Korku Filmleri

Vala ben de küçükken izlemiştim resmen korkudan uyuyamadığımı hatırk-lıyorum.Türk versiyonu şeytan daha ilk çıktığı yıllardı sanırım..(izlediğim zaman 5-6 yaşlarındaydım)Çok fena tırsmıştım öyle böyle değil yani.Hala izlesem ürpertebilir beni.

Kount demiş ki:
gollum1234 demiş ki:
karanlik sirlar ha orjinal ismi ne bu filmin izleyelimde bakalim dediiniz kadar iyimi

Ya sanırsam hayal kırıklığına uğrayacaksın ama "Dark Secrets: The Story of Two Sisters". :?
bu geçenlerde vizyonda olan mı ya hani afişinde ikii kız ve anne babası var o filmse tamamdır hemen bulurum izlerim umarım dediğini zkadar güzerldir ( ve evet umarım hayalkırıklığığna uğramam yani tam hava giripte uykum gelirse)ama bu film yanlışhatırlamıyorsam veya aynı filmden bahsediyorsak japon filmiydi dua ederimki karanlık sular gibi sıkıcı çıkmaz :twisted:

gollum1234 demiş ki:
Kount demiş ki:
gollum1234 demiş ki:
karanlik sirlar ha orjinal ismi ne bu filmin izleyelimde bakalim dediiniz kadar iyimi

Ya sanırsam hayal kırıklığına uğrayacaksın ama "Dark Secrets: The Story of Two Sisters". :?
bu geçenlerde vizyonda olan mı ya hani afişinde ikii kız ve anne babası var o filmse tamamdır hemen bulurum izlerim umarım dediğini zkadar güzerldir ( ve evet umarım hayalkırıklığığna uğramam yani tam hava giripte uykum gelirse)ama bu film yanlışhatırlamıyorsam veya aynı filmden bahsediyorsak japon filmiydi dua ederimki karanlık sular gibi sıkıcı çıkmaz :twisted:

Evet bir Japon filmi kendileri, ve evet afişte beyaz gecelikleri kana bulanmış iki kız, üvey anne(!) ve baba gözüküyor. İlk başlarda biraz anlamsız gelebiliyorsa da, birazcık sabır, insanı dolaplardan uzak durmaya itecek bir filmi açığa çıkartıyor. Üstelik de son derece dumur eden bir de sonu var.

Kısacası, Amerikan sinemasının kırk yılda bir yakalayabildiği ve hatta neredeyse hiç yakalayamadığı bir estetik görülüyor filmde. Onlar "Seed of Chucky" ile uğraşadursun daha.

Kount demiş ki:
Kısacası, Amerikan sinemasının kırk yılda bir yakalayabildiği ve hatta neredeyse hiç yakalayamadığı bir estetik görülüyor filmde. Onlar "Seed of Chucky" ile uğraşadursun daha.

yakın birkaç gün içerisinde izlerim ve de amerikan sineması nın işi güçüyüksek bütçelibol efektli saçmalıklar japonların eline su bile dökemezler

ya bide acayip korkabileceğim bi film biliyor musunuz?? hiç bi filmde tırsamadım bile henüz :( deprem oluyo şimdi ank da yine korkmuyorum baya rahatım hatta ne biçim bi insanım yaa

hipnoz filminde nerdeyse tüm film boyunca gergin oturmuştum.ama sonrasında film hiç etkilemedi. Kimlik çok güzeldi. yalnız izlemiştim gece yattığımda falan yatağın başında çocuk beni kesiyor gibi geliyordu :) saçma. neyse bu aralar çok fazla korku filmi çekilmiş. darkwater çok sıkıcıydı vizyondakilerden yani. uçuş planı filmini ise sabırsızlıkla bekliyorum...

En son bela lugosi ve boris carloff un 1934 yapımı black cat ini izledim kesinlikle muhtesemdi.Ayrıca bela lugosi nin 1931 yapımı draculası'sını izledim .Acık ara hem gary oldman hem de ,christopher lee nin draculasından cok daha iyiydi.Genede christopher Lee'nin hammer dracula serisi gerçekten çok başarılı bir bela lugosi'yi gorene kadar en iyi bile diyebilirsiniz.Ayrıca eski klasik nosferatu'nun yeniden çevrimi Nosferatu The Vampyre diye bir film var kesinlikle muhtaşemdi bu kadar iyi olabileceğini tahmin bile edemiyordum.Belkide çok vasat bişi beklediğimden çok da iyi gelmiş olabilir.Film 1979 yılında çekilmiş ve cidden nosferatu efsanesini bozmamış bence.

Ya arkadaşlar, size ne tarz gerilim filmlerinden hoşlandığımı söylesem, bana bi kaç tavsiyede bulunur musunuz ?

Ben, gerilim unsurunun görünmediği korku filmlerini seviyorum. Örnek, "Blair Witch project". Harbiden baya germişti beni bu film. Ama filmde amiyane tabirle "öcü" göründüğü zaman bana komedi filminden farksız geliyor. Yani filmde mümkünse "öcü" olmasın :D

Ayrıca John Carpenter'ın "The thing" filmini de çok severim. İzole ortamlarda geçen gerilim filmleri de hoşuma gidiyor. Çünkü kaçacak bir yer yok. Ve bu mantıklı bence. Öbür türlü o kasabadan kaç kurtul. Hala orda ne geziyorsun ?
Ayrıca son zamanlarda izlediğim "A tale of two sisters" da gerçekten harika bir filmdi.
Önerilerinizi bekliyorum.

Geri