Türk Filmleri

Türk Filmi (...)

• Toplam oy veren
    15
geçmişte aynı filmleri farklı aktris ve aktörlerle çekme olayı vardı. biri siyah beyaz biri renkli oluyordu o filmler genellikle.Allah'tan artık Türk sineması çıkmaza girse bile böyle bir girişim yok...
Türk filmlerinin içeriği 70lerde ve 80lerde kısırdı bana göre.son dönem fimleri daha yaratıcı ama yine de pek izleyici bulamıyorlar istisnalar dışında...
ben 70li yıllardan Filiz Akın filmlerini çok seviyorum: Umutsuzlar,Utanç,Zambaklar Açarken ve diğerlerini...
o yıllardan sevdiğim diğer filmlerse Türkan Şoray ve Kadir İnanır'dan selvi boylum al yazmalım, dönüş ve deprem...
kötü olanlarsa Hülya Koçyiğit ve 80lerdeki İbrahim Tatlıses,Orhan Gencebay,Ferdi Tayfur ve Banu Alkan filmleri...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben de severek izlerim Türk Filmlerini ama eskiden gerçekten komik filmler var ... Mesela Dünyayı Kurtaran adam falan çok gülmüştüm,uzaylılar falan gerçekten komik gözüküyordu...

turk filmleri beğenerek izlerim şimdi her nekadar aptalca gelse bile yaklaşık senaryolar aynı küçüklükten kalan güzel bir huy olarak görüyorum.

saatlerce bıkmadan izleyebilirim.özellikle necla nazırın ferdi tayfurla tanışmadan önce cektiği filmleri çok seviyorum

valla çoğu yabancı filmlerden almadığım zevki türk filmlerinden alırım.çok güzel olanlar var.yani bazıları varki senaryo ve oyunculuk açısından gerçekten büyük yapıtlar.yani bi selvi boylum al yazmalım bi eşkiya bi vurun kahpeye mükemmel filmler yemin ederim :D

Digiturk'te geceyarısından sonra 1970 erotik Türk filmleri kuşağı oluyor bayağı gülüyorum. Konunun seks ile alakası yok anında başlıyor, iki film birarada ama alakasız giden seks-kötü konulu film ikilisi şeklinde gelişiyor. Eğlenceli.

Türk Sineması dünyada en çok filme sahip ilk 4 sinemadan biri. Yani elimizde dünyanın geri kalan 150 ülkesine nasip olmayacak bir hazine var.

Beni hiç bir holivud filmi ağlatamadı ama, pek çok türk filmi ağlattı.
Duygusal adamım vesselam.

Gülşen Bubikoğlu, Filiz Akın, Hale Soygazi, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit beşlisinden biriyle Tarık Akan, Kartal Tibet, Ediz Hun üçlüsünden birinin başrolleri kaptığı her Türk filmini izliyorum. Bazılarını herhalde 5-6 defa seyretmişimdir :p

türk filmi diyince aklıma hemen küçük Emrah'ın filmleri gelir hiç bıkmadan usanmadan her çıktığında izlerim.Hollwood böyle komik filmler yapmayı başaramadı henüz...hele bazı replikler öldürüyo beni...
-kasap amca borcumuz ne kadar oldu
-ne borcu yavrum anan ödedi...
bir diğeri;
-amca demiştim sana neden yaptın he neden?
-ne bağırıyorsun be amca,baba yarısı değil mi?(bunun gibi bişeydi bunu tam hatırlamıyorum)

emrah haricinde bence Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi aktörü Şener Şen'in filmlerini 50 kerede izlesem bıkmam...

Atalay demiş ki:
Digiturk'te geceyarısından sonra 1970 erotik Türk filmleri kuşağı oluyor bayağı gülüyorum. Konunun seks ile alakası yok anında başlıyor, iki film birarada ama alakasız giden seks-kötü konulu film ikilisi şeklinde gelişiyor. Eğlenceli.

Ben böyle kısa bir video izlemiştim. Direk komedi filmi. Bir de hani şu Trabzon'da mı ne çekilen bir gizli video vardı. Yusuf ile Serap mı ne. Öğrenci bunlar, gizli kameraya çekmişler. İzlemeyenler kesinlikle edinsin diyorum. İzleyin ve gülün, o derece.

sagittarie yazınca aklıma geldi...
Emrah'ın kardeşleri her filmde açgözlüydü... Sefalet içinde yaşıyorlar ama Emrah'ın kardeşleri hep ;
- Abi bana bisiklet de alacaksın demi...
- (Üzgün bir ifadeyle) Alacağım tabii kardeşim
Gülelim,eğlenelim :D

Geri