Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

En iyi analog renklerini bence AMT electronics veriyor. Amp legend serisi akla zarar... Çünkü rus firması.
bende POD xt vardı, fasülye olanından. evde kullanım için çok iyiydi ama miksere girip yüksek seste çalınca istediğim tonları alamadım pek. o yüzden analog pedal alayım artık dedim. preamp pedalı ile distorsion/overdrive pedalı arasındaki farkı da bilmiyordum daha. preampın nolduğunu biliyordum da pedalda böyle bişey olduğunu bilmiyordum :) sonra MXR overdrive pedalı, blackstar overdrive pedalı denedim. en son AMT SS-20'yi gördüm, baktım 3 tane kanalı var. hem clean hem overdrive hem de distorsion kanalı vardı. ya dedim aynı anda 3'ü arasında geçiliyorsa büyük kolaylık dedim ve aldım pedalı. sonradan anladım ki üzerinde send/return var, mikser çıkışı var. yeniden keşfettim pedalı resmen. EHX Holy Stain'i bağladım send returnden AMT'ye, gitarı da taktım AMT'ye, en son Roland Micro Cube'a bağladım pedalı. küçücük transistörlü amfiden bile gelen tonlar çok hoşuma gitti. sonra miksere girdim ve orda da hoşuma gitti tonlar. peki sen ne dersin bu Amp Legends serisine? V1'de "In DC" ve "Out DC" var. bu Out DC nedir? denedin mi hiç bu pedallardan birini?

426179_10150923058144753_558625049_n.jpg

bende POD xt vardı, fasülye olanından. evde kullanım için çok iyiydi ama miksere girip yüksek seