** Izmirdeki Hırsız Çete - Alım-satım-takas Yapanlar Dikkat! **

Sosyolojiye gireceksek orta sınıf modern dünyanın köleleridir diye atılırım ortaya. :) Hakkaten vergisini ödeyen, görece kaybedecek bi şeyleri olduğu için sorumluluk alamayan insanlar devletler için en kolay cezalandırılabilenlerdir. Çünkü emperyalizmden önceki dönemde kölelerin bile bakımı, bugünün üç kuruş kazanıp da yatırım yapmaya çalışan işçi / memur sınıfından daha zormuş yapılan araştırmalara göre, benzer bi açıdan bakıldığında devlet sarhoşla, dilenciyle uğraşacağına faturayı -ödemesi muhtemel, çünkü karşı geldiğinde kaybedecek bi şeyleri olan- birine kesmeyi daha kolay buluyo. Geleceğim sonuç hayat zor... Ama "ne mutlu Türküm diyene"ye gönderme yapmak kolay, o Türk sen, ben, biziz neticede. Bi kişi kendini öne atsa o da bi şeydir.

Son olarak lafı devrimci mücadeleye getirirken, küçüklerimin gözlerinden, büyüklerimin ellerinden...
431618_448617925179630_1738451472_n.jpg

Merhaba arkadaşlar:
Bu konuya google aracılığıyla geldim:

Ben de dün dolandırıldım. Sahibinden.com dan laptop alacaktım.
(http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ok-dizustu-asus-zenbook-prime-108364310/detay)

Parayı gönderdim. 900tl.
Dekont:
http://s9.postimage.org/t04acgg3z/20121215_115821kucuk.jpg

Dolandırıcı Bilgileri şöyle:
*silindi*

Yukaridaki garanti banka hesabina parayi gönderdikten sonra.
Kargolap göndereceğini söyledi, ve para eline geçtikten sonra
benim telefon aramalarıma cevap vermeden kapatmaya başladı.
Sonra telefonu ulaşılamıyor duruma düştü.
TC kimlik Nosunu doğruladıktan sonra bi aksiklik olmayacağını düşündüm.

P.S. "Tüm telefon görüşmeleri kayıt altına aldım"
Parayi bankamatikten gonderirken tum adimi videoya kaydettim.
Gördüğünüz gibi Dekontu da var.

Sizin ilanızla bu şerefsiz ile her şey uyuşuyor. sadece tc kimlik değişik. (Ben doğruladım)
Yabancı uyruklu öğrenciyim. son param + borç parayı gönderdim.

Ne yapılabilir. Nasıl bir senaryo izlenebilir bunu yakalamada?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
3 aralık tarihinde "candonmez" nickli kullanıcı bana şöyle bir mesaj gönderdi;

Merhaba,
Ben sana, ustte actigin konuyla ilgili soru sormak istiyorum. Ben sahibinden.com dan bir laptop sattim ve ayni senin anlattigin hikaye gibi oldu. Su an laptop * * Isik diye birinin elinde ve parayi bugun yatirdim yarin hesabina gecer diye diye beni oyaladi ve simdi de telefonum bozuldu numarasini yapti ayni sana yaptigi gibi. Su anda adama ulasamiyorum.
Benim sorum su sen bu insani savciliga sikayet ettin mi ve bir sonuc cikti mi? Birde benim simdi polise mi basvurmam lazim savciliga mi? Prosedur nasil isliyor?

Devamında konuştuk yine kendisine verdiğimi söyledim ayrıntılarla babam ilgilendi zaten.
Birkaç ayrıntı daha sordu net cevaplamadım.
Bana yazdığını konuya yorum olarak yazmasını söyledim. Arkadaşların yardımcı olacağını falan ama yazmamış arkadaş. Sadece özelden sordu gitti.

