Ogün Sanlısoy

Yaşa dotum sağolasın.bizim gibi cahilleri bilgilendirecek adamlar olmasa bu forumda,hakketten işimiz yaş.her başım sıkıştığında sana danışıcam bundan sonra.çok sağol.kendi adıma ve bu forumdaki tüm cahiller adına teşekkür ediyorum sana.

saygılar.

:) git işine arkadaşım.sanatçılara laf atmaya devam et.zaten bişey anlayacak durumda değilsin kendi kendine kurduğun şeylerin dışına çıkamayacağın belli.böyle devam et.kendi düşüncelerinin mutlaka doğru olduğuna inanarak yaşa kendi halinde.tartışmak için yazmadım bunları tartışmayacağım da hadi kib

dark_and_shadow demiş ki:
gülmekten öldüm cahilliğine gülmekten öldüm burda.pentagramdan ayrılıp daha fazla utacak bi müzik yaptı diyorsun ama pentagramda ogün sanlısoy son derece tanınmıştı ve bu populariteyi bırakıp kendi yolundan gitmesi istediği müziği yapması parayı hiç önemsemediğini çok açık ortaya koyuyor.ogün pentagramdan tartışarak ayrıldı parayı sevse şöhreti sevse pentagramla bu tartışmalara rağmen devam ederdi ve bol bol para kazanırdı.bu parayı önemsemediğinin ilk göstergesi.ikincisi korkma 99 o dönem hiç de tutacak bi albüm değildi daha önce bu tarz tek albüm özlem tekinin kime ne albümüydü ki o albümün de supervizörü ogündü.ayrıca bazı şarkıların söz ve müziği ogüne aitti yani ogünün istediği müziği yapmaya çalıştığı ilk albümdü daha sonra kendi de aynı tarz bi albüm yaptı kemik rock dinleyicisinin garipseyeceğini ve metal vokalisti böyle müzik yapar mı? gibi laflar edeceğini bile bile yaptı bu albümü.dışlanmayı ve hiç para kazanamamayı göze alarak girdi bu işe ogün ve nitekim deprem ve sonrasında raks müziğin batması ayrıca insanların bu tarzı hemen anlayamaması sonucu para kazanamadı.dönüp metal vokalistliği yapsa en b.ktan grubu bile kral yapar paşa paşa kazanırdı parasını ama yapmadı kendi istediği müziği yapmak için bekledi.tam 5 yıl bekledi ve o gün albümünü yaptı.samimi içten ve tamamen istediği şeyleri özgürce yaptığı bi albümdü o gün.milletin saf saf pentagramda vokal yapmış adam ferdi şarkısı mı söyler be tarzı laflar edeceğini bilmesine rağmen özgürce bu albümü yaptı.daha sonra dört dörtlül üç albümünü yaptı.ardından korkma tekrar çıktı neden?sana göre para için ama şimdi söyleyeceklerişmden sonra yüzün kızarıcak sanırım.2004den bu yana ogün fanları olarak sürekli korkmanın tekrar çıkmasını rica ettik bi şekilde çıksın da alalım diye ısrar ettik kendisine.bende vardı korkma 99 ama tekrar çıkmasını istiyordum çünkü güme gitmiş bi albümdü ve isteyen de orjinalini bulamıyodu.her neyse ogün sony den ayrıldı özgürce müziğini yapabilmek için kendi şirketini kurdu.sony gibi bi şirketin kendisine sağladığı maddi desteği ve reklam avantajını bi kenera itip kendi şirketini kurdu.ve ilk iş korkma yı tekrar çıkarcam dedi.hatta o dönemki röportajlarını okursan göreceksin ki korkma07 aslında müzik marketlere verilmeyecekti.senin her şeyi para için yapıyor dediğin adam korkma 07 yi çıkaracaktı ve isteyenlere ulaştıracaktı sadece.yüxexes röportajında 'bu albümü benden fanlarım istedi ve eğer isterlerse eğer yapabilirsek bu albümü direk isteyenlerin evlerine yollayacağız.biraz zor ama bu onlar için ve bunu yapmaya çalışcaz eğer bunu yapamazsak belli başlı yerlere göndercez albümü büyük marketlerde olacak sadece ve isteyen oradan gidip alacak' dedi.nitekim öyle yaptı evlere gönderme olamadı belki ama belli başlı yerlere yollandı ve hiç reklam yapılmadı albüm çıktığında.ben o zaman çorumdaydım çoruma albüm gelmedi aradım sipariş ettim getirttim.istanbulda bile çoğu yerde bulamazsın korkma07 yi istersen bak.evet bu adam müzik için bu kadar çabalıyor ve senin gibi cahiller at gözlüklüler neyin ne olduğunu bilmeden oraya buraya b.k atıyo ve ogün gibi adamlar albüm yapacak para bulamıyor.ogün sanlısoy un akustik albüm projesi var ama albümü çıkartıcak para yok kendi şirketini kurdu dediğim gibi ve maddi sıkıntılardan albüm yapamıyor adam.akustik albüme de laf edeceksen onu da açıklarım bi ara tamam?

