Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

@Buried
Vakit ayırıp bu kadar detaylı cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Schecter'in piyasaya bu şekilde birbirine yakın alternatiflerle girişi hem güzel, hem kafa karıştırıcı oldu. Omen alıp manyetikleri mi değiştireyim yoksa direk hellraiser vs. EMG 707'li modelini mi alayım diye tereddüte düşüyor insan zira fiyatlar da yakın🙂

Rica ederim, umarım biraz yardımcı olabilmişimdir. Model fazlalığı kafa karıştırıcı evet, samsung telefonlar gibi 🙂
Eğer aktif manyetik ile bir sorununuz yoksa üst model almak daha mantıklı olur herhalde. Fakat benim gibi pasif manyetik tercih edecekseniz omen alıp aradaki fiyat farkı ile manyetik takviyesi yapma imkanı olabilir. Tabi bir de omen ile hellraiser arasına konumlanmış damien'ler var, buyrun buradan yakın 😀

@Buried
Vakit ayırıp bu kadar detaylı cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Schecter'in piyasaya bu şekilde birbirine yakın alternatiflerle girişi hem güzel, hem kafa karıştırıcı oldu. Omen alıp manyetikleri mi değiştireyim yoksa direk hellraiser vs. EMG 707'li modelini mi alayım diye tereddüte düşüyor insan zira fiyatlar da yakın🙂
Gel sana bir jeff loomis alalim @diabolique kardesim sevgili moderator buyugum hazir EMG de var.

Gel sana bir jeff loomis alalim @diabolique kardesim sevgili moderator buyugum hazir EMG de var.
Sıkıntım yok EMG ile, aktife karşı da boş değilim ayrı mesele de, loomis signature'a kılım. O nasıl bir sarı renk klavyedir, onlar nasıl inlaylerdir çok uzağım kendilerine🙂 Diğer yandan damien olsun, raiser olsun schecterler hakkaten samsung telefon gibi @Buried çok güzel benzetme🙂

Son düzenleme:
merhaba değerli forumdaşlar 🙂 bende yeni katıldım aranıza. burası da baya geniş bir başlık olmuş. valla bazı setuplar ağzımızın suyunu akıttı 🙂 bende yazayım eğer setup hakkında tavsiyeleriniz varsa lütfen esirgemeyin arkadaşlar. hatam varsa şimdiden affola

gitarlar

1.Epiphone les paul 100 goltop (çok sevdiğim canım gitarım🙂 birlikte çok bar programı yapmışlığımız vardır🙂 tek kusuru biraz ağırdı. onun dışında kalite olarak bir gibson olmasa da epi seviyesinde karşılaştırma yapacak olursak gayet güzel bir alettir kendisi gövde ve sap maundur)
2.ibanez rg 1570 kırmızı ( epi kadar olmasada güzel alettir. bu aleti biraz modifiyeledim. akort kulakçıklarını değiştirdim. birde kilitli askı vidası taktırdım)
3.Yamaha fx370(emektar akustik gitarım 😀 yok ya şaka bir yana güzel alettir 🙂 )

efekt

-boss ds2 ( gördüğüm en dolgun dist. tonları veren driver ayar olarak level saat 2 yönünde ton 8 yönünde dist 1 yönünde turbo potansını ise tam ortada ayarlıyorum bu ayarlarla alet sert ve tok bir drive sunuyor )
-morley bad horsie 1 ( aslında bu aleti gitarı bağırtmaktan başka hiçbir şekilde kullanmıyorum. ama wahsız da setup olmaz🙂 öyle yada böyle insan elininin altında istiyor bunu 😀 )
-ibanez ts7 (bu aleti ts9 modunda kullanıyorum)
-boss dd6 (aslında kanımca biraz kullanışsız bir alet ama kaliteli delay tonlar veriyor)

amfi

marshall mg30dfx (ev amfisi neyini anlatayım 😀 cleanleri fena değil zaten dist marshall soundu tipik)
marshall valvestate 100 kafa ( adı üstünde 100 watt 😀 biraz bilgi vermek gerekirse bu aletin preamp katı lambalı yani hibrit bir amfi. 3 kanal mevcuttur. sahnede kullanıyorum 🙂 yok bir de evde kullanıyorum falan 😀 KOMŞULAR BENİ LİNÇ EDER 😀 )
marshall 1960a kabin

pedal dizilişi şöyle wah-drive1-drive2-delay pedal çantasıda boss bcb60 evet arkadaşlar yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

merhaba değerli forumdaşlar 🙂 bende yeni katıldım aranıza. burası da baya geniş bir başlık olmuş. valla bazı setuplar ağzımızın suyunu akıttı 🙂 bende yazayım eğer setup hakkında tavsiyeleriniz varsa lütfen esirgemeyin arkadaşlar. hatam varsa şimdiden affola

gitarlar

1.Epiphone les paul 100 goltop (çok sevdiğim canım gitarım🙂 birlikte çok bar programı yapmışlığımız vardır🙂 tek kusuru biraz ağırdı. onun dışında kalite olarak bir gibson olmasa da epi seviyesinde karşılaştırma yapacak olursak gayet güzel bir alettir kendisi gövde ve sap maundur)
2.ibanez rg 1570 kırmızı ( epi kadar olmasada güzel alettir. bu aleti biraz modifiyeledim. akort kulakçıklarını değiştirdim. birde kilitli askı vidası taktırdım)
3.Yamaha fx370(emektar akustik gitarım 😀 yok ya şaka bir yana güzel alettir 🙂 )

