Ünlü gitaristlerin gitar fotoları

Ya birde hep merak etmişimdir. Biz gitarımız çizilmesin, zarar gelmesin diye biyerlerimiz titrer :D Bu adamlarda o kadar dikkat ediyormu acaba gitarlarına. Bakıyorum konserde gıcır gıcır hepsi hiç bir vuruk çizik yok. O mummy kaç yıllık gitar cillop gibi.

şişirilmiş bir rakammıdır bilmiyorum ama,ben bi röportajda okumuştum. james ve kirk ün toplam gitar sayılarının 7000-8000 civarında olduğundan bahsediliyordu.

(belkide metallicanın toplam sayısıdır bu,bas gitarlarda dahil yani. yanlış hatırlıyor olabilirim.)

yutup123458 demiş ki:
şişirilmiş bir rakammıdır bilmiyorum ama,ben bi röportajda okumuştum. james ve kirk ün toplam gitar sayılarının 7000-8000 civarında olduğundan bahsediliyordu.

(belkide metallicanın toplam sayısıdır bu,bas gitarlarda dahil yani. yanlış hatırlıyor olabilirim.)

oooooooooohaaaaaaaaaaaa 8O

yutup123458 demiş ki:

yok o kadar gitarları yokta müzikal anlamda geçirdikleri zaman içerisinde o kadar gitar elden geçmiş olabilir.Kirk ünde çok kırılan gitarları var aynen james inde yanan kırılan gitarları var...Onları baz alırsak belki yapar ama o kadar yapmaz...7000 gitar ne demek yahu :)

chuck shuldiner ve b.c. rich i "chuckstealth"

Chuck_Schuldiner_1.jpg

burdaki bc richte de X2N takılı ;
chuck-schuldiner.jpg

chuck ve dime gibi adamlar az gelir dünyaya oysa insanlar olanın da değerini bilmiyor . . .

adamların ne kadar çok gitarı olursa olsun bakıyolardır bence. en azından ben böyle düşünüyorum. onların gitarlarının manyetikleri kadar para etmeyen gitarımı temizlemekten zevk alıyorum. bu da benim napayım. :))

jacksonke1 demiş ki:
brian_may_16.jpg

Brian May Of Queen ...

Brian May,bu gitarı Queen kurulmadan birkaç yıl önce kendisi yapmıştır.Bu gitarın yapımında, babasının motosikletinden de parçalar kullanmıştır.Gelmiş geçmiş en iyi gitaristlerden biri olmasına karşın Fredie Mercury'nin karizmasının altında ezilmiş olan Brian abimiz,aynı zamanda bir astronomi profesörüdür.

Gitarın gövdesini, batık bir gemiden çıkarttığı ağaç parçasından yapmıştır,beni Dünya da en çok etkileyen 3 gitarist arasındadır, sıkı bir Marty hayranı olduğum halde, ilk sırayı May alıyor, Marty zaten Brian May'i idolu olarak görüyor, tekniginde, calısında May e benzettiğim cok nokta var zaten Marty nin ... May gercekten efsane bir adam ne desek boş, hayatını bir insan ancak bu kadar dolu dolu yaşar, kariyeri bu kadar parlak olabilir.

Geri