Neverland(dreamtone)

Yiğitlerimizi öldürmeden önce haklarını vermem gerekiyor...

Öncelikle,

Koyu progresif rock hayranlarına elem vermeye yetecek şekilde şarkı uzunluğu sendromu yaşanmış...
Bu durum aklıma tam zıttını başarmış olan Comma'yı hatırlattı albümünün ilerleyen dakikalarında...

Davulcu arkadaşımızı stili daha ilk şarkıda Dream Theater'dan Mike Portnoy'u andırdı ve bu kadar abartılı ataklar hoşuma gitmiyor...

Vokalistin lirikleri icra ederken müziğe adapte olmadığını da gözlemledim kendimce ve açıkçasıo bu durum sıktı beni...

Gitarist ve klavyeci (dikkat!) arkadaşımız gayet leziz bir performans sergilemiş albümde...

Davul ön plandayken bas gitarın arka planda olması hayret verici...

Zaten grup elemanları da farkında olsa gerek, albümün progresif bir albüm değil; sadece konsept bir albüm olduğunu söyleyebiliriz...

Peki bir daha albümü dinler miyim,

Kim bilir?...

Son söz: Kayseri'ye de gelin, canlı kanlı görelim sizleri...

burakla liseden beri tanışıyor ve son 1 yılda samimi olduysak da sizleri ilk defa canlı izleme şerefine ulaşabildim. perormansınız gerçekten tatmin edici düzeydeydi. tam fotoğrafın çekildiği anda burakla karşılıklı strange dejavu nakaratını söylemekteydik. =) belki de gün boyunca dikkat ederek dinlediğim yegane gruptunuz. sahne duruşunuz bence süfer. nice konserleriniz izlemek ve belki bir gün beraber aynı sahneyi paylaşmak ümidi ile...

blind guardian konseri de hayırlı olsun son olarak.

İki fotoğraf daha Hacettepe konserinden...

dt018cj.jpg

dt021ol.jpg

evet blind guardian olayı inanılmaz,istanbul'a gitmek için geçen yaz baya yollar katettiğimiz dream theater konseri kadar geçerli bir neden bence,dreamtone ve blind guardian.tüyler diken diken olur valla :D

blind guardian konserinde blinddan daha çok dinlemek için can attığım bir gruptu dreamtone, o kadar merak ediyordum.
ama açıkçası hayal kırıklığına uğradım.
sololar sanki şarkıda solo olması gerektiğini düşündükleri için 15 dk da bestelenmiş gibiyi, şarkılar melodik ama bişey ifade etmeyen melodilerle bezenmişti.
bi de (sanırım monitorlere sesin düzgün yansımaması yüzünden) oganalp detone ya da atonal söyleyip durdu. (aynısını hansi de yaptı çünkü).
bir de albümü satın alıp dinlemek lazım pek sağlıklı fikir edinemedim ben bu konserden. istanbuldayım güya nereye sorsam yok diyorlar albüme. EMI nası dağıtıyor anlamadım.

PS: emrecan, ben kapıda çalışırken ablan geldi, içeriye aldım; ya da birisi beni feci kekledi. =)

Dreamtone, Başkent Üniversitesi'nin televizyon kanalı, Kanal B'deki 30 Desibel programında, Burak Kahraman dışındaki grup elemanlarının tümünün katılımıyla gerçekleştirilen bir röportaj ile yer alacaktır. Hacettepe Rock Festivali konserinden hemen sonra gerçekleştirilen bu röportajı, kablolu TV üzerinden yayın yapan Kanal B'de, 21 Mayıs Pazar günü 15:30 - 16:00 arası izleyebilirsiniz.

Söylenecek birşey yok .. yiğidin malı meydanda olur :metal

Çok yakında Ankara'da izleyeceğiz DreamTone u .. Bomba bi konser geliyor..

Başarılarınızı dewamını dileriz ..

Stay Heavy :twisted:

Bu tür müzik pek dinlemesem de, Dreamtone istisnalarım arasında! :) Gerçekten çok başarılı buluyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

Saygılar,
U.

ıkı albumlerını de aldım.(ılkı demo sayılabılır) fakat cok begenmedıgımı soylemem lazım. ozellıkle vokal bence cok rahatsız edıcı. ama vokalın grup ıcın ne kadar ugrastıgını bılıyorum ve o yuzden saygım sonsuz. fakat ıkı album de de benı en rahatsız eden sey vokal oldu. neyse gruba basarılar. bu arada grup neden zor comp. dakı o mukemmel parcayı kullanmıyo cok merak edıyorum.

Bende albumdeki vokalleri hiç beğenmedim , albumu aldığıma pişman oldum diyebilirim.Bir progressive metal grubunun vokali böyle mi olur dedim.Hoş albumde hiçbir progressivite de görebilmiş değilim malesef oda ayrı konudur...Herneyse kusura bakmayın ama album bende bu fikirleri bıraktı , kolay gelsin...

burda bence kusur meselesi sacma olur herkes burda belli bi seviyede eleştirebilir diye düşünüyorum ve ben albumdeki halini bilmiyorum ama 2 konserlerinde bulundum bence su an yeterli elbette daha iyi olabilir ama bence rahatsız edici bi yanı yok ...

exodus_deniz demiş ki:
bu arada grup neden zor comp. dakı o mukemmel parcayı kullanmıyo cok merak edıyorum.

Ben de grubu o parça ile sevdim ama albüm dedikleri o ilk demo beni hayal kırıklığına uğrattı. İkincisi nispeten daha iyi. Bu kadar reklam yapıp, kendini iyi pazarlayan bir gruptan daha iyisini beklerdim valla. Yine de kötü demiyorum. Tarzında iyi ama yurt dışı için fazla yormasınlar kendilerini. Ankaranın sayılı gruplarından biri olmaya kassınlar bence. Knightmare örneğindeki gibi.

Umarım albüm satışları iyi gidiyodur.Dreantone'un yer alacağı bi konser haberleri benimde kulaklarıma geliyo.Yakın bi zamanda güzel bi organizasyonda,Dreamtone'u izleyeceğiz sanırım...

Geri