Çizgi Filmler

Çizgi film izliyormusunuz?

• Evet

Oylar: 0 0.0%
  • Hayır

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    0
80 kuşağı kızları hatırlar mısınız bir şeker kız candy klasiği vardı.. uff ben böyle acıklı bi çizgi film görmedim, dramdı resmen. ne ağlamıştım izlerken. yok antonio ölür yok any candy'ye hainlik yapar. küçücük çocuklara yapılır mı böyle işkence ya!!

rocko's modern life...super ah ah eski gunler nickelodeon şimdiki çocuklar sanşsız.fox kids fln hıkaye... southpark bazen bayıyor..bide nickelodeondaydı ren ve stimphy boyle mi yazılıyordu unuttum.iğrençlik yaparlardı.ilginç bişeydi...

şeker kız candy,taş devri,tom ve jerry.şirinler en çok izlediklerimdi.şimdi sherk ,buz devri,lilo ve stiç,aslan kral ,kayıp balık nemo vb...... animasyonlu çizgi filmleri izliyorum

geçen gün arkadaşla voltranın divxini izledik. bana o kadar mükemmel gelmedi. insan büyüyünce bazı şeylere olan hayranlığını yitiriyor. çocukken hastası olduğum bu çizgi film geçen gün bende hiç bi duygu uyandırmadı. bence elinize çocukluğunuzda hayran olduğunuz bişey geçerse izlemeyin. büyüsü bozuluyor ne yazıkki.

spawm vardı bi ara filmini cıkmıştı eskiden çizgi romanı vardı çizgi filmini de cekseler çok süper olur thundercats ve transformers ikisinide hastaydım okula bile gitmez dim bu filmler yüzünden hiçirşey beni tv nin başından alamazdı

thundercats'i bilmem ama ben thunderbirds izlerdim ve filmini yaptılar yıllar sonra :D

gn-film-thunderbirds-w.jpg

hatırlamayanlar için bir resim koyayım

if istanbula kore yapımı bi çizgi film gelmişti bu sene...wonderful days... hala aklımdan çıkmadı süfer bişeydi ya....elinize geçerse bi yerlerden mutlaka izleyin!

clémentine, quand tu fermes les yeux
tu devines le merveilleux
clémentine, prends nous dans ta bulle bleue
tant pis si c'est dangereux

quand on a seulement 10 ans
souvent on voudrait bien être plus grand
pour partir en avion en s'envolant d'un coup de vent
tout là-bas vers l'horizon
on fait comme la p'tite clémentine
on rêve de nuits de chine, de nuits câlines
et tout va beaucoup mieux quand hemera vous tend les bras
le mal fuit, le mal s'en va

clémentine, tu te bats jour et nuit
tu défies la maladie
clémentine, on ne te quitt'ra pas
et un jour tout s'arrang'ra

la terre est si belle vue du ciel
ca donne envie de vivre près du soleil
a chaque tour d'hélice, on pousse des cris, on s'émerveille
comme c'est bon d'avoir des ailes

allons ensemble nous promener
et faire le tour du monde sans nous presser
il y a tant d'amis qu'on a envie de rencontrer
clémentine va nous guider

İşte böyle imiş Clementine isimli çizgi filmin müziğinin sözleri...

Hatırlayan var mıdır kendilerini? Benim şahsen ödüm kopardı izlerken. Acaip küçüktüm ama hala melodisi kulaklarımda çınlar... Çok detay hatırlamıyorum ama "ateş adam" gibi bir karakter vardı, böyle bu kadar mı ürkünç, karizmatik olunurdu. Velhasıl bir de Clementine'in balonunu hatırlarım...

O dönemlerde bir de Yakari vardı, onun da müziğini anımsıyorum, etkileyici gelirdi tabi çok, küçüktük ne de olsa...

Thundercats, Voltran, Transformers ve He-Man'i hatırlamayan yoktur sanıyorum... Özellikle He-Man, süper kahramanlı film ve çizgifilmlerde; kötüleri tutmama öncülük etmiş bir şaheserdi. İskeletor'u tutardım, He Man e de sinir olurdum :D İskeletor o kadar uğraşsın, plan yapsın, didinsin; He-Man ayı gücüyle ve sıfır mantıkla kazansın... Olcak işmiydi yahu... İskeletor çok karizmatik karakterdi ama... Bi de She-Ra vardı, müziği süperdi ama çok da ayılmazdım kendisine... Oradaki kötü karakter Hordack ta İskeletor'un hocasıymış. Bi bölümde süper kapışmışlardı... :)

Bir de sonraki dönemlerde, "Cobra" diye animevari bir çizgifilm vardı. 1994-95 falan olabilir. Showtv de çıkardı. Baş karakter Cobra'nın bir kolu silahtı, böyle mistik ortamlarda geçerdi hani... "Çılgın Silah"mıydı neydi, öyle birşeyi arıyorlardı kötüler ve iyiler. Sonunda hiç beklemedikleri gibi bir şey çıkıyordu silah, göz gibi birşey... Çok insan hatırlamıyor ama bu çizgifilmi... Şu Benjaminli (Akula vuruşu diye bi şutu vardı elemanın :D ) Eric'li, Şekerduvar'lı japon futbol çizgifilminden sonra çıkardı haftasonları, inanılmazdı!...

Bir de kızıl, örgülü saçlı, çilli bir kız vardı, yetim mi kalıyordu ne; sonra yaşlıca bir çiftin evinde kalmaya başlıyordu. Utangaç, ilginç bir kızdı... Kadın çok soğuk, sert; adam ise çok sevecen, yumuşak tiplerdi... Hani klasik Heidi gibi ufak şeylerden mutlu olmasını bilenlerin anlatıldığı bir hikayeydi... Adını hatırlayamadım... Bir tane çok iyi arkadaşı vardı, derslerinde çok başarılıydı vs...

Başka bir de herkesin bileceği Tazmanya Canavarı, Ninja Kaplumbağalar, Taş Devri, Heidi, Jetgiller, Karate Cat (böyle miydi?), Garfield, Hong Kong Phooey, Tiny Toons, Batman, Defenders Of The Earth, Earth-worm Jim, ve aklıma şu an gelmeyen daha bi ton çizgifilm çıkardı eskiden. Aaaah ah... ne güzel günlerdi değil mi ? :D

Clémentine, piskopatlığımın yegane sebebi, sen küçük çocuklar için diye sabaha koy o animasyonu, annenlerde oyalan diye tv karşısına oturtsun seni sonra adamlar Clementine'i yakalayamasın yansınlar ben ufacıkken izletin bu çizgifilmi bana sonrada niye böyle oldun sen :D
Zelenhgorm saydıklarının hemen hepsini hatırlıyorum, He-Man'de Orko'nun bölüm sonunda ne öğrendiğimizi anlatmasına takmış durumdaydım ben, halada takığımdır bak, salakmıyız biz anlıyoruz zaten bu tipsiz şapka ne tekrarlıyor diye. Yakari'yi nerden hatırladın yahu müziği aklıma geldi şimdi dur bulup indireyim.
O yetim kalan kızda Uzun Çoraplı Pippi idi galiba, o dönem pipi deyince aklımıza bu çilli uzun bacaklı kız gelirdi şimdi çocuklara pipi de bakalım akıllarına nerler geliyor :D
Birde Nils ve Uçan Kaz vardı TRT'de haftasonu sabahları veriyorlardı galiba, hey gidi be, tekrar çocuk olmak istiyor insan :D

Geri