Headrush Prosesör Bilgi Paylaşımı

Eveeeet herkese selam.

Bu başlık altında Headrush Gigboard, Headrush Core, Headrush Pedalboard, Headrush Prime, Headrush MX5 ile ilgili bilgi paylaşımı yapalım diyorum. Bu başlığın ihtiyacı yüksekti. Tone varsa paylaşırız, yeni yeni bilgiler ediniriz.

Cihazların sevmediğiniz yanları vs olabilir tartışabiliriz. İndirim olur onları belirtiriz vs vs.

Ben başlıyorum. Prime hayvan gibi ağır bir çok ton seçeneği var kullanımı basit. Bluetooth üzerinden backing track var ve üzerine gitar çalabiliyorsunuz ama handikapı 7.5kg olması. 1 ay önceye kadar analog pedal toplarken bu tank yüzünden analog setupımı dağıttım, yakında daha detaylı yazacağım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesela Core hala stokta var.

MX5 modelinin gümüş rengi de düşmüş ilgilenen kaçırmasın.

Eveeeet herkese selam.

Bu başlık altında Headrush Gigboard, Headrush Core, Headrush Pedalboard, Headrush Prime, Headrush MX5 ile ilgili bilgi paylaşımı yapalım diyorum. Bu başlığın ihtiyacı yüksekti. Tone varsa paylaşırız, yeni yeni bilgiler ediniriz.

Cihazların sevmediğiniz yanları vs olabilir tartışabiliriz. İndirim olur onları belirtiriz vs vs.

Ben başlıyorum. Prime hayvan gibi ağır bir çok ton seçeneği var kullanımı basit. Bluetooth üzerinden backing track var ve üzerine gitar çalabiliyorsunuz ama handikapı 7.5kg olması. 1 ay önceye kadar analog pedal toplarken bu tank yüzünden analog setupımı dağıttım, yakında daha detaylı yazacağım.
Ben Pedalboard sattım, sırf çok büyük ve ağır diye, sonra Core aldım. Boyut ideal ev-masaustu kullanım için. Tabii sahneye çıkan, daha fazla footswitch ve de expression pedala ihtiyaç duyan için Pedalboard - Prime daha iyi.

Masamdan hareket ettirmediğim için 7.5 kiloyu hissetmiyorum 😊

ıR upload eden olunca başlığa yazarsa güzel olur.
Ben daha önce 6-7 bin adet ir dosyası yüklemiştim, nerdeyse tüm arşivi. Tabii çoğunu kullanmıyordum. Sayı cokmfszla olunca aletin ilk boot açılışını yavaşlatıyor, zira alet tüm ir dosyalarını ve rigleri sayıyor/yüklüyor. Core ile az ve öz yaotim, kullanmadığım gerekmeyen dosyaları yüklemedim hiç.

CORE için ilk notlarım;

İçinde az preset var ama daha fazla amfi ve ıvır zıvır modeli var. Gigboard vardı eskiden, IR filan yüklerdim ama amfiler genelde kısıtlı seçenek içinden dönerdim. Core'da kendi modelleri olduğu gibi ayrı bir klasörde Revalver modellemeleri de var, henüz inceleyemedim nedir farkları.. sene başında zaten AMR firmasını (Revalver) satın almışlar. Revalver kullanan varsa bilir.

Gigboard'ta hem Global Settings hem de signal chain ekranında Input kutusundan epey ses seviyesi dengeleme ve/veya Gate ayarı yapmak gerekiyordu. Hem gate'i neredeyse ses geçirmeyecek gibi yapmışlar hem de preset'ler arası ses dengesizlikleri vardı. Core'da ise neredeyse bunları hiç ellemeden tüm preset'leri şöyle bir dolaştım.