efekt

-boss ds2 ( gördüğüm en dolgun dist. tonları veren driver ayar olarak level saat 2 yönünde ton 8 yönünde dist 1 yönünde turbo potansını ise tam ortada ayarlıyorum bu ayarlarla alet sert ve tok bir drive sunuyor )
-morley bad horsie 1 ( aslında bu aleti gitarı bağırtmaktan başka hiçbir şekilde kullanmıyorum. ama wahsız da setup olmaz🙂 öyle yada böyle insan elininin altında istiyor bunu 😀 )
-ibanez ts7 (bu aleti ts9 modunda kullanıyorum)
-boss dd6 (aslında kanımca biraz kullanışsız bir alet ama kaliteli delay tonlar veriyor)

amfi

marshall mg30dfx (ev amfisi neyini anlatayım 😀 cleanleri fena değil zaten dist marshall soundu tipik)
marshall valvestate 100 kafa ( adı üstünde 100 watt 😀 biraz bilgi vermek gerekirse bu aletin preamp katı lambalı yani hibrit bir amfi. 3 kanal mevcuttur. sahnede kullanıyorum 🙂 yok bir de evde kullanıyorum falan 😀 KOMŞULAR BENİ LİNÇ EDER 😀 )
marshall 1960a kabin

pedal dizilişi şöyle wah-drive1-drive2-delay pedal çantasıda boss bcb60 evet arkadaşlar yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Hoş geldiniz. Lakin foruma böyle toplu dalış yapmak caiz değildir. Tüm ekipmanlarınızı gitar - pedal - amfi şeklinde ayrı ayrı fotoğraflayıp "Gitarını Göster", "Amfini Göster" gibi başlıklarda sergilemeniz daha evlâdır bizim için. Başınıza iş açtık biraz belli. E kolay gelsin diyeyim bari 🙂

Pics%2BOr%2BIt%2BDidn%2527t%2BHappen.jpeg

öncelikle merhaba arkadaşlar. işimle ilgili bir seyahat sebebiyle girememiştim foruma . Şimdi baktım 🙂)
Tuğberk beye bir sorum olacak :ya ben mg30fx'i elimden çıkarttım çünkü gereksiz gördüm ve birazda paraya ihtiyaç duydum da . Şey şu hughes&kettner amfinizin tam modeli nedir? çünkü ev kullanımı için amfi arıyorum. fazla tuzlu fiyat olmasın diye de transistörlü bakıyorum . Evet fazla uzatmışım 🙂 evet bana amfinin modelini yazabilirseniz çok mutlu olurum

Mooer Blade, Boss DD-3, Keeley 4 Knob Compressor, Boss CE-5 ve Crybaby 535Q
960077_10153649563205154_1573574040_n.jpg

Racke geçeceğim, eldeki pedalları bitireyim derken bir baktım takasla bilmemne ile elimde set olmuş gene analog, en son Blade'i aldım 3 gün önce benim gibi biri için gayet yeterli bir setup oldu. Chorus lüks bile benim için ama dursun bakalım şimdilik.

selam arkadaşlar 1 haftadır foruma giremiyordum nerdeyse. çünkü ani bir kararla gibson les paul custom 1980 reissue sahibi oldum🙂
şöyle oldu: şu edition blue'yu denemek için doremusic'e gittim.sonra amfiyi denerken gibsondan söz açıldı.ordaki adamlara da epiyi bırakmıştım bakım için.elimizde custom lp var dediler . zaten elimde bir miktar para vardı.mg30fx'i de satmıştım.amfiyle denedim gitarı.aşık oldum 😀 sonra iyice düşündüm ve aldım 🙂 ilk başta endişeliydim ama aleti marshall vs100 ile deneyince endişelerim kayboldu. tonu harika arkadaşlar. ilerleyen zamanlarda fotolarını atarım 🙂

1978 Fender Stratocaster
1991 Fender San Miguel Akustik
Fender Blues Junior 1
Fender Frontman 15G
Add+ Soul
Add+ Blues Driver
Add+ Ratortion 3
Add+ Comptainer
Add+ Delay 2
Add+ Chorussus
Add+ Phaser&Vibrato 2
Add+ Tremolo
Jim Dunlop Cry Baby 95Q Wah
Add+ Adaptör
Add+ Kablolar
Fender Custom Shop Performance Series Kablo
Planet Waves PW-AGRA 20 Kablo
Add+ Pedalboard & Çanta
Rotosound JK9 Jumbo King Phosphor Bronze Tel
Ernie Ball 2223 Nickel Super Slinky Tel
Dean Markley Blue Steel 2552 LT Tel
Jim Dunlop Pena 1.14 mm

Selamlar
Bende yazayım ekipmanlarımı;

Gitarlar
Fender standart stratocaster 99 usa(manyetik modifiyeli)
Musicman Silhouette
Jackson Bass
Skylark Headless Gitar
Valencia Klasik gitar
Pedal

Roland GR 55 Guitar synth
Tc Electronic Nova Drive
Tc Electronic FLashback Delay

Amfi

Fender Blues Junior iii

Extra
Boss micro br 80