Güzel açıklamışşın.Yani bi ogün kalmıştı çanur atılmayan oda oldu.Yarım yamalak bilgilerle gelip yorum yazanlara,kime çanur atıcağına şaşırmış insanlara güzel bi cevap bu.Ogün pentagram'dan kavulmadı tartıştı ve kendi ayrıldı.Parayı sevseydi öyle yada böyle kalırdı grupta parasını alırdı.Kendi yolunda gitmeyi, zor olanı seçti.Korkma albümüyle ilgili gerekli açıklamayıda yapmıssın zaten. ;) Bazılarına ders olur herhalde bu yazı.Bilinmesi gerekenler yazılmış.

Korkma albümü bence çok iyi bir albüm. Üç de öyle. ÜÇ albüm için Ogün istediğim sound'a çok yakın oldu demişti.

Korkma'da Tarkan Gözübüyük, Hakan Utangaç, Deniz Yılmaz, Gür Akad. Üç'te Tarkan Gözübüyük ve Metin Türkcan. Pentagramdan ayrılsa bile yine aynı kişilerle yaptı müziği.

O Gün albümünde ise prodüktör bulamamıştı ve kendi üstlenmişti bu görevi, bir de piyasa kaygısı tabi. İlk albüm gibi satmazsa n'olur acaba? Sonuçta albüm denen şey bedavaya çıkmıyor. Yapım aşamasında giden paraların en azından masrafları karşılaması lazım her ne kadar para için yapılmasa da. Zaten günümüzde albüm satışları çok kötü. Ogün bir röportajında diyor ki O gün 3000 sattı Üç 300 sattı (salladım rakamı ama bu oranda) fakat bakıyoruz konserlerde Üç albümünden çaldığımız bütün şarkılara da eşlik ediliyor, şarkıları bilen çok kişi var. Üç gibi bir albüm bile azıcık sattı. O Gün albümü daha fazla sattı ama O Gün'ün müzikal anlamda %100 için sindiğini sanmıyorum bu albümün zaten.

Korkma 07 dark_and_shadow'un da dediği gibi fanlar için yapılmış bir albümdü. Gerçi o da beklenen satışı elde edemedi üzüldüm. Param olsa bir kaç tane daha alırdım arkadaşlarıma vermek için.

Albümleri çıkarırken girilen bu kadar zararlara rağmen hala bir şeyler yapmaya çalışanların para hırsı ile yaptıklarını düşünmüyorum bu albümleri. Dişinden tırnağından arttırdıkları ile yapıyor bazıları albümleri, sırf bu işi sevdikleri için.

Yoksa Ogün Mimar Sinan Endüstri Ürünleri Tasarımı mezunu bir insan. Müzik sevgisinden çok para hırsı olsa bu adamda, gider mezun olduğu bölümün işini yapardı.

Herkese merhabalar,
3 seneye yakın bir süredir, yakından takip eden arkadaşlarımın bildiği üzere, Ogün Sanlısoy'un ekibinde gitar çalıyordum. Yalnız 2008 Eylül ayı itibariyle artık ekipte bulunamamaktayım 2006 Mart ayından beri sevgi ve ilgisini asla eksik etmeyen bugüne kadar gördüğüm ve bildiğim en düzgün oluşumlardan birisi olan ogunsanlisoy.info, kısaca info'ya ve info aracılığıyla bir kez daha hem Ogün Sanlısoy’a hem de değerli grup arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler sunarım, Ogün Sanlısoy ve ekibiyle çalışmış olmak benim için bir onurdur. Ayrıca Ogün Sanlısoy’a bana, Metin Türkcan, Arıkan Sırakaya, Ercüment Subaşı, Alper Gemici, Kadir Keskin ve Sertan Coşkun gibi isimlerle bir dönem çalışma fırsatı tanıdığı için de müteşekkirim.
Ekibe katılacak ya da katılmış olan yeni gitarist arkadaşımızın kim olduğunu bilmesem de kendisine başarılar dilerim.
Bundan sonraki müzik hayatımda, hem Ogün Sanlısoy’un ve ekip arkadaşlarım; Sertan Soğukpınar, Utku Kırca,Alper Gemici, Erşan Şimşek, Çağrıhan Yapıcı’nın hem de ogunsanlisoy.info’nun değerli tüm üyelerinin bendeki yeri farklı olacaktır.
Sevgilerimle…

D. Bijen Rahimi

evet ben de çok merak etmekteyim bu ayrılığın sebebini.yani umarım tatsız bişey yoktur.aklıma gelen en güzel açıklama tuşe ile albüm yapacak olmanız filan umarım böyle bi nedenledir

Yok hayır kesinlikle bir anlaşmazlık ya da buna benzer bir durum söz konusu değil, benim Ankara'da yaşıyor olmamın ekibi yavaşlatıyor ya da yavaşlatabilecek olması durumu sonucunda böyle bir arayışa gidildiğini söyleyebilirim. Yoksa hiç bir kırgınlık dargınlık yok.

Geri