Ucuz Gitar Lobisi

Caz kasa gitarlardan peerles marka ürün deneyen oldu mu?fiyatları abartılı değil ve formları modern bir anlayışla yorumlanmış modeller var.gören deneyen oldu mu?

Ben geçen sene senkop'ta üç farklı modelini denedim ama beğendiğimi söyleyemeceğim.
Hollowbody gitarda maalesef ucuz gitar işi yalan. Yani şunu demek istiyorum bin lira civarına alınan bir gitarda eyvallah denilip kabul edilebiliyor bazı durumlar ama Peerless fiyat olarak ucuz gitarlar değil. Ona o parayı verene kadar Gretsch ya da Guild tercih ederdim ben.

selam dostlar durmadan takas yapıyorum ve elime sx les paul geçti sanırsam eski yapım fotoğraflarını atarım birazdan bi ses kaydı aldım sizlerle paylaşmak istedim buyrun :

gitaristlik vasat tabi kusura bakmayın ..tam da makam deniyordum bu kayıtta gece 2 kayıt alamıyorum.merak eden olursa amfi gelirse amfiyle bi kayıt alır gönderirim .. amfim yok 😛
IMG_20160210_200032.webp

Daha önce yazdığım gibi kore yapımı ,yaklaşık 25 yıllık ,içi dolu maun gövde oldukça ağır bir gitar üzerinde marka yok ,sapın arkasında made in korea yazılı bolt-on neck neck plate te bir serial numarası var manyetiklerden çıkan tok gerçekten oldukça tatminkar akord kaçırmıyor en buyuk problem fretlerde bazı yerlerde erimeler var 17-20 arası ama çalınmayacak kadar değil
Emin değilim ama bana "Aria Pro II" gibi geldi bir araştırın dilerseniz 🙂

Yine bass gitardan yoksun bir konu daha. O zaman üretimi durmuş Ibanez BTB 550 den bahsedeyim bende.

Gitar elime 5 sene önce geçti ve ikinci el 650 ye almıştım. Hala aynı gitarı o fiyatlar civarında bulursanız kaçırmayın. Manyetikler pasif Bartolini MK1 Humbucker manyetikler. Fakat yine bartolinin aktif 5 switchli bir eq ya sahip. Sap rosewood gövde maun. Kore yapımı. Ibanezin kore fabrikası kapandığından beri BTBlerin üretimi yok zaten. Gitar ton konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip. Pasif manyetikler gerçekten çok soft tonlar verirken sağlam bir dist pedalla çok rahat bir thrash tonu alabilirsiniz.

Ucuza başka denediğim Yamaha ve Ibanez modelleri mevcut fakat hiç birini bu gitar kadar beğenemedim açıkçası. İkinci elleri piyasada bol bol bulunuyor. Yeni başlayan farklı gitar denemek isteyenlere ya da sahne için bile gitar arayanlara tavsiye ederim.

Guitar fetish'in Slick gitarları çok hoş duruyor. Kullanılan aksamlarda gayet kaliteli gözüküyor, kullandıkları tremolo block falan squierlar sxler gibi incecik değil.

Fiyatlarıda çok uygun 200 dolar %10'da indirim var 180 dolara geliyor ama işte 2-3 tane şerefsizin guitar fetish'in iyi niyetini istismar etmesi yüzünden gönderimi durdurmuşlar, artık türkiye ye gönderim yapmıyorlar...

Acaba topluca mail falan atsak gönderimi açarlar mı ki? Direk şu siyah tele ile krem stratı alıp bağrıma basasım var...

