Türkrock gitaristlerinin ekipmanları?

Abi bazı arkadaşlar yanlış anlamışlar bu başlığı, ilk mesaja giderseniz başlığı açan arkadaş diyorki ekipmanlarınız neler memnunmusunuz tavsiye edermisiniz?
Yani hava atma başlığı değil, kısacası yalan söylemenizi gerektiren bir durum yok, kimsede size vay efendim sende süper ekipmanlar varmış o zaman al benim gitarda senin olsun demiyceğne göre gereksiz komplekslerden kurtulun.

Yuh bre adam! Ibanez - Fender bayisi misin a mübarek? Sonra adama kızıyoruz yok stratçı yok ıhlamurcu diye. Ben mi savunacaktım sanki? 🙂
Valla haklisin yandas medya boyle biraz karistir altindan ne iliski yumaklari cikiyor. Yavas yavas indirime gidiyorum, seni ornek aldim. 3 tane gitar birakacagim (S 470 haric onu kendi paramla almadim babam aldi cunku seneler evvel), onlar da hep ayni model vs olmayacak. Yahu ben yazdim ama gormek istemeyen gormez, ben pipimtrak bir yatak odasi gitaristiyim kendi kendime takiliyorum, bu ekipmanlarin bende olmasi hem sacma hem gunah. Ama GAS olayini nasil asacagiz bilmiyorum.

@OsmanBurak bu arada forumda tam sana cevap vericektim gereksizleri görünce unuttum abi, bu nedir ya maşallah diyorum nazarımız değmesin 🙂 böyle giderseniz 2 nesil sonra zuhal müziğin en büyük rakibi olursunuz yeminle 👍

@OsmanBurak bu arada forumda tam sana cevap vericektim gereksizleri görünce unuttum abi, bu nedir ya maşallah diyorum nazarımız değmesin 🙂 böyle giderseniz 2 nesil sonra zuhal müziğin en büyük rakibi olursunuz yeminle 👍
Benimkisi de gereksiz zaten, hem mesaj hem ekipman, dunya biraz da boyle cogu zaman calabilecek durumdaki adamda degil, alabilecek durumdaki adamda bulunuyor ekipman. Onumuzdeki ay forum satis forumunu hareketlendirmeyi umuyorum ufaliyoruz ya gorecegiz neler gidecek 🙂. Benim durumum ders olsun ama, kullanmayacaginiz seyleri almayin beyler. Bu arada sana Allah daha iyilerini versin @sandimas6

@OsmanBurak iyi temennilerin için teşekkür ederim öncelikle, bu arada niye gereksiz olsun her insan hobilerine bütçesi yettiğince para harcar. Yine de sen hareketlendir alım satım forumunu başımız gözümüz üstüne 🤣

Houston mı? Neee? 🤣

61952.jpg

adam sahtekarlık yapmış bildiğin

Forum moderatörlüğünün bana verdiği yetkiyle tespit ettiğime göre, @ahmetcan ve @özgür1234 aynı kişiler. Yani kendi kendine "sahtekar" diyerek 2 katı kadar komik duruma düşmüş olabilir bu arkadaş. Hayatta başarılar, hatta ilk önce bu kadar gereksiz boş vakitten kurtulmana vesile bir uğraş dilerim.

Şimdi yenilerini bekleyelim.

Oncelikle hic azizlige soyunmayayim, lakin insanin poposunu sikistiracak bir durum vardir yalan malan soyler. Surada okulda kopya cekmedim diyen sanirim carpilir mesela. Ya da ters yone girip polis ceza yazacagini soylediginde abi gormedim falan de diyen de coktur ben dedim, kopya da cektim o vakit hic kivirmiyorum. Ama ekipman isinde demekle olsa ne ala, ayrica forumdaslarin da cok pipisinin ucunda af edersiniz bende su varmis bu varmis.... Itibar baska sey; lakin en cok ekipman @hackeiommi babada yok ama sevgimiz, saygimiz madalya-apolet falan yerine gecse kendisini Koreli general yaparim, hatta yaptim (sag bastaki). Abi yalniz kilo almissin biraz son zamanda.