Kendisimidir yoksa gerçekten mağdur birisimidir bilmiyorum sadece sizinle paylaşmak istedim.
Ben davamı açtım birkaç ay sürer yürürlüğe girmesi dosya açılması muhtemelen. Fakat aynı kişi hakkında fazla suç başvurusu olursa dosya daha çabuk işleme koyulur.
Dolandırılan diğer mağdur arkadaşlarımın da benim gibi zaman kaybetmeden savcılığa suç başvurusunda bulunmasını rica ediyorum. Ben kurtardım siz yanmışsınız.
Ne kadar konuyu açsam da durdurulamıyor şefersizler. Mebla fazla değil, karşılarsınız ki avukat masrafları vs. karşı tarafa atılıyor böyle bir durumda.
Korkmayın.

Büyük geçmiş olsun arkadaşlar, şu an duymak istemeyeceğiniz bir şey söyleyeceğim ama umarım başkaları ibret alır, düşününki amacı hırsızlık olan biri içinde insanlar olan eve canı pahasına giriyor yani her şeyi göze alıyor, eğer karşınızdaki bu niyette biri olsa kendi elinizle hesabına gönderdiğiniz parayı- malı neden çalmasın yada karşılığını versin?Konu şu ki bilgilerini bilseniz konuşmalarını beğensenizde karşınızdakinin niyetini bilemezsiniz.NE OLUR SA OLSUN KİMSEYE KARŞILIĞINI ALMADAN PARA YADAM MAL GÖNDERMEYİN.Ben bir şey alma araştırmasındayken, gidemeyeceğim yada tanıdığımın olmadığı şehirlere direkt bakmıyorum bile.Keza ilanlarıma başka şehirlerden alma talebi geldiğinde, get açamıyorum parayı gönder sonra ben göndereyim diye bir öneri sunmuyorum, bir tanıdığın varsa gelsin alsın diyorum.Yapmayın arkadaşlar görmediğiniz şeye para göndermeyin gözünüzü seveyim.Bu dediklerim bu şerefsizlerin yaptıklarına mübahtır manasına tabiki getirmiyorum ama hırsıza da evimizin anahtarını hediye etmeyeloim.Tekrar geçmiş olsun...

Merhaba arkadaşlar:
Bu konuya google aracılığıyla geldim:

Ben de dün dolandırıldım. Sahibinden.com dan laptop alacaktım.
(http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ok-dizustu-asus-zenbook-prime-108364310/detay)

Parayı gönderdim. 900tl.
Dekont:
http://s9.postimage.org/t04acgg3z/20121215_115821kucuk.jpg

Dolandırıcı Bilgileri şöyle:
*silindi*

Yukaridaki garanti banka hesabina parayi gönderdikten sonra.
Kargolap göndereceğini söyledi, ve para eline geçtikten sonra
benim telefon aramalarıma cevap vermeden kapatmaya başladı.
Sonra telefonu ulaşılamıyor duruma düştü.
TC kimlik Nosunu doğruladıktan sonra bi aksiklik olmayacağını düşündüm.

P.S. "Tüm telefon görüşmeleri kayıt altına aldım"
Parayi bankamatikten gonderirken tum adimi videoya kaydettim.
Gördüğünüz gibi Dekontu da var.

Sizin ilanızla bu şerefsiz ile her şey uyuşuyor. sadece tc kimlik değişik. (Ben doğruladım)
Yabancı uyruklu öğrenciyim. son param + borç parayı gönderdim.

Ne yapılabilir. Nasıl bir senaryo izlenebilir bunu yakalamada?

Azamat, konuyla ilgili dekontunun, yazışmalarının fotokopilerinden bir dosya oluşturup savcılığa git, yabancı uyruklu olduğunu da belirtip başına gelenleri anlat, suç duyurusunda bulunmak istediğini söyle. Savcılık ne yapman gerektiğini, şikayet için nereye gidebileceğini daha açık daha doğru şekilde söyler.

Arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun.Yalnız bir şeyi alırken ya bakıp test ederek,ya ptt kontrollü teslim ya da get ve sanalpazar üzerinden yapın alışverişlerinizi.Kimse üzülmesin günün sonunda.