Slick Guitars

SL50BK_D.jpg

nLnNEl.png

vn9NZ6.png

1M5ZNp.png

Son düzenleme:
Ben geçen sene senkop'ta üç farklı modelini denedim ama beğendiğimi söyleyemeceğim.
Hollowbody gitarda maalesef ucuz gitar işi yalan. Yani şunu demek istiyorum bin lira civarına alınan bir gitarda eyvallah denilip kabul edilebiliyor bazı durumlar ama Peerless fiyat olarak ucuz gitarlar değil. Ona o parayı verene kadar Gretsch ya da Guild tercih ederdim ben.
Katılıyorum...Hollowbody'ler pek ucuz olamıyor maalesef : Sanırım tasarım, malzeme kalitesi ve işçilik kusurlarını kustuğu içindir...Ben Gretsch almayı planlamıştım hep, taa ki @CaglarS nin Epiphone Riviera Peerles'ini (bu forumdaki ilandan) alana (takasla) kadar...Kore gold-flake bir gitardı, belki hatırlarsınız? Tonları muhteşem, feed-back algılayamıyorum ve drive modda çok derli toplu tonlar veriyor. Eğer, bulabilirseniz kaçırmayın derim. Bir tecrübe de-tavsiye üzerine-normal yerine biraz kalın flatwound telle kullanın, inanın tadından yenmiyor...🙂

Yine bass gitardan yoksun bir konu daha. O zaman üretimi durmuş Ibanez BTB 550 den bahsedeyim bende.

Gitar elime 5 sene önce geçti ve ikinci el 650 ye almıştım. Hala aynı gitarı o fiyatlar civarında bulursanız kaçırmayın. Manyetikler pasif Bartolini MK1 Humbucker manyetikler. Fakat yine bartolinin aktif 5 switchli bir eq ya sahip. Sap rosewood gövde maun. Kore yapımı. Ibanezin kore fabrikası kapandığından beri BTBlerin üretimi yok zaten. Gitar ton konusunda çok geniş bir yelpazeye sahip. Pasif manyetikler gerçekten çok soft tonlar verirken sağlam bir dist pedalla çok rahat bir thrash tonu alabilirsiniz.

Ucuza başka denediğim Yamaha ve Ibanez modelleri mevcut fakat hiç birini bu gitar kadar beğenemedim açıkçası. İkinci elleri piyasada bol bol bulunuyor. Yeni başlayan farklı gitar denemek isteyenlere ya da sahne için bile gitar arayanlara tavsiye ederim.
Bende ekleyeyim o zaman...Bende 3 bass var : Fender Geddy Lee Japon, İbanesz K5 kore Korn, biraz pahalılar...Bunlardan 3.sü Spector gibi kıymeti Türkiye'de pek bilinmediği için fiyatı özellikle 2. eli çok iyi olan bir bass....Şu anda standart serilerini 1000TL civarlarında bulabilmak mümkün...Hele hele Spectorcore gibi piezzolusunu bulabiliyorsanız muhakkak deneyin derim. Özellikle perdesize çevrilip flatwound tel takılmış olanları (ben öyle yaptım)...Piezzo modunda hafif tambur sesleri veriyor ki milli içeceğimizle pek yakışıyor yahu!..

Guitar fetish'in Slick gitarları çok hoş duruyor. Kullanılan aksamlarda gayet kaliteli gözüküyor, kullandıkları tremolo block falan squierlar sxler gibi incecik değil.

Fiyatlarıda çok uygun 200 dolar %10'da indirim var 180 dolara geliyor ama işte 2-3 tane şerefsizin guitar fetish'in iyi niyetini istismar etmesi yüzünden gönderimi durdurmuşlar, artık türkiye ye gönderim yapmıyorlar...

Acaba topluca mail falan atsak gönderimi açarlar mı ki? Direk şu siyah tele ile krem stratı alıp bağrıma basasım var...

Slick Guitars

SL50BK_D.jpg

nLnNEl.png

vn9NZ6.png

1M5ZNp.png
Ben de bir iki aydır GFS'in siteyi kurcalıyorum, gitarlar bir kenara hesaplı ve düzgün manyetik seçenekleri de var, üç kuruşa solid brass köprü ve tailpiece'ler satıyor adamlar 🙂 yine solid pirinç tremolo blokları, çelik saddle setleri vs. akıllara zarar, bizim memlekete gönderi yapmamaları çok yazık

