Sahte Gitarlar

hiç bir jackson ve ya charvel kataloglarının arasında kayboldum resmen ona rağmen bulamadım.Jacksonun resmi sitesinden bakmıştım.Başka bir arkadaşada sordum baya jackson kullanan ve bilen biri sahte olma olasılığı yüksek dedi.Gitar sahibi arkadaşla konuştum.Modelini yada üretim yılını bilmediğini söyledi.Bende üretim numarasını istedim fotoğrafla atmadı ve bir bahaneyle sonradan uzun süre gitarı satamayacağını söyledi.jm6 pj modelini buldum internetten.İlandaki arkadaşın iddaa ettiği özelliklere sahip modeli var.Neyse bilgilendirmen için saol kardeşim.

Hocam bu gitarı ben de alacaktım hatta yabancı bir facebook grubunda uzun uğraşlar sonucu birkaç amca yol gösterdi. Ama satan kişi gitarın 2000 2500 tl edeceğini falan söyledi 0ı olsa. Jackson'ın başlangıç serisi bir bassı 1998 üretimi. replika değil yani.

Gitar sahte olmayabilir, ancak ilan başlığında verilen bilgi yanlış. Gitar American Special değildir, neden?
+22 perde olması gerekirken 21 perde.
+büyük headstock olması gerekirken, standart headstocka sahip.

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ocaster-sss-surf-green-maple-220744339/detay/

İlan sahibi ile iletişime geçtim, ilandaki fotoğraf gitara ait değilmiş.
Ekran Alıntısı.webp

Çin sitelerinde arama yaptım, aynı gitardan birçok var. 250-350 $ aralığında. Hem ESP hem de Gibson headstock ve single cut lı olanlar. İnlayler tuhaf lakin. Bu gitarda, Gibson headstock u ve ESP inlay leri var

Geri