Sahte Gitarlar

@devastator kusura bakma sorularınızı yeni gördüm
1- meksika fender ile kafa kafaya takasladım
2- satıcı gitarı Fender Hot Rod 60 olarak koymuştu
3- eğer gitarı birebir deneseydim illaki birşeylerden şüphelenebilirdim fakat, resimlerden olayı tam çözemedim
4- mersinli elemanın telefon numarası kullanım dışıydı, ve bana adanalı olduğunu aslen ama mersinde arkadaşının yanında olduğunu söylemişti

@devastator kusura bakma sorularınızı yeni gördüm
1- meksika fender ile kafa kafaya takasladım
2- satıcı gitarı Fender Hot Rod 60 olarak koymuştu
3- eğer gitarı birebir deneseydim illaki birşeylerden şüphelenebilirdim fakat, resimlerden olayı tam çözemedim
4- mersinli elemanın telefon numarası kullanım dışıydı, ve bana adanalı olduğunu aslen ama mersinde arkadaşının yanında olduğunu söylemişti
Açıkçası sizin de "iyi fırsat" diye düşündüğünüz bir alışverişti sanırım. Meksika strat verip Amerikan Hot Rod 60 ilanı açıp 1200-1500 TL. arası bir rakama sayılan gitarı verip 3000-4000 TL. elde etme hevesinin hazin sonu olmuş dediğinize göre.

@devastator @HmzGkgz ve @cruiser_rider , benden ne gibi bir açıklama bekliyosunuz ??? neyi açıklayacağım??? dediklerim ap açık ortada, ben gitarın orjinal fender olmadığına ikna oldum zaten, takasladığım kişi telefonunu da kapatmış, adı da belki sahte isimdi, benim kızdığım nokta devastatorun benim adımı ve bu sitedeki ilanımı da yazıp beni zan altında bırakıyor, bana bu konuyu özel msj ile açıklayabilirdi!!!! bana 4 ayrı insan bu gitar benim eski gitarımdı modifiyelerini ben yaptım diye msj attı zamanında....hangibirisine inanacağım...

Hocam ikna olduysan sahibinden.com'daki ilanda (sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres) neden
  • Başlık: Fender Strat
  • İlandaki marka: Fender (squier diye de bir seçenek var)
  • Fiyat 2000 TL
ve
  • " Dediğim gibi gitar hakkında detaylı bilgim yok… Bazı arkadaşlar gitarın orijinal olmadığını da iddaa ediyorlar….dürüst davranmak gerektiği için bu bilgiyi de yazdım"
Gibi bir ifade var? Gerçekten dürüst davranmaksa amaç,
  • Başlıkta Fender Strat yazılmaz
  • İlandaki marka kısmı squier olarak değiştirilir
  • Headstock'taki Fender yazısının da çakma olduğu belirtilir.
  • Takas rakamı olarak "sembolik" 2000 tl değil, gitarın ederi ne ise o yazılır.

Diğer insanlara "Beni sahtekar durumuna düşürmeye çalışıyorsunuz" diyorsun ama bunu kendin yapıyorsun.

Hocam ikna olduysan sahibinden.com'daki ilanda (sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres) neden
  • Başlık: Fender Strat
  • İlandaki marka: Fender (squier diye de bir seçenek var)
  • Fiyat 2000 TL
ve
  • " Dediğim gibi gitar hakkında detaylı bilgim yok… Bazı arkadaşlar gitarın orijinal olmadığını da iddaa ediyorlar….dürüst davranmak gerektiği için bu bilgiyi de yazdım"
Gibi bir ifade var? Gerçekten dürüst davranmaksa amaç,
  • Başlıkta Fender Strat yazılmaz
  • İlandaki marka kısmı squier olarak değiştirilir
  • Headstock'taki Fender yazısının da çakma olduğu belirtilir.
  • Takas rakamı olarak "sembolik" 2000 tl değil, gitarın ederi ne ise o yazılır.

Diğer insanlara "Beni sahtekar durumuna düşürmeye çalışıyorsunuz" diyorsun ama bunu kendin yapıyorsun.
Helal.

@cruiser_rider @HmzGkgz ben devastator ile diyaloğa düngece girdim, ikna olmuşsan başlık neden Fender vs...demişsin... ilanın veriliş tarihine bak bakalım??? ben ilanı düngece mi vermişim yoksa geçmişte mi? limitimi aştığım için ilan hakkım 1 ocak 2016ya kadar engellendi, ve ben o ilanı site yayından kaldırılana kadar kaldırmayacağım fakat yeniden düzenleyeceğim

@devastator sadece başlık değil, ilanın kendisi de yenilendi, ilanda asla satılık olmadığı yazıyor, bu arada yorumunu katılıyorum, hakikaten tınısı güzel bir gitar...fiyatı 1000 TL yazmamın sebebi daha çok iinsana ulaşmasıdır, 1 TL yazacaktım fakat site buna izin vermedi

Screenshot_2015-11-19-01-08-00.webp

Screenshot_2015-11-19-01-00-42.webp

@devastator sadece başlık değil, ilanın kendisi de yenilendi, ilanda asla satılık olmadığı yazıyor, bu arada yorumunu katılıyorum, hakikaten tınısı güzel bir gitar...fiyatı 1000 TL yazmamın sebebi daha çok iinsana ulaşmasıdır, 1 TL yazacaktım fakat site buna izin vermedi
İlanınızla ilgili içeriği okuyunca görüyorum ki hala Çin çakması burguların orjinal Fender olduğunu söylemektesiniz. İlanın marka seçeneği kısmı hala Fender.

