Ogün Sanlısoy

dark_and_shadow demiş ki:
ya tabi ki durumlar iyi değil usta.adam kendi şirketini kurdu korkma07 yi çıkardı ama satmadı o da yani para filan kazanamıyor ki.zaten şirketi para kazanmak için değil özgür olmak için kurdu ama yine de para olmayınca da olmuyor bu işler.ama ogün abi hep dediği gibi bizim gibi onu gerçekten dinleyenler destekleyenler olduğu sürece müzik yapmaya devam edecek tabii ki aksilikler çıkacak bi çok şey çok zor olacak ama olacak

Azından bal damlıyor kanka biz onla olduğumuz sürece hiç bişey olmaz olmuycakta daha çok yol çekicez birlikte her şarkısında her kelimesinde bir anlam bir fikir gizli bunu yapan bir kaç sanatçı var türkiyedeki erkek sanatçı olarak rakibi yok olmuycakta diyorum bir rahmetli barış akarsu vardı onuda kaybettik rakip ancak o olurdu slow trash metal sert şarkılar kim söyleyebiliyorki başka sesi giden her şeyi ile adam gibi müzik yapan kim var

Biri böğürüyor biri ben seni seviyorum sen beni seviyonmu gibi şarkılar yapıp geziyor arkasındayız olucazda

Türkiyede bir çok sanatçı var birileri dev birileri karınca eğer saydığın gruplarda karıncalıktan kurtulsalardı pentagramdaki gibi bir trail blazer albümü yaparlardı fazla söze gerek yok

iyi de barış akarsu trash yapıyodu gibi bişey anladın sen ama onu söylenmek istenen barış akarsunun da çok iyi bi sesi vardı imiş.ayrıca sevgili panik trash.slow filan konusunda da her tarzda vokal yapabilen bi ogün var.yoksa bu ülke de bi sürü çok iyi vokalist var

iyi de gençler herkes fikrini kimseyi rencide etmeden söylesin, bu ne gözlük falan hacı hüsrev de mahalle kavgasımı yapıyoruz...

Şimdi söyliceklerimden ötürü topa tutulucam :D bence bu şahıs parayı müzikten daha çok seviyor.pentagramda güzel iş çıkartırken solo çalışmalarına yoğunlaşıp,kendi başına bişeyler yapmaya başladı.ve bunu yaparkende tarzını fazlasıyla değiştirip ülkede satması daha kolay olan albümler hazırladı.ve sattıda.tarzında başarılıda oldu evet.ama para için insan bukadar değişmez ya.ben bu şahsı dinlemem.ama ev arkadaşlarımın bazıları yüzünden tüm şarkılarını ezberledim artık.kendini aşmayan,tekrar eden biri bence.şarkıları birbirine benziyor hep.99 yılında çıkarttığı albümü 07 de niye takrar çıkarttı diye sorduğumda ''99 da deprem dolayısı ile albüm yeterli ilgiyi göremedi arka plana itildi'' gibilerinden bişeyler söyledi arkadaşım.gerekçe buymuş sanırım.aslında bu bile bence parayı sevdiğinin bi göstergesi.tamam o yıl albümün satmamış olabilir.ama seni dinlemek isteyen zaten bi şekilde dinliyor.ve biliniyorsun.ne gerek var!! bu tarz adamların türk rock ına zarar verdiği kanısındayım.değişen değil , gerçekten kararlı bi şekilde müzik yapan insanları görmek daha hoş olurdu kanımca..
saygılar.

yutup123458 demiş ki:
Şimdi söyliceklerimden ötürü topa tutulucam :D bence bu şahıs parayı müzikten daha çok seviyor.pentagramda güzel iş çıkartırken solo çalışmalarına yoğunlaşıp,kendi başına bişeyler yapmaya başladı.ve bunu yaparkende tarzını fazlasıyla değiştirip ülkede satması daha kolay olan albümler hazırladı.ve sattıda.tarzında başarılıda oldu evet.ama para için insan bukadar değişmez ya.ben bu şahsı dinlemem.ama ev arkadaşlarımın bazıları yüzünden tüm şarkılarını ezberledim artık.kendini aşmayan,tekrar eden biri bence.şarkıları birbirine benziyor hep.99 yılında çıkarttığı albümü 07 de niye takrar çıkarttı diye sorduğumda ''99 da deprem dolayısı ile albüm yeterli ilgiyi göremedi arka plana itildi'' gibilerinden bişeyler söyledi arkadaşım.gerekçe buymuş sanırım.aslında bu bile bence parayı sevdiğinin bi göstergesi.tamam o yıl albümün satmamış olabilir.ama seni dinlemek isteyen zaten bi şekilde dinliyor.ve biliniyorsun.ne gerek var!! bu tarz adamların türk rock ına zarar verdiği kanısındayım.değişen değil , gerçekten kararlı bi şekilde müzik yapan insanları görmek daha hoş olurdu kanımca..
saygılar.