Bu tür insanların hayata dair pek bir endişesi olduğunu sanmıyorum yoksa böyle meblağlar karşılığında T.C. kimlik numarasını belli edecek işler yapmazlardı yakından temas etmemeniz daha iyi olmuş ciddi zarar verebilirdi.Kargoyu teslim almaya gidildiğinde zaten kendini gösterdi sanırsam bahsettiğiniz kadın oradan bir şeyler yapılır gibi geliyor. Yalnız bana 2 kere ufak çaplı kargo geldi pek alışverişim olmadı bir forumda şu anda kuzenlerimin çoğundan daha çok güvenebileceğim birinden alışverişim oldu ondan sıkıntı çıkmadı :D Ama itinayla imza atmadan kargoyu açtırmıyorlar(biri PTT idi diğeri MNG sanırsam ikinci özeldi bir tek onu hatırlıyorum) olay çıkartsam mı diye düşündüm zaten emin olduğum bir kişinin gönderdiği kargo yüzünden değmez dedim ama imzaladıktan sonra böyle kola cart curt çıkarda imzayı attın bir kere derlerse ne gibi bir şey yapılabilir hep merak ediyorum.Ne gibi bir sonuç çıkar ortaya?

Bu tip durumların davaları "takipsizlik" olarak geri dönüyor genelde olay "iyi niyeti suistimal" nitelinde değerlendiriliyor sanırım, birkaç kişinin de başına gelmişti. Sonuca kavuşan dava varmı merak ediyorum be hiç görmedim

bi ayağına ip bağlayıp kalorifer peteğine, birde boynuna ip bağlayıp kapının koluna sıkıca ve azami 50 cm boşluk kalacak şekilde ayarlıyacaksın.. ortada duruyorken 2 kişi kapıyı bir assılacak maksimum seviye güçle. boynu gövdesinden ayrılacak böylesi adi insanların. nefret ediyorum bunların yaşamsından çok rahatsız oluyorum. öldürme yetkisi verseler dnyada adam bırakmıcam vallahi şunları öldüre öldüre.

bi ayağına ip bağlayıp kalorifer peteğine, birde boynuna ip bağlayıp kapının koluna sıkıca ve azami 50 cm boşluk kalacak şekilde ayarlıyacaksın.. ortada duruyorken 2 kişi kapıyı bir assılacak maksimum seviye güçle. boynu gövdesinden ayrılacak böylesi adi insanların. nefret ediyorum bunların yaşamsından çok rahatsız oluyorum. öldürme yetkisi verseler dnyada adam bırakmıcam vallahi şunları öldüre öldüre.

Bu tur olaylar insanin yaraticiligini gelistiriyor yahu ;)

Cok haklisin arkadasim.

Bu kısı benım komsumdu..bugun ogrendım yaptıklarını hıc sasırmadım cunku bır cok pıslıgıne sahıt olmustum aılesı hep onu korudu 16 yasından berı pıslıklerle ugraaasan bırı...dedesınede neler ımzalatıp adamın mallarına konmaya calıstı ama suan ıcerde 1 ay olmus bır cok suctan dosyası var...marketlerden sac boyası calmakla baslayıp dedesının kartlarıyla devam ettı aılesıde onu hep koruyunca demek bu kadar buyutmus ısı...

Arkadaşlar bu konuyu alım-satım ve takas yapan arkadaşlarımızın dikkatli olması için açıyorum.
Aşağıda vereceğim bilgileri dikkatlice okuyun. En Sonda bilgilerini vereceğim. Bir kenara yazın. Size de denk gelmesin.

Bir gece Sahibinden.com'da gördüğüm 850TL lik Gibson Lespaul için takas mesajı attım. (%99 replikadır dedim)
Elektrikci olduğunu bu işlerden anlamadıgını söyledi. Takası kolay satabileceği icin kabul etti. Ertesi gün kargolama yapacaktık. Fakat sezdiğim birkaç mantıksız yanı oldu. +20-30 yaş olmasına rağmen beyninin %1iini dahi kullanamıyor. Bu yanlar;

