Youtube Kanalım

Selam sevgili arkadaşlar,
Yeniden pro-shot bir video ile karşınızdayım 😀

Bu haftaki müzik videomuz Satisfaction'ın heavy metal parodisi. Orjinal videodan farklı olarak biz klibin geçen hafta koyduğum fotoğraflardan da görmüş olduğunuz erkeksi versiyonunu yayınladık. Videoyu çekerken çok eğlendik, bir süre sonra yayınlayacağım kamera arkası için de dolu malzeme var. Umarım siz de aynı keyifle izlersiniz. Bu şarkı ve müzik videosu için çok uğraştık, paylaşarak daha çok insana ulaştırmamıza destek olursanız çok sevinirim.

Klipte yer alarak görüntüleri şenlendirdikleri için Yasin Sahin ve Can D'argent'a, video, ekstra kan, vahşet ve şeytani gözler için Nazmi Özdil Arts'a, muhteşem spor salonlarını kullanmamıza izin verdikleri için Feat Training Box'a çok teşekkür ederiz.

Aranje / Gitar / Vokal : Deniz
Vokal : Izgi Gültekin
Bas Gitar / Davul Edit / Mix / Mastering : Sinan Güngörer

Selam sevgili arkadaşlar,

Bu hafta Izgi ile yayınlayacağımız video öncesi bir Whitesnake gitar solo cover'ı. Orjinali 89' yılındaki Slip Of The Tongue albümünde Steve Vai tarafından çalınmıştı ( Şarkının ikinci kayıtlı versiyonu ) benim de en hoşuma giden gitar sololarından birisi. Kendime göre yorumlarığım ve eklediğim yerler de oldu.

Gitar/Düzenleme/Mix/Mastering : Deniz
Bas Gitar : Erman Erkılınç

Takip eden arkadaşlar bilir her sene 24 Kasım'da Freddie Mercury'nin ölüm yıldönümü için bir anma yazısı yazıyorum veya Queen partisi yapmış oluyoruz.

Benim için çok özel yeri olan Queen'in en sevdiğim şarkılarından ve orjinali klavye ağırlıklı olan Show Must Go On'a gitar için bir düzenleme yaptık bu hafta, yine kendi tarzımızda.

Aranje/Gitarlar/Mix & Mastering - Deniz
Vokaller - Izgi Gültekin
Bas gitar - Erman Erkılınç

Merhabalar,
Bu kayıt ve video montaj işine ayırdığınız vakit takdire şayan fakat merak ettiğim ufak bir konu var.
Bir tek bana mı bütün kayıtlarda vokalin sesi çok önde geliyor? Bilinçli olarak yapılan bir şey mi?

Selamlar,

O anda derdini anlatan enstrumanın önde olması hoşuma gidiyor, vokal veya solo geldiğinde lead gitar. Bunun mix içinde belki bir yöntemi vardır o konudan çok anlamıyorum bu yüzden volume olarak öne çıkartmayı tercih ediyorum.

Bu da satisfaction videomuzdan kamera arkası görüntüleri 🙂

Selamlar,

O anda derdini anlatan enstrumanın önde olması hoşuma gidiyor, vokal veya solo geldiğinde lead gitar. Bunun mix içinde belki bir yöntemi vardır o konudan çok anlamıyorum bu yüzden volume olarak öne çıkartmayı tercih ediyorum.
Bu da satisfaction videomuzdan kamera arkası görüntüleri 🙂
Abi alakasız bir soru ama hangi spor salonunda çektiniz görüntüleri 😀

Bu hafta ilk defa bir akustik cover yaptık. İzgi'nin de benim de en sevdiğimiz grupların arasında üst sıralarda olan Guns N' Roses'ın Don't Cry şarkısı için çektiğimiz müzik videomuz yayında! \m/>.<\m/ \m/>.<\m/

Sia'nin geçtiğimiz 10 gün içinde klibi yayınlanan Big Girls Cry'a metal dokunuşu ile yeni bir cover yaptık. Bu sefer mix sırasında da yeni fikirler denedim. Aslında arkaya brutal vokal de kaydetmiştim ama sonra onları çıkarma kararı aldım 🙂

Düzenleme/Gitar/Mix/Mastering : Deniz
Vokal : Izgi Gültekin
Bas Gitar : Burak Karadeniz

Enteresan bir şekilde bu sene 5 ay geçmiş olmasına rağmen çok acaip bir şarkı çıkmadı piyasaya. Biz de bu hafta Izgi'nin uzun zamandır söylemek istediği nispeten eski bir şarkıya, Beyoncé'un Halo şarkısına Hard Rock cover yaptık. Özellikle gitar solosu çok hoşuma gidiyor. Sound olarak da yavaş yavaş daha iyi işler çıkmaya başlıyor gibi.

Selam arkadaşlar,

1 aya yakın süredir baya durgunduk. Akustik şarkı kaydetmek çok daha zor vallahi
smilie5.gif

u hafta uzun zamandır yapmayı isteyip de talkbox ım olmadığı için yapamadığımız Livin' On A Prayer'ı akustik coverladık. Kurulmakta olan ve yakında duyurmayı hedeflediğimiz grubun üyelerinden Faruk (perküsyon) ve Erman(bas gitar)'da bu videoda yer aldılar. Umarım siz de keyifle dinlersiniz.

Yav arkadas Ankara da soyle akustik parcalari dile getiren bir grup yok. Biyerlerde calin da dinlemeye gelelim. Yalniz basi ozan calacaksa gelmem saka bi yana cok basarili bir cover olmus vokal 10/10

Başın sağolsun abi. 🙁 Bana yorum yapmak düşmez ama her zamanli gibi çok iyi çok beğendim gerçekten. 🙂
Estağfrullah,

Çok teşekkürler herkese,

Bu haftaki cover ilk TV'de klip izlemeye başladığım zamanlardan ve en sevdiğim pop şarkıcısından. Mixde de değişik birşeyler denedim. Bu projemizin ilk konserini 9 Temmuz'da IF PERFORMANCE Hall'da vereceğiz. Detaylar yakında.

Geçen sene yaz tatilinde youtube kanalını planlarken aklıma gelen ilk şarkıydı. Bu sene Izgi ile Bodrum tatilimizde de videosunu çektik. Hem bizim için tatilimizin bir anısı, özeti de olmuş oldu. Çekerken de baya eğlendik. Sağolsun Mujde'de şahane Mahsun Kırmızıgül hareketleri ile videoya dahil oldu eheheh

Geri