Söylediklerinde doğruluk payı var, haklısın ama bir kaç şey söylemek istedim. Hatta sen de söylemişsin Ogün işini iyi yapıyor ve satılıyorda. Bu devirde rock müzik yapıyoruz diyen içi boş gruplar zirveye taşınırken ogün iyi müzik yaparak dinlenmesi normal diye düşünüyorum. :)
Şimdi murat ilkancılar da bana kızacak ama :D Bence ogün pentagrama daha çok yakışıyordu. Tabii bu benim kendi düşüncem aynı fikirde olmayanlar çıkacaktır

gülmekten öldüm cahilliğine gülmekten öldüm burda.pentagramdan ayrılıp daha fazla utacak bi müzik yaptı diyorsun ama pentagramda ogün sanlısoy son derece tanınmıştı ve bu populariteyi bırakıp kendi yolundan gitmesi istediği müziği yapması parayı hiç önemsemediğini çok açık ortaya koyuyor.ogün pentagramdan tartışarak ayrıldı parayı sevse şöhreti sevse pentagramla bu tartışmalara rağmen devam ederdi ve bol bol para kazanırdı.bu parayı önemsemediğinin ilk göstergesi.ikincisi korkma 99 o dönem hiç de tutacak bi albüm değildi daha önce bu tarz tek albüm özlem tekinin kime ne albümüydü ki o albümün de supervizörü ogündü.ayrıca bazı şarkıların söz ve müziği ogüne aitti yani ogünün istediği müziği yapmaya çalıştığı ilk albümdü daha sonra kendi de aynı tarz bi albüm yaptı kemik rock dinleyicisinin garipseyeceğini ve metal vokalisti böyle müzik yapar mı? gibi laflar edeceğini bile bile yaptı bu albümü.dışlanmayı ve hiç para kazanamamayı göze alarak girdi bu işe ogün ve nitekim deprem ve sonrasında raks müziğin batması ayrıca insanların bu tarzı hemen anlayamaması sonucu para kazanamadı.dönüp metal vokalistliği yapsa en b.ktan grubu bile kral yapar paşa paşa kazanırdı parasını ama yapmadı kendi istediği müziği yapmak için bekledi.tam 5 yıl bekledi ve o gün albümünü yaptı.samimi içten ve tamamen istediği şeyleri özgürce yaptığı bi albümdü o gün.milletin saf saf pentagramda vokal yapmış adam ferdi şarkısı mı söyler be tarzı laflar edeceğini bilmesine rağmen özgürce bu albümü yaptı.daha sonra dört dörtlül üç albümünü yaptı.ardından korkma tekrar çıktı neden?sana göre para için ama şimdi söyleyeceklerişmden sonra yüzün kızarıcak sanırım.2004den bu yana ogün fanları olarak sürekli korkmanın tekrar çıkmasını rica ettik bi şekilde çıksın da alalım diye ısrar ettik kendisine.bende vardı korkma 99 ama tekrar çıkmasını istiyordum çünkü güme gitmiş bi albümdü ve isteyen de orjinalini bulamıyodu.her neyse ogün sony den ayrıldı özgürce müziğini yapabilmek için kendi şirketini kurdu.sony gibi bi şirketin kendisine sağladığı maddi desteği ve reklam avantajını bi kenera itip kendi şirketini kurdu.ve ilk iş korkma yı tekrar çıkarcam dedi.hatta o dönemki röportajlarını okursan göreceksin ki korkma07 aslında müzik marketlere verilmeyecekti.senin her şeyi para için yapıyor dediğin adam korkma 07 yi çıkaracaktı ve isteyenlere ulaştıracaktı sadece.yüxexes röportajında 'bu albümü benden fanlarım istedi ve eğer isterlerse eğer yapabilirsek bu albümü direk isteyenlerin evlerine yollayacağız.biraz zor ama bu onlar için ve bunu yapmaya çalışcaz eğer bunu yapamazsak belli başlı yerlere göndercez albümü büyük marketlerde olacak sadece ve isteyen oradan gidip alacak' dedi.nitekim öyle yaptı evlere gönderme olamadı belki ama belli başlı yerlere yollandı ve hiç reklam yapılmadı albüm çıktığında.ben o zaman çorumdaydım çoruma albüm gelmedi aradım sipariş ettim getirttim.istanbulda bile çoğu yerde bulamazsın korkma07 yi istersen bak.evet bu adam müzik için bu kadar çabalıyor ve senin gibi cahiller at gözlüklüler neyin ne olduğunu bilmeden oraya buraya b.k atıyo ve ogün gibi adamlar albüm yapacak para bulamıyor.ogün sanlısoy un akustik albüm projesi var ama albümü çıkartıcak para yok kendi şirketini kurdu dediğim gibi ve maddi sıkıntılardan albüm yapamıyor adam.akustik albüme de laf edeceksen onu da açıklarım bi ara tamam?

Geri