Ogün Sanlısoy

merhabalar..

Pentagram zaten müzik grubu değil ilim irfan yuvası :LOL: ..Demir demirkan athena ogün sanlısoy .v.b

Ogün şalısoy 5 yıllık yoğun bir stres döneminden sonra çıkarmış süper olmuş..hemen hergün dinliyorum..Özellikle kayıtlara değinmek isterim kayıt lar tamamen akustik bir ortamda yapılmış ki dikkat eden anlar...Gitarlar perküsyon falan birbirinden bağımsız kaydedilmemiş tabi bu da çok zahmetli olmuştur ama değdiği kesin..

Darbuka kullanmasında hiçbir sakınca göremiyorum ki neden bu durum yadırgandı anlayamadım..Burası türkiye ve yaşadığımız ülkenin melodileri yapılan bütün müziktarzlarına yansıyacaktır..Son yıllarda zaten darbukalar,neyler,kemanlar,klarnetler bir sürü değişik enstrüman kullanılıyor ,değişik denemeler yapılıyor ki doğaldır..

Saygılar..

Re: merhabalar..

BLUES01 demiş ki:
Darbuka kullanmasında hiçbir sakınca göremiyorum ki neden bu durum yadırgandı anlayamadım..Burası türkiye ve yaşadığımız ülkenin melodileri yapılan bütün müziktarzlarına yansıyacaktır..Son yıllarda zaten darbukalar,neyler,kemanlar,klarnetler bir sürü değişik enstrüman kullanılıyor ,değişik denemeler yapılıyor ki doğaldır..

Saygılar..

çok doğru söylemişsin....

in flames tarz değiştirince insanları "üzdü" ama ogün tarz değiştirince (burdan anladığım kadarıyla) tu kaka oldu. işin maddi kaygı ile yapılıp yapılmaması da beni hiç ilgilendirmiyor (moonspell ya da metallica buraya geldiklerinde babamızın hayrına gelmiyorlardı herhalde ?), ilk albümünü dinlemek kısmet olmadı; bu albümünü dinlerken bazı şarkıları ikinci dinleyişimde beğendim (mesela "pencere" şarkısının adını bile ikinci dinleyişimde farkettim. gitarı süper).. ha gönül isterdiki pentagramdan sonra o da heavymetal grubu kursaydı yeni bir alternatifimiz olurdu ama böyle de fena değil. demir demirkanın albümünün yanına ekledim :metal

çok iyi bir sesin kaliteli bir müzikle buluşması diyorrum.. ee pentagram asıllı ne de olsa.. ayrıca şarkılarına kattığı ayrı havalar çok hoş..=darbuka gibi=
ancak albümündeki o son şarkısı rap tarzında olduğu için ilk yadırgamıştım, sonradan çok iyi olduğunu düşündüm ve düşünüyorum...

başarılı biri.. devamını dileriz...

giggle demiş ki:
çok iyi bir sesin kaliteli bir müzikle buluşması diyorrum.. ee pentagram asıllı ne de olsa.. ayrıca şarkılarına kattığı ayrı havalar çok hoş..=darbuka gibi=
ancak albümündeki o son şarkısı rap tarzında olduğu için ilk yadırgamıştım, sonradan çok iyi olduğunu düşündüm ve düşünüyorum...

başarılı biri.. devamını dileriz...

albümdeki son sarkı'sana dedim' ve ben şarkıyı inanılmaz seviyorum son dönemlerde.

Pentagram patentli olupta bozulan sadece athenadır o sebeple ne ogün sanlısoy nede demir demirkan tarzında bir değişiklik yapmaz en azından öyle umuyorum..

Saygılar..

ben iç mimarlık okuyorum haliyle çizim yapıyoruz ve biz normal sınıflarda değil stüdyoda ders yapıyoruz orda koydu hoca ogün abiyi

athena pentagram asıllı mı... bööö ilk defa duydum... gökan-hakan eskiden metal müzik yaptığını söylemişlerdi ama pentagram dan olduğunu bilmiyordum...

athena metal grubu olsaydı severdim belki, ama ne alaka SKA?? bu 180 derece dönüştür... neyse biz onları ska ile tanıdık, ska olarak devam etsinler...,
abi bura ogün topici biliyorum pardon, ama birden coştum!!

ogünü bir önceki albümle tanımıştım şimdi gerçek bir dinleyicisiyim bence grup kurmasına gerek yok zaten güzel çalıyor.vokalistlik yeteneğide var bole çok ii bi sonraki albüm daha kaliteli inşallah

:arrow: Şarkılarını dinleme fırsatım olmadı sadece klibini izledim darbuka olayı iyi olmuş. Arkadaşlar Pentagram asıllı olduğunu yazmışlar bu konuda bende geri kalmışım kusura bakmayın. Bence Pentagram için yetersiz bi vokal, tek başına çalışırsa dinleyici kitlesi artar diye düşündüm.(Daha pop vari oluyo ama profesyonellik icabı olcak o kadar)

Geri