Wifi ve bt entegre olması çok iyi. Headrush gitaristlerin illa aynı zamanda bilgisayar meraklısı olmak zorunda olmadığını veya olsalar da sürekli 35 yıllık saçma sapan printer kablosu ve vga görünümlü app'ler kullanmak istemeyebileceklerini kabullenmiş... Roland-Boss duy sesimi...!

Core epey yavaş açılıyor. Gigboard 10 saniyede filan çalmaya hazır hale gelirdi en fazla.. Core sanki eski tüplü televizyonlar gibi önce çink ediyor, sonra zvnnn ediyor filan... neyse sürekli aç kapa ya da uyku moduna al yapmadığımızdan laptop gibi sorun değil.

Fiziksel olarak ... headrush sahibi olanlar bilir ama olmayanlara söyleyeyim, bildiğiniz hiçbir prosesör gibi değil... tank mübarek... silahlı çatışma çıksa bunu önünüze tutar geçersiniz oradan. Ağır değil cüssesine göre ama düğmesi olsun, kasası olsun tank gibi. Öte yandan %80 masaüstünde kullanılan bir cihaz neden bu kadar tank o da ironi tabi.

IR yükleme vs demişken cihazın kapasitesi nedir bilmiyorum ama Gigboard'da yükle babam yükle dolduramamıştım. Yine de Core'da iki usb var biri A tipi, yani harici disk, usb-stick vs takıp hafızayı büyütebiliyorsunuz.

Prime da yavaş açılıyor,daha önce ki prosesörlerime göre gerçekten ağır,hazır içindeki presetler ve siz yükledikçe açılış hızı düşüyor,çok mu sorun bence de değil.

Cloud dan indirdiğiniz bazı IR lar da donma hatası alınıyor ,yaygın bir sorunmuş,o IR ları silmek gerekiyor bilginiz olsun.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
CORE için ilk notlarım;

İçinde az preset var ama daha fazla amfi ve ıvır zıvır modeli var. Gigboard vardı eskiden, IR filan yüklerdim ama amfiler genelde kısıtlı seçenek içinden dönerdim. Core'da kendi modelleri olduğu gibi ayrı bir klasörde Revalver modellemeleri de var, henüz inceleyemedim nedir farkları.. sene başında zaten AMR firmasını (Revalver) satın almışlar. Revalver kullanan varsa bilir.

Gigboard'ta hem Global Settings hem de signal chain ekranında Input kutusundan epey ses seviyesi dengeleme ve/veya Gate ayarı yapmak gerekiyordu. Hem gate'i neredeyse ses geçirmeyecek gibi yapmışlar hem de preset'ler arası ses dengesizlikleri vardı. Core'da ise neredeyse bunları hiç ellemeden tüm preset'leri şöyle bir dolaştım.

Wifi ve bt entegre olması çok iyi. Headrush gitaristlerin illa aynı zamanda bilgisayar meraklısı olmak zorunda olmadığını veya olsalar da sürekli 35 yıllık saçma sapan printer kablosu ve vga görünümlü app'ler kullanmak istemeyebileceklerini kabullenmiş... Roland-Boss duy sesimi...!

Core epey yavaş açılıyor. Gigboard 10 saniyede filan çalmaya hazır hale gelirdi en fazla.. Core sanki eski tüplü televizyonlar gibi önce çink ediyor, sonra zvnnn ediyor filan... neyse sürekli aç kapa ya da uyku moduna al yapmadığımızdan laptop gibi sorun değil.

Fiziksel olarak ... headrush sahibi olanlar bilir ama olmayanlara söyleyeyim, bildiğiniz hiçbir prosesör gibi değil... tank mübarek... silahlı çatışma çıksa bunu önünüze tutar geçersiniz oradan. Ağır değil cüssesine göre ama düğmesi olsun, kasası olsun tank gibi. Öte yandan %80 masaüstünde kullanılan bir cihaz neden bu kadar tank o da ironi tabi.

