Thomann'dan Alışveriş

Şimdi tekrar bilgi aldım. Ürünün stoğa girmesi 6 kasım olarak öngörülüyormuş. ( sitede 2-5 gün içerisinde temin edilir yazıyordu ). Teslimatı da muhtemelen 19-26 Kasım arası olur diyor. Eğer ki haber doğruysa bana da küfür kapıları açılacak gibi duruyor. Umarım bir dedikodudan ibarettir.

Şimdi tekrar bilgi aldım. Ürünün stoğa girmesi 6 kasım olarak öngörülüyormuş. ( sitede 2-5 gün içerisinde temin edilir yazıyordu ). Teslimatı da muhtemelen 19-26 Kasım arası olur diyor. Eğer ki haber doğruysa bana da küfür kapıları açılacak gibi duruyor. Umarım bir dedikodudan ibarettir.

Merhaba Resmi Gazete'de yayınlanan en son ek gümrük vergisi kararı aşağıdaki gibi ama burası Türkiye belli olmaz.
GÜMRÜK SİRKÜLERİ

NO: 2023/87

Konu: Tekstil Ürünlerinde İlave Gümrük Vergisi Artırımı ile Sert Kabuklu Bazı Meyvelerde Gümrük Vergisi Artırımı ve Ek Mali Yükümlülük

16 Ekim 2023 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7709 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulanmasına İlişkin Kararda değişiklik yapılmıştır.

İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulanmasına İlişkin Karara ilişik Ek-1 sayılı tablodan da görülebileceği üzere, İstatistik Pozisyonlarına Bölünmüş Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 5111.20.00.00.00 ila 6304.99.00.00.19 arasında sınıflandırılan tekstil ürünlerine uygulanan ilave gümrük vergileri, ürünlerin GTİP’ine göre 3 ila 9 puan arasında artırılmıştır.

Bu Karar yayımı tarihini takip eden otuzuncu gün (15 Kasım 2023 tarihinde) yürürlüğe girecektir.

Diğer taraftan aynı tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 7708 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Gümrük Tarife Cetvelinin 0802 pozisyonunda sınıflandırılan badem ve ceviz cinsi meyvelerde gümrük vergisi artırımı ve ek mali yükümlülük getirilmiştir.

Bu Karar yayım tarihini takip eden on beşinci gün (31 Ekim 2023 tarihinde) yürürlüğe girecektir.

Kaynak

bekleyin gelir... daha dün yine piyasa azıcık hareketlenir gibi oldu ve hemen aylardır unutulan hoppaaa hadi kriptoya vergi çakalım açıklamaları geldi... mesela iş bilmezlik dedim ya.. daha kripto menkul değer mi, nasıl vergilenir al-sat ile mi, işlem komisyonu ile mi hiçbiri belli değil, dünyadaki örnekleri bilinmiyor biri çıkıp burada para var haydi vergilene vurun baltayı diyor...

Eyes Love GIF by TRT

Öğrenilmiş çaresizlik bizimkisi.

15 Kasım 2023 tarihine kadar ülkeye girerse büyük şanslısın. Ama yok girmezse yurtdışı alışverişlerde yine ve yeniden vergilendirmede değişikliğe gidilecekmiş.
Sanırım alt üst sınırı kaldıracakları konuşuluyor.
Evet arkadaşlar. Daha önce ben fragmanı verdim. Sayın bakanımızda bugün spoiler geçti.

Acele edin. Gerek yurtiçi gerek yurtdışı ne ihtiyacınız varsa almaya bakın. Gerekirse borç batağına girin. Ama bugün aldığınız emin olun yarından daha ucuz olacak gibi duruyor.

O gün tekrar iletişime geçtim. Bu tür haberler var gönderimi erkene alabilir misiniz diye. 6 kasımda stoklarına gireceğini, daha sonra gönderim sağlayacaklarını söylemişlerdi. Ertesi gün hafta sonu gönderinin hazırlandığını gördüm. Dün ise varış bölgesine ulaştığı düştü ekrana.
" Delivery is being prepared: The goods have arrived in the destination region. "
Umarım yetişiriz ve bir aksilik çıkmaz. Bakacağız 🙂

Ulan aylardır şu ünlü TE-20 gitarı almayı düşünüyorum alsam mı almasam mı diye, bana olacak maliyeti max 4000 falan olacak vergi ile birlikte, şeytan diyor sipariş ver şu an da kasım indirimi falan olursa üzülürüm kara Cuma muhabbetine.

slm arkadaşlar bu cihaz tüm ödemeleri dahil elime tam olarak kaç liraya geçer bilen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim saygılar.

Bunu kimse TAM bilemez. Son 10-15 sayfayı oku, her türlü senaryodan bahsedildi hatta canlı yaşayanlar örnek de verdi. Hesap aşağı yukarı uğraşmaları hariç x2 gibi.

Thomann dan gitar seti almayı düşünüyorum fakat vergilendirme beni korkutuyor. Shipping ücreti dahil €633.96 tutuyor (Güncel kurla ₺19,279) bu fiyata hangi vergiler çıkar ve tahminen toplam maliyeti kaça gelir ?

Thomann dan gitar seti almayı düşünüyorum fakat vergilendirme beni korkutuyor. Shipping ücreti dahil €633.96 tutuyor (Güncel kurla ₺19,279) bu fiyata hangi vergiler çıkar ve tahminen toplam maliyeti kaça gelir ?
Türkiye'de bulunan bir ürünse hiç gereği yok. 150 Euro üzeri olduğu için fiyat iki kata çıkacak aşağı yukarı.
Ya da en iyisi alın uçak bileti gidip bizzat alıp gelin. Daha ucuza gelecektir

Geri