Bende ekleyeyim o zaman...Bende 3 bass var : Fender Geddy Lee Japon, İbanesz K5 kore Korn, biraz pahalılar...Bunlardan 3.sü Spector gibi kıymeti Türkiye'de pek bilinmediği için fiyatı özellikle 2. eli çok iyi olan bir bass....Şu anda standart serilerini 1000TL civarlarında bulabilmak mümkün...Hele hele Spectorcore gibi piezzolusunu bulabiliyorsanız muhakkak deneyin derim. Özellikle perdesize çevrilip flatwound tel takılmış olanları (ben öyle yaptım)...Piezzo modunda hafif tambur sesleri veriyor ki milli içeceğimizle pek yakışıyor yahu!..
Saolasın değerli katkıların için.
Bahsettiğiniz modelleri daha önceden sizin ilanlarınızda görmüştüm. Boyama işinde gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim. Spectora gelince süper gitarlar. Stuard Spector Warwickten ayrıldıktan sonra kendi şirketinde gerçekten çok sağlam oturaklı ama bir o kadarda ağır gitarlar üretmekte. Bel rahatsızlığı edinmek isterseniz 6 telli spectoru 1 saat çalın fıtık çıkarsınız. Ama aldığınız tonun güzelliğinin haddi hesabı yoktur.

Saolasın değerli katkıların için.
Bahsettiğiniz modelleri daha önceden sizin ilanlarınızda görmüştüm. Boyama işinde gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim. Spectora gelince süper gitarlar. Stuard Spector Warwickten ayrıldıktan sonra kendi şirketinde gerçekten çok sağlam oturaklı ama bir o kadarda ağır gitarlar üretmekte. Bel rahatsızlığı edinmek isterseniz 6 telli spectoru 1 saat çalın fıtık çıkarsınız. Ama aldığınız tonun güzelliğinin haddi hesabı yoktur.
Teşekkür ederim...Benim bass gitar hocam Barış'da bir USA Spector var, aynen öyle, ağır mı agır ve sapını Archimed'e vermek gerek ki dünyayı yerinden oynatsın, kısaca tam bir ZENCİ İŞİ!..Görüntü muhteşem sesi de öyle...Gel gör ki, bir tane standart Spector'ı daha var onun ses ve çalım rahatlığı Amerikan'dan daha iyi...Warwick deyince de içim sızlar...Bir Stage-II Jazzman'ı daha az bilinçli dönemlerimde bir Fender Highway ile takasladığımı düşündükçe...

Teşekkür ederim...Benim bass gitar hocam Barış'da bir USA Spector var, aynen öyle, ağır mı agır ve sapını Archimed'e vermek gerek ki dünyayı yerinden oynatsın, kısaca tam bir ZENCİ İŞİ!..Görüntü muhteşem sesi de öyle...Gel gör ki, bir tane standart Spector'ı daha var onun ses ve çalım rahatlığı Amerikan'dan daha iyi...Warwick deyince de içim sızlar...Bir Stage-II Jazzman'ı daha az bilinçli dönemlerimde bir Fender Highway ile takasladığımı düşündükçe...
Sağlam bir warwick için dünyaları verebilirim.( Corvette hariç manyetiklerinin tipi v8 motor pistonlar gibi.) Yanlız hocanıza helal olsun Spectoru kaldırmak kuvvet ister. Vakti zamanında John Myungun 6 telli bassını çalışını izlediğimde ulan bu küçük adamda nasıl bir kuvvet vardır ki derdim. Sonrasında öğrendim ki kullandığı Musicman ve Yamahalarda Tüp teklonojisi oluyormuş genelde. İki levha arasında rezonansı sağlamak için 3 küçük tüp koyuyorlarmış. Yeni aldığım Yamaha RBX2 a5'te aynısı var. 4 telli Ibanezimden daha hafif. Ama ikinci elde bile fiyatı Ibanezden 2 kat daha fazla.

Warwick'in karekteristik bir tonu var...Aynen öyle ben buradayım, çekilin!.. diyor. Barış da pek ufak tefek sayılmaz ama : 190 küsür cm.lik bir adam...Buna rağmen, dediğiniz gibi geçen gün Amerikan'la gittiği klip çekimlerinde 6 saat harcamışlar, yanımıza geldiğinde 1,90'lık adam 90'lık ihtiyara dönüşmüştü kamburdan...😆🤣

Slick Guitars

SL50BK_D.jpg

nLnNEl.png

vn9NZ6.png

1M5ZNp.png

😱😱 abi bunlar harika şeyler 200 dolar diyorsun bide... mail atmaya hazırım

Geri