Thomann'dan Alışveriş

Kredi kartı ile yurtdışı alışveriş yapıyorsanız, bankanızdan yabancı para birimi üzerinden hesap ekstresi isteyin. Yukarıdaki bir arkadaşın da belirttiği gibi, bankalar hayali kurlarla işlem yapabiliyorlar.

selamlar. 72.69 euro'luk bir alışverişim oldu. ziraat 572.03 tl ücret kesti. bu ücretin içinde kargo parasıda var. bugün gümrük vergisi olarak (sunum ücreti ve pul ücreti hariç) dümdüz 100 lira yazmışlar. %18 olarak hesapladım 60 lira yazması gerekiyordu. sanırım kargo parasınıda dahil ettiler ücrete. bu konuda ne yapabilirim.

572TL nin KDV si 102,96 dır. Bence ödediğiniz 100TL için yanaklarınızı olabildiğince gerin ve arkasını çok da aramayın 🙂
ama dediğim gibi kargo parasıda dahil bu ücrete. kargo zaten 30 euro. düşünce 335lira sadece ürün parası. onunda vergisi 61 lira çıkıyor küçük bir meblağ olduğu için takılmak istemiyorum ama kyk kredimi yatırdım benim için biraz değerli oldu 🙂

Yaşadığınız durumu üstteki gönderilerden birinde yazmıştım; bazı memurlar ürün şu para taşıması bu para kdv yi ona göre hesaplayayım demiyorlar anladığım kadarıyla ve toplam fatura tutarı üzerinden hesaplama yapıyorlar. Şahsen ben tüm hesaplarımı buna göre yapıyorum. O kadar çok defalar başıma geldi ki artık hiç umursamıyorum öde gitsin ürününü eline aldığına bak modunda takılıyorum.

Thomann'dan yakın zamanda amfi alan var mı?

Yakın zamanda Thomann’dan diezel aldım.

%18 kdv
%20 ötv (kabak gibi amplification yazıyor kutuda)
%30 ek vergi dahil

verginin vergisi şeklinde yaklaşık yüzde 84 vergi ödedim. Rakamları düşünmek canımı yakıyor halen.

Ek : Amfi 27-28 kg civarı, adamlar bunu çalmak için aldığıma bir türlü ikna olmak istemedi. Senin dükkan olmadığını nerden bileyim’e kadar gidebiliyor mevzu

Son düzenleme:
Yakın zamanda Thomann’dan diezel aldım.

%18 kdv
%20 ötv (kabak gibi amplification yazıyor kutuda)
%30 ek vergi dahil

verginin vergisi şeklinde yaklaşık yüzde 84 vergi ödedim. Rakamları düşünmek canımı yakıyor halen.
Vergi, vergi, vergi. Ampul tayfası bize resmen diyor ki "Siz hiçbir özel zevkinize erişemeyin hatta karın tokluğuna yaşayın, biz de beceriksizliğimizin faturasını sizden alacağımız vergiler ile karşılayalım ve keyif sürelim." Yazık cidden ya. Bu kadar verginin amacı ne anlamıyorum.

Vergi, vergi, vergi. Ampul tayfası bize resmen diyor ki "Siz hiçbir özel zevkinize erişemeyin hatta karın tokluğuna yaşayın, biz de beceriksizliğimizin faturasını sizden alacağımız vergiler ile karşılayalım ve keyif sürelim." Yazık cidden ya. Bu kadar verginin amacı ne anlamıyorum.

Aşırı aşırı tatsız. Geri gönder, bir daha kargo ver vs. uğraşmak istemedim, amfiye de çok yükselmiştim aldım malesef. Pişman mıyım , iyi ki dediğim bir hareket oldu kesinlikle!

Katma değer üretme, sürekli içten çürü, gelen nesilleri daha da salaklaştır bu ülkeye bir kazanç lazım. Ülkenin iki üç gelir kapısı var, vergi, ceza ve Rus turistler 😅

Aşırı aşırı tatsız. Geri gönder, bir daha kargo ver vs. uğraşmak istemedim, amfiye de çok yükselmiştim aldım malesef. Pişman mıyım , iyi ki dediğim bir hareket oldu kesinlikle!

Katma değer üretme, sürekli içten çürü, gelen nesilleri daha da salaklaştır bu ülkeyi bir kazanç lazım. Ülkenin iki üç gelir kapısı var, vergi, ceza ve Rus turistler 😅
Ben de amfi alacaktım temmuz başı gibi ama semeriyle seksene patlayacak bu vergilerle desenize. Almanya'ya gidip 2 gün - 1gece kalıp amfiyi kendim alsam daha ucuza gelir büyük ihtimal kabaca bir hesapla 😆

Ben de amfi alacaktım temmuz başı gibi ama semeriyle seksene patlayacak bu vergilerle desenize. Almanya'ya gidip 2 gün - 1gece kalıp amfiyi kendim alsam daha ucuza gelir büyük ihtimal kabaca bir hesapla 😆

Kesinlikle, bi Münih gezisi, iki Gemüse, bi kaç Weissbier-Pretzel çantaya bir 15 watt amfi, dönüşte de TaxBack havaalanında. İlaç gibi çözüm. Şu ülkede verdiğim vergi ödediğim ceza yerine aç doyursam, lösev’e bağış yapsam, ulan en kötü parayı yırtıp çöpe atsam daha hayırlı olur.

Kesinlikle, bi Münih gezisi, iki Gemüse, bi kaç Weissbier-Pretzel çantaya bir 15 watt amfi, dönüşte de TaxBack havaalanında. İlaç gibi çözüm. Şu ülkede verdiğim vergi ödediğim ceza yerine aç doyursam, lösev’e bağış yapsam, ulan en kötü parayı yırtıp çöpe atsam daha hayırlı olur.
Kesinlikle katılıyorum. Bu arada, Diezel'ın hangi modelini aldınız hocam acaba?

Geri