Tremolo Kolu hakkında bilgi

Merhaba

Yeni bir gitar aldım. Zuhal online üzerinden. Gitar geldi. Hiç açılmadan ayar v.s. yapmadan doğrudan verilmiş kargoya. Bu 2. ama iyi bir gitar anlamında ilk gitarım olacak.
Kutuyu açtığımda hiç bir işlem yapılmadan göndermişler. sap ayarı tremolo kurulumu falan. telefon açtım sordum, siz not düşmemişsiniz bizde bir şey yapmadan yolladık dediler.
Neyse;
Daha önce tremolo kollu gitar kullanmadım. Aldığım gitar Fender American Pro strat, satıcıya sordum kol vida gibi sok deliğe sıkılana kadar saat yönünde çevir bu kadar dedi.

Yani bu kolu ne kadar sıkılmalı bilmiyorum.
Gevşek durursa sakıncası var mı ? gevşek olduğunda sürekli düşecek gibi sallanıyor.
Çok sıkılması gövdeye veya köprü v.s. bir zararı var mı ?
Kısaca ne kadar sıkmam lazım bu mereti.
Bir videoda kolun gövdeye paralel durması gerek falan diyordu ama o zaman çalıma etki ediyor.

Telefonda size ezberden vidalı demişler ama fender USA pro stratin tremolo kolunu deluxe modelindeki gibi bastırarak takmalı, vidalı değil. Kuvvetlice bastirmaniz gerekiyor tok bir gecme sesi gelinceye kadar.

Selamlar, hayırlı olsun öncelikle.
American pro stratlarda eski strat'lardaki gibi çevirmeli değil tremolo kolu. Push in diye geçiyor bastırarak sokmanız gerekiyor.

Telefonda size ezberden vidalı demişler ama fender USA pro stratin tremolo kolunu deluxe modelindeki gibi bastırarak takmalı, vidalı değil. Kuvvetlice bastirmaniz gerekiyor tok bir gecme sesi gelinceye kadar.
Evde olsaydım resmini atardım. Ama kolun ucunda yiv açılmış şekildeydi. örnek bir resim koyuyorum. Aynı bu şekilde resimde ki gibi ve ben döndürerek taktım. Lakin ne kadar sıkmam gerek sıkmalımıyım sıkmamalımıyım bilmiyorum
0992054000_merch_frt_001_nr.webp

Evde olsaydım resmini atardım. Ama kolun ucunda yiv açılmış şekildeydi. örnek bir resim koyuyorum. Aynı bu şekilde resimde ki gibi ve ben döndürerek taktım. Lakin ne kadar sıkmam gerek sıkmalımıyım sıkmamalımıyım bilmiyorum
151015 eklentisini görüntüle
Bu foto degil sizinki. Sizin kol bundan
51BQzBYy-xL._AC_SL1500_.webp

Bastırarak takacaksiniz dediğimiz gibi, vida filan yok, cevirme yok. Tak diye yerine oturunca da gevsek durmayacak.

Bu benimde merak ettiğim bir durum şuan.
Floyd Rose gitar alacaktım ama sistemin zor olduğundan dolayı vintage sistemli bir tercih yaptım. Tremolo kolunu daha takmadım bende ki vidalı. Player serisi.

Ne kadar sıkmak gerek gerçekten hiç bir fikrim yok. çok mu sıkmalı az mı sıkmalı zararı nedir ne değildir fikrim yok.
Ama bu bastır tak olayı iyiymiş.

Geri