Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Bu da benim Hendrix'cilik oynama setim :D (evet kucuk ve sirin pedallara karsi zaafim var)

IMG_20160423_181447.jpg

Benim hypergravity de dün akşam geldi. 5 dakika çalabildim sonra bakarım diye kapattım. Bakalım, 10. kompresör pedalım olacak sanırım. Empress, Keeley vs bir sürü üst seviye pedal kullandım. Hem kompresör sevmiyorum hem satınca pişman oluyorum. Deli miyim neyim.. bu Hypergravity de yakında ilan sayfalarını süsleyebilir:)

T-Rex CompNova denedin mi?
Aynı benim yaşadıklarımı anlatıyorsun. Comp Nova dan sonra tüm derdim çözüldü. Öyle bir pedal ki compressor yok ki ama var :)

Vallahi denedim:) Tc Electronic Vintage Compressor kullandım, comp nova ile aynı pedal. Gerçekten güzel bir pedal. Hiç lafım yok. Dediğim gibi, benim mallığım olduğunu düşünüyorum bu kompressor konusunun:) Bu hypergravity den umutluyum. 5 dakika çaldım gerçi ama içindeki toneprint spectra ve vintage moduna göre daha da başarılı geldi bana. Meraktan diğer toneprint algoritmalarına bakarım elbette ama sanırım default olanı tutarım. Eğer bunu da satacak olursam kesinlikle kompresör almayacağım bir daha:)

@scalloped hypergravity nasıldır? yorumlarını alabilir miyim :) ayrıca, mümkünse, toneprint editor ekran görüntüsünü paylaşırsan hangi parametrelere müdahale edildiğini de görebiliriz:rolleyes:
Bi kere çok güçlü bir compressor, henüz bir ayarına dokunmadım, ancak özellikle "drive tonu" için oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz, fiyatına göre çok başarılı...ben clean ve drive için ayrı compressor kullanılması gerektiğini düşünüyorum, ve çok ince ayarlanması gereken bir efekt, yoksa kötü sonuçlara yol açabilir.

Bi kere çok güçlü bir compressor, henüz bir ayarına dokunmadım, ancak özellikle "drive tonu" için oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz, fiyatına göre çok başarılı...ben clean ve drive için ayrı compressor kullanılması gerektiğini düşünüyorum, ve çok ince ayarlanması gereken bir efekt, yoksa kötü sonuçlara yol açabilir.
drive için compressor önerirsen hangisi olur pedal olarak mesalar için ?

Uçsuz bucaksız şu müzik işi. Clean'ler fender twin reverb 'den gelse, drive 'lar marshall silver jubilee 'den.
Hepsine ayrı compressor olsa, önümde bir midi controller olsa, 5 tane presetim olsa. Sahne bitince amfimi ben sırtlanıp götürmek zorunda kalmasam. :(

Çok şey mi istiyorum. :D

Drive da comp kullanmayı sevemedim zaten compressed bir tona yüklenmek sadece dip gürültüsünü artırıyor çünkü. ama clean için şuan ibanez cp10 kullanıyorum. TC ürünlerinin esnekliğinden dolayı seviyorum, ipad bazen pedalboard un bir parçası oluyor. fazla parametresi olmaması o kötü sonuçlarla karşılaşmamak için güzel aslında

Geri