north-korean-generals-jpg.13380

Abi "mark V alana kadar canım çıktı her yola gelir" filan gibi yorumlar bana pek kendini bilir bir insanın yorumları gibi gelmedi.. Diabolique'in tespiti 99% doğrudur diyorum ve @Sownroth un mesajındaki gibi mısırımı alıp izlemeye geçiyorum 😀

Abi "mark V alana kadar canım çıktı her yola gelir" filan gibi yorumlar bana pek kendini bilir bir insanın yorumları gibi gelmedi.. Diabolique'in tespiti 99% doğrudur diyorum ve @Sownroth un mesajındaki gibi mısırımı alıp izlemeye geçiyorum 😀
Mark V'i almak icin memlekette ortalama bir insan 3 ay calisiyor ki kabini saymiyorum sayarsak yilin yarisi Mesa sevdasina gitti 🙂 Mesa'nin hakkini teslim edelim kan alir adamdan kan...

Bu arada pentagram murat'in hakkini teslim edelim. 30 tane Eclipse'i koynuna alacak sevgisi var cocugun, ve forumdan kendini sutlatacak kadar da samimi, ama efendi gibi epiphone ile yaptigi kayitlari koymus, yoksa o da bilmez mi Metin'in elindeki gitar dahil ne kadar eclipse varsa memlekette benim eskimdir demeyi.

Son durum:

Ibanez RG 1550MZ
Schecter Omen Extreme 7
Eagle Eaw803eq

Selamlar, Omen Extreme 7 hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim? Fiyat olarak oldukça uygun görünüyor, Schecter'in üretim kalitesi de çok fena değil gördüğüm kadarıyla ama bol 7 tel skalası sunan bir markanın üst - orta - alt segment gitarlarının arasındaki farkı merak ediyorum açıkçası.

Selamlar, Omen Extreme 7 hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Merhabalar, gitarı Do-re'den yanlış hatırlamıyorsam iki sene kadar önce almıştım. Bu süre zarfında edindiğim izlenimler şöyle;

Gitarın stabilitesi beklediğimden iyi çıktı, gitar yaptığım sap ayarı, köprü ve entonasyon ayarları gibi ayarlara deyim yerindeyse "sadık kalıyor". Akort burguları schecter marka sealed tipte, hassasiyetleri iyi fakat locking tuner olsa hiç fena olmaz.
Bu gitarı almadan önce Ibanez RG 7321 'i de denedim Zuhal'de, gövdenin maun oluşu -ne kadar kaliteli maundur o tartışılır tabi- ve skalanın 26.5"oluşu nedeniyle çalım hissi bana biraz daha iyi gibi geldi.

Klavyesi rahat, sap kalınlığı tam kıvamında, biraz hacimli sap Ibanez'den bile rahat geliyor hatta. Neck joint hafif konturlu, üst perdelere erişmek problem olmuyor.

Gitarın tonuna gelirsek, sattığım ibanez sa260fm kadar cayır cayır olmasa da sıcak ve tok bir tonu var, stok manyetikler split edilebiliyor. Zannediyorum bu gitara yapılacak en iyi şey manyetik takviyesi olurdu, notaların daha tane tane - rafine duyulabileceği bir manyetik nesela...

Anlatmak istediğimi en güzel bu video anlatır herhalde, kendi signature gitarındaki o jilet gibi sound yok, sanki tonun üzerinde hafif bir perde var gibi. Jeff Loomis'in kendi ellerinden Omen 7:

Hatta Omen'i almadan önce diğer hiç bir 7 telli gitarı denemeden sırf uygun fiyatlı diye SGR serisi bir 7 telli ile eve dönmüştüm, fakat SGR'nin sitesindeki 9'dan daha kalın tel takmayın ibaresi beni hem güldürdü hem tedirgin etti, ertesi gün gittim rafta gözüm Omen'e ilişti, denememle aradaki farkı ödemem bir oldu tabi, iyi ki de dğiştirmişim. Sonuç olarak gitardan memnunum.

Son düzenleme:

Geri