Başka bir konu da şudur. Bu başlığı takip edenler de çoğunlukla sahibinden.com nasıl işler iyi bilirler. İlan açma hakkınız dolduysa ilanınızda değişiklik yapma şansınız bile yoktur. Ama bu değişiklikleri yapıp tekrar yayına aldığınıza göre hakkınız dolmamış.

Ayrıca ö.m. ile hakkınızda yazdıklarımı silmemi rica etmişsiniz. Ben hakkınızda herhangi bir suçlamada bulunmadım. Sizi zan altından kurtardığımı bile düşünmeniz mümkünken neyi neden silmeliyim?

Toplama Fender Stratocaster ( Takaslık ) ( SSS )
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...der-stratocaster-takaslik-sss-246259228/detay

Lutfen dikkat edelim. Saptaki kotu iscilik filan neyse de, fender usa standard govde denmis fakat sap baglanti yerinde hicbir tarih ya da damga yok. Daha da onemlisi Usa Standard strat govdesi olsa, icinden sapa vidalanmasi gerekirdi.

Ayrica texas spexial ya da herhangi bir vintage series fender single coil pickup setinin o silindir manyetikleri ayni olcude degil. Yani manyetikler de kesinlikle texas special ya da fender degil.

Şu gitarı çok çok çok şüpheli geldi bana. Bildiğim kadarıyla U.S.A Custom Ibanezlerin logosu bu şekilde değil. Ayrıca seri numarasını aratınca Japon çıkması nasıl mümkün olabilir eğer USA Custom ise? Ayrıca üzerindeki grafik de 400-500 liralık Cort'lardaki grafiklere benziyor. Çok yüksek ihtimal sahte gitar.
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...i-usa-custom-ibanez-plus-case-250777865/detay
66097 eklentisini görüntüle
Bende orjinal foto kalitesinden öyle kötü çıkmış böyle saplar hatırlıyor gibiyim fiyatta iyi bence orjinalse

Şu gitarı çok çok çok şüpheli geldi bana. Bildiğim kadarıyla U.S.A Custom Ibanezlerin logosu bu şekilde değil. Ayrıca seri numarasını aratınca Japon çıkması nasıl mümkün olabilir eğer USA Custom ise? Ayrıca üzerindeki grafik de 400-500 liralık Cort'lardaki grafiklere benziyor. Çok yüksek ihtimal sahte gitar.
http://www.sahibinden.com/ilan/alis...i-usa-custom-ibanez-plus-case-250777865/detay
66097 eklentisini görüntüle

Çok bir bilgi yok gitarla ilgili internette. Fotoğrafı bile bir kaç tane var. Ve gitarın 3-4 farklı manyetik dizilimi var. HSH, HH, HSS ve HS olmak üzere. Ve hem düz hem de reverse headstock olan modelleri var. Ve Farklı "USA Custom" logoları. 90'ların başlarında üretilmiş bir seri. Çok ta uzun ömürlü olmamış bu seriler.

Gitarın tam adı, "Ibanez USA Custom Streetwise"

Kaynak linkler;

Ibanez USA Custom FT Streetwise | Harmony Central
strange USA custom - Jemsite
Equipment
strange USA custom - Jemsite

Şöyle örneklerini buldum;

ibanez-us-streetwise2.jpg

P1010019-2.jpg

P1010019-2.jpg

strangeusaful1.jpg

dmrzfm.jpg

dmrzhe.jpg

İlginç gerçekten ama baktığım kadarıyla usa custom ların sapinin arkasında made in usa yaziyor olması lazım. Ama seri numarasini sorgulatinca japon üretim olarak gözüküyor imis bir gariplik var yani. Ama yanilmissam bu fiyata kaçmaz tabi o da var 😀
Linkte USA üretimi olan USA Custom serilerinin "CU" ve "USRG" olduğu yazıyor.

USA Custom series

Ki bu gitar da iki modelden de değil. Bir de forumlarla, üzerinde bu şekilde grafikler olup ta üzerinde "USA Custom" yazan gitarların, Japon üretimi olup, "USA Custom"ın sadece bir model ismi olduğu yazıyordu.

2009'da 300$'a satılmış.

US Custom Graphic.......Streetwise....1990

Gitar orjinal görünüyor. Burada usa custom olayı üzerindeki grefikten kaynaklı. Bildiğim kadarıyla gitar japonyada üretilip (dönemin grafikli jackson'larına rakip olarak) amerika'da deseni yapılıp piyasaya sürülüyormuş. Ayrıntılı fotoğraf istemek lazım. Sapında kronik çatlak sorunu yoksa ve hardware vs değişmemişse iyi bir gitar olduğunu söyleyebilirim.

Sahtesi olarak uğraşılmayacak bir seri. Jem olsa neyse.. USA ibanez serisinin bu topraklarda görülmesi çok ilginç. Bildiğim kadarıyla usa ibanez ofisinde üretilmiş bir alet. Bu şekilde, newyork neck plateli eski esp'ler de mevcut. %100 usa üretim mi bilemiyorum yalnız.

Tamamen usa yapımı ibanezlerin seri numaraları şu şekil oluyor ve usa custom yazısı ibanez yazısının üstünde oluyor. İlandaki gibiyse ve seri numarası farklıysa japonyada üretilip usa custom shopta cilası atılan model oluyor. Özetle gitar sahte değil ama made in usa da değil. satıcı da iddia etmemiş zaten

LgGzEo.jpg

LgGznV.jpg

5mqlal.jpg

Geri