• Gitardan anlamam kablosu yoksa calısmıyormuş falan gibi aciz bir cümle kurdu. Bu adam elektronikciyse jack nedir bilmesi lazım. Burada şüphelendim.
• 2.si kargo bedelini bana yıkmaya calıstı sonradan yollayacağını söyledi
• Kargoları aynı anda almayı istediğini söyledi. Mantıksız oldugunu söyledim ama aynı anda verdik aynı anda alalım dedi burada kendini ele verdi zaten

Nitekim ertesi gün kargolar geldi. 11de alacağımızı söyledik güya kargo parasını da havale yapacaktı. MNG sağolsun 9da getirmiş kargoyu. Fırladım gittim Aldım. Görevli çok ağır ne bu böyle dedi. Tuttugumda zaten sap yeri büküldü.
İçini görevlilerin ve kameranın görebileceği şekilde orta yerde açtım ve fotoğrafını çektim. Buyrun bakın;

15164 eklentisini görüntüle

Washburn'ümü yurtiçi kargo ile göndermiştim. Bir telefon açıp kargoyu hemen iptal ettirdim ve bu ezme beyinlilere telefon açtım. Telefonda bana gönderdiği kargonun şişe ve gazeteden ibaret oldugunu söyleyince ne yapmaya çalıştığını sorunca "Bu işler böyle" diye cevap verdi ve kapattı. (tabi bu sırada washburn'ün iptal edildiğinden haberi yok) aradan 20dk geçti ve karısı oldugunu söyleyen kadın aradı. (bir ara telefonunun bozuldugunu söyleyip karısından telefonlaşmıştık) Arayan kadın; siz benim kargomu nasıl iptal edersiniz? diye soru sordu. Eşinin yolladıgı petşişelerden bahsettim ve sizi savcılığa vereceğim dedi kapattı beyinsiz. Neredeyse gülmekten ölecektim. Bana hırsızlık dolandırıcılık yapan insanın karısının aynı muameleyi bana göstermesi. Tabi karısıysa o da. Ben zaten savcılıktaydım biraz daha bekledik delil olarak verilecek konuşma kaydı olur mu diye aramadılar.

Ben gerekli suç duyurusunda bulundum. Mesajlar, konuşma kayıtları ve diğer tüm kargo şubelerindeki video kayıtları toplanıp gereği yapılacak. Ama bu süreç aylar alacaktır. Bu süreçte siz de dikkatli olun arkadaşlar.

Bu kişilerin bilgileri: (Muhtemelen doğrudur çünkü kimlikle alacaktı kargodan olmasa bile emniyet bulacak)

*silindi*
• İzmir Balçova ya göndertmişti bana kargoyu. Muhtemelen oralardalar.

Gönderdiğim gitarın gitmesi ve iptallenip geri döndüğüne dair aşağıdaki Takip no'suna yurticiden bakabilirsiniz

Gönderi kodu: 703472210799 yurtiçikargo

Siz de alım satım yaparken bu bölgeye bu kişilere ve bu tc no suna , numaralara dikkat edin arkadaşlar.
Ben Washburn'ümü kurtardım geri geliyor. Gitse dahi birşey olmazdı tazminat davası 10katına çıkardı sadece.
Adam herşeyini değiştirse dahi değiştiremeyeceği bir alışkanlıgı var. Her cümlesinin sonuna "Anlatabildim mi?" koyuyor. Buradan dahi ele verir kendini. Herkese iyi alışverişler diliyorum, dileyenler özel mesajla mahkeme sonuçlarını atarım.

Msj attım ama bılmıyorum gıttımı... bu kısıyı tanıyorum yıllardır aynı mahallede oturuyoruz...bugun ogrendım yaptıklarını ve 1 aydır ıcerıde oldugunu ınternete bak dedıler cıkmıs sanırım ama onu bulamadım sızın haber cıktı karsıma... tlfn numaralarını hatırlamıyorum cok oldu sıldım konusmuyorumda bu tarz olaylarından dolayı... sıze lazım olurmu bılemedım...anne baba ısmı ve adresını yazabılırım... ( *silindi* ...ama o sokagı bulursanız zaten herkes gosterır evını sokagın bası zaten apartmanda..umarım artık sorununuz yoktur ama varsada bu bılgıler ısınıze yarar...gecmıs olsun

Geri