IR yükleme vs demişken cihazın kapasitesi nedir bilmiyorum ama Gigboard'da yükle babam yükle dolduramamıştım. Yine de Core'da iki usb var biri A tipi, yani harici disk, usb-stick vs takıp hafızayı büyütebiliyorsunuz.
Mükemmel bilgiler...cahilliğime verin, arayüzü yok değil mi Headrush markasının. Mooer' de bile vardı bunda yok diye biliyorum. Kemper' de de böyle olmuştu sonradan arayüz yapıldı.

Ben daha önce 6-7 bin adet ir dosyası yüklemiştim, nerdeyse tüm arşivi. Tabii çoğunu kullanmıyordum. Sayı cokmfszla olunca aletin ilk boot açılışını yavaşlatıyor, zira alet tüm ir dosyalarını ve rigleri sayıyor/yüklüyor. Core ile az ve öz yaotim, kullanmadığım gerekmeyen dosyaları yüklemedim hiç.
Bununla ilgili bu IR dosyalarını en kolay nereden bulurum acaba? Bazı tonları merak ediyorum Andy Timmons, SRV, John Petrucci, Malmsteen vs vs gibi kendim ayarlamam biraz uzun sürecek gibi. Youtube kaynağı da bulamadım.

Bununla ilgili bu IR dosyalarını en kolay nereden bulurum acaba? Bazı tonları merak ediyorum Andy Timmons, SRV, John Petrucci, Malmsteen vs vs gibi kendim ayarlamam biraz uzun sürecek gibi. Youtube kaynağı da bulamadım.
Çoğu satılıyor, bedava paketler de bulunabiliyor (legal). Choptones olanalr gerçekten çok kaliteli. Farklı müzik türlerine, gruplara, ir olarak da kabin ve hoparlörlere göre seçenek çok geniş.
Bir de Facebook gruplarına bakmak lazım. Orada da çok paylaşım olabiliyor. Sonic DNA diye paylaşım yapan bir grup var, ücretli ama diğerlerine göre çok daha ucuz. 5 EUR veya dolara 3-5-15 li paketler var.
Gerekmeyen ir ve presetleri yüklemeye gerek yok. Zira bunlar cihazın ilk açılış hızını etkiliyor.
Birkaç YouTuber var, Headrush ile ilgili instructions, sifirdan nasıl preset oluşturma , setlistler, scene falan çok faydalı paylaşımlar yapıyorlar. Daha önce Headrush kullanmadiysaniz öncelikle bu videolara bakın. Cihazı tanımanız ve anlamanız bakımı dan çok faydalı olur. Biraz zaman ayırmaniz lazım evet. Ama hiç zor değil.
Apple'ın yapmaya çalıştığı kullanıcı arabirimi, kolaylığı Headrushda kesinlikle bulabilirsiniz (Android'ciyim bu esnada 😂 )

Mükemmel bilgiler...cahilliğime verin, arayüzü yok değil mi Headrush markasının. Mooer' de bile vardı bunda yok diye biliyorum. Kemper' de de böyle olmuştu sonradan arayüz yapıldı.
Bilgisayar arabirimi gelse güzel olur evet, ama bu gidişle sanmıyorum öyle birşey olacağını. Önceki mesajımda da bahsettiğim gibi, Headrush in en büyük farklılığı çok kolay arabirimi. iPad kullanıyorsunuz gibi. Ekranı çok kaliteli ve dokunmatiki mükemmel, sürükler bırak, çift tıkla... Gerçekten çok basit ve rahat.

CORE için ilk notlarım;

Şu Bluetooth işini çift yönlü yapsalar mükemmel olurdu. Bluetooth kulaklıklara bağlanıp sesi kablosuz olarak alma mesela. Hiçbir processorde yok sanırım.
Mooer GTRS gitarda de bunun eksikliği fazlasıyla hissediliyor. Olur da bir güncelleme ile eklenir mi bilmiyorum- eğer donanımsal eklenti gerekmiyor ise.

