Sıfır gitara zarar verdim, düzelme şansı ?

Dostum selamlar. Gitarı satış ilanını gördüm. Açikcasi, yenisini alsan da illa ki bir yerlere vuracaksin, birseyler carpacak. Hic birsey olmazsa elindeki pena, tirnagin ,kemerin vs cizecek.. Tabi ki keyif ve zevk senin... Renkler ve zevkler tartisilmaz... Hassasiyetini de anliyorum.. Ama bence bu sazinla aranda bir bağdir... Yasanmisligi ve anilari icerir. İlk gun gibi tertemiz olmasini istiyoruz ama pek mumkun degil gibi :) Keske bizde dogdugumuz gun gibi temiz ve saf kalabilseydik :) Surayada kendi ana gitarimin resmini koyayim. Belki birileri halime acirda bana yeni gitar falan alir :) Saka bir yana gitarimin ilk zamanlarda ki hali ve simdiki guncel hali..

Selamlar, bi anlık üzüntüyle koyddum ama kaldırdım 🙂

Selamlar, bi anlık üzüntüyle koyddum ama kaldırdım 🙂
Açtığınız diğer başlıkla (gitarda ilerlemek) ilgili olarak söylüyorum; gitarla bu tip fetiş veya takıntı tipi ilişkiler kurmak, gitarı bir enstrüman olarak görmenizi zorlaştırabilir.
Çok iyi çalan pek çok gitaristin böyle şeyleri hiç umursamadığını, çaldıkları gitarların üzerinde mutlaka vuruk, boya dökülmesi vs. kozmetik kusurlar olduğunu görebilirsiniz. Bunun üzerine biraz düşünmenizi tavsiye ederim.

Açtığınız diğer başlıkla (gitarda ilerlemek) ilgili olarak söylüyorum; gitarla bu tip fetiş veya takıntı tipi ilişkiler kurmak, gitarı bir enstrüman olarak görmenizi zorlaştırabilir.
Çok iyi çalan pek çok gitaristin böyle şeyleri hiç umursamadığını, çaldıkları gitarların üzerinde mutlaka vuruk, boya dökülmesi vs. kozmetik kusurlar olduğunu görebilirsiniz. Bunun üzerine biraz düşünmenizi tavsiye ederim.
Selamlar abi, OKB hastalığıyla aktif olarak mücadele etmekteyim. Terapi de almaktayım. Yenmek zor biraz ama bundan da kaynaklanıyor bir kısmı.

Selamlar abi, OKB hastalığıyla aktif olarak mücadele etmekteyim. Terapi de almaktayım. Yenmek zor biraz ama bundan da kaynaklanıyor bir kısmı.
Kusura bakmayın, gerçekten OKB ile uğraştığınızı bilseydim meseleye bu kadar yukarıdan yaklaşmazdım. Ama bazı gitar/pedal sahiplerinin böyle konularda gerçekten takıntısı vardır (tanıları filan olduğundan da değil...) ve ben bunu çok sağlıksız bulmuşumdur. Acaba relic gitar görünce ne yapıyorlar? 🤣
Şaka bir yana, gitarın nihayetinde müzik yapmak için bir araç olduğunu unutmamak lazım.

Kusura bakmayın, gerçekten OKB ile uğraştığınızı bilseydim meseleye bu kadar yukarıdan yaklaşmazdım. Ama bazı gitar/pedal sahiplerinin böyle konularda gerçekten takıntısı vardır (tanıları filan olduğundan da değil...) ve ben bunu çok sağlıksız bulmuşumdur. Acaba relic gitar görünce ne yapıyorlar? 🤣
Şaka bir yana, gitarın nihayetinde müzik yapmak için bir araç olduğunu unutmamak lazım.
Rica ederim, nerden bilebilirsiniz :) Kesinlikle size katılıyorum ama mesela bi relic gitar gerçekten relicse güzel bir şey öyle olduğu gibi kabullenilir bence güzel bir durum. Benim asıl üzüntüm zaten alır almaz olmasıydı ve oraya sürekli gözüm takılıyordu. Ben de oraya çizim yapan bir arkadasıma çizim yaptırmaya karar verdim Hala da kafamda 1 haftadır atamadım ama en azından anlamlı bir çizim boya daha anlam katacaktır diye düşünüyorum kendimi ikna ettim gibi :) Bu mesajı sonradan okuyanlar olacaktır, boya tonu kuruyunca koyulaşıyor. Sanayide aynısı dediğiniz, kuruyunca farklılaşıyor :) , ama bunda karar vermek geç oldu. Bundan da çıkarılacak bir ders vardır.

Geri