Yeni Gitar Yapıyorum, Fikirler, Fotoğraflar, Her Şey Içeride

• Konuyu açan Konuyu açan Alshain
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Hmm forumdan Funkyou nickli Mehmet Bey için bir telecaster yapacağım aynı zamanda, böylece marka olarak ilk profesyonel işimizi almış olduk, hayırlı uğurlu olsun, dişbudak gövde, kök ceviz üst, akçaağaç sap, rosewood tuşe, butik ötesi hardware, takipte kalın 😀;
IMG_0468.jpg

Aynısından yapalım isterseniz, neck thru da olur, her türlü opsiyon mevcut 🙂 Hatta model ismi de vereyim, Sentinel, ancak marka ismi hala yok ...😀 Ayrıca ilk 3 gitarda çok düşük işçilik bedeli alıyorum, 1. hakkı Funkyou kaptı, kaldı 2.

Ağaçların durumuna ve malzeme temin süresine göre değişir, hardware Amerika'dan geldiği için temin ve tedarik süresinde farklılıklar olabiliyor, ancak ağaçlar iyi durumdaysa ve malzeme hazırsa ayda 2 gitar yapabiliriz. Ancak 3. gitardan sonra özel sipariş almayacağım, 6 tane model seçeneği sunacağım(zamanla artacak), bu modellerde her türlü opsiyon olacak, sadece şekil sabit 🙂

hep sert karakterli gitarlar yapılacaksa anlamı bakımından güzel olmuş fakat bir teleye veya les paula şahsi kanaatim bu ismi yakıştıramadım tabi zevk renk tercihi, çünkü death metal grup ismi gibi geldi ilk okuduğumda 🙂

Görünüş itibariyle sert karakterli gitarlar olacak. Tele ve les paul gibi standart modeller asla olmayacak, Pyrexia'yı headstocka güzel bir el yazısı karakteriyle yazacağım şu anki telecaster projesi için, öyle beyin patlatmalı asmalı kesmeli bir logo yok yani 🙂. İlk 3 gitardan sonra sadece kendi tasarımlarımı yapacağım, bu tasarımlarda çok keskin hatlı headstocka yukarıdaki logodaki yazı karakteriyle yazacağım.

Valla naçizane tavsiyem tekrar düşünmen olur ismi Alshain. Sage, Spectre, hepsi güzel. "Pyrexia", ı-ıh...Tıp camiası dışından insanlara bu tip Latince sözcüklerin hoş gelebildiğini biliyorum, ama aslında o kadar trajikomik oluyor ki böyle terimlerin gelişigüzel kullanılması...Evet, sözcük "ateş" kökeninden geliyor, ama aslında klinik olarak insan bedenindeki anormal sıcaklığı tarifliyor🙂 Aynı şey "Catatonia" ve "Apoplexy" gibi sözcükler için de geçerli🙂 Karizmatik olması gereken bir sözcüğün aslında kötü bir klinik durum, belirti veya hastalık olması bence bir marka için de akıl karı değil. Gerçi "Pyrexia", aslında "Catatonia" ya da "Apoplexy" kadar kötü de değil, illa kıyaslamak gerekirse🙂

Aslında pek gelişigüzel kullanmadım, anlamını zaten biliyorum. Gitarları görünce nöbet bile geçirebilirsiniz. Amaç göze hoş gelmesi ya da karizmatik olması değil, bilinçli olarak yaptığım bir şey, esprili slogan düşünüyordum hatta. Tıp terimleri sözlüğünü açıp ateş, ateşli hastalıklar konularını aradım, öyle buldum zaten 🙂. Babam cerrahpaşa 2. sınıf terk de 😀

Geri