Harika bilgiler teşekkürler hepsine üye oldum. :)

Arayüze gerek yok, kendi ekranı o kadar iyi ki... bildiğin tablet kullanıyorsun zaten bir de tablete veya laptop'a girmeye ne gerek var.

Ücretsiz preset vb için youtube'da review yapan düzgün adamlar bazen veriyor... mesela Tom Quayle'in bir gigboard incelemesinde link in the description diye 5 tane mi preset vardı bedava.
Choptones çok iyidir ama black friday bitti. Yine de şunu derim hangi headrush olursa olsun kendin uğraşman daha faydalı. Dünyanın en iyi preset'i olsa onu yazan adam kendi odasında, kendi hoparlör veya kulaklığı ile yazdı ve sonra belki herkesin işi görülsün diye genelgeçer bir de eq attı üstüne... sonra yav benim evde neden youtube'daki gibi duyulmuyor dememek için biraz uğraşmak lazım.

Yeni güncelleme geliyor,sanırım Prime da verirler.
IMG_5278.jpeg

merhaba daha önce prime kullandım simdide core kullanıyorum tasıması daha kolay hafıza devasa ucretlı ve ucretsız bir cok paket yukledım hala devasa yer var ses kartı ve vokal prosesoru olarak kullanabılıyorsunuz hatta bas gitarda kullananlar varmış ben denemedim cıhaz kullanılınan malzeme itibarı ile cok saglam bir arkadaş tank gibi yazmış az bile yazmış :) prıme ıle arasındaki tek fark pedal olmaması ve prımedan hafıf olması ben prıma canta bulamamıstım bunu laptop cantasına atıyorum :) gerıye kalan hemen hemen tüm işlev aynı prime ile boss ve line 6 ıle kıyasladıgım zaman fıyat bakımından kesınlıkle tavısyemdır amfi ve kabin klonlaması cok basit ve hızlı sesler acayip iyi yurt dısı fıyatları ıle turkıye fıytaları arasında cok bır fark ta yok headrush urunlerını almak isteyen mutlaka compel den alsın turkıye dispiritörü ve acayıp ılgılı bir magaza kullanım konusunda sorun yasayan arkadaslarım özelden iletişime geçer ise bildiğim kadarı ile elimden geldiğince destek olmaya çalışırım yarın headrasın kabinide elimde olacak bakalım takım olarak nasıl bir uyum gösterecekler

Arayüze gerek yok, kendi ekranı o kadar iyi ki... bildiğin tablet kullanıyorsun zaten bir de tablete veya laptop'a girmeye ne gerek var.

Ücretsiz preset vb için youtube'da review yapan düzgün adamlar bazen veriyor... mesela Tom Quayle'in bir gigboard incelemesinde link in the description diye 5 tane mi preset vardı bedava.
Choptones çok iyidir ama black friday bitti. Yine de şunu derim hangi headrush olursa olsun kendin uğraşman daha faydalı. Dünyanın en iyi preset'i olsa onu yazan adam kendi odasında, kendi hoparlör veya kulaklığı ile yazdı ve sonra belki herkesin işi görülsün diye genelgeçer bir de eq attı üstüne... sonra yav benim evde neden youtube'daki gibi duyulmuyor dememek için biraz uğraşmak lazım
aynı seslerı almak cok zor kullanılınan gıtar gıtarın manyetıklerı sesı aldıkları kabın hatta kabını mıkrofonluyor ıse mıkrofona kadar bır cok sebebı var ama en öenmelisi bence kullanılınan gıtarın manteytık cesıtı ( sıngle -humbacker ) ve sesın alındıgı kabın bu aletı alıp bır gıtar amfısıne ınputtan gırersen ıcındekı kabın ve amfı modellemelerının bır anlamı kalmıyor ya 4 kablo methodu ıle baglamak lazım yada aktif bir kabın veya en guzelı referans monıterden almak seslerı

Geri