior model şeklinde. Ben görmedim hiç bu şekilde.

Birde arkadan görüntüsüne bakarsanız hem headstockın arkası hem vidaların olduğu plate boş. Epiphone yine bildiğim kadarıyla iki kısımda boş bırakmaz. Truss rod coverıda ve burgularda benim bildiğim hiçbir epi les paul modeliyle uyuşmuyor.

Tahminimce 100 liralık dandik bir çin malı les paul alınıp, headstockı ile oynanmış. Epiphone logosu emanet duruyor zaten, logo ve les paul imzası sonradan koyulmuş diye tahmin ediyorum...

Yok yok. Kati suretle Epi diye alınacak bir gitar değil. Headstock'u geçsem, benim hatırladığım LP100'lere de uymayan noktaları var. Logosu da allahlık. Ama öyle ama böyle güvenilmez bir gitar.

Sen son zamanlarda iyi zenginleştin, ekipman zehirlenmesi geçirmektesin sanırım. Ver o zaman 5300 papeli o Zakk'a , hazır sapıtmışken bana da Laney'i hediye edersin artık 😀
Yok be abi son zaman parasızlıktan gün yüzüne çıktı bütün hepsi... Daha önce atıl olanlardan bir iki ekipman değişikliği yapardım. Hatta şu evh les paulumu ilk yaptırdığım zamanlar işte bu diyerek bi ara forumlardanda uzak kalmıştım. Şimdi ise bütün hepsi atıl durumda 🙂

Yok be abi son zaman parasızlıktan gün yüzüne çıktı bütün hepsi... Daha önce atıl olanlardan bir iki ekipman değişikliği yapardım. Hatta şu evh les paulumu ilk yaptırdığım zamanlar işte bu diyerek bi ara forumlardanda uzak kalmıştım. Şimdi ise bütün hepsi atıl durumda 🙂

Tatmin olmadım bu açıklamalardan, insaf damarıma dokunamadın. O Laney'e çökeceğim ille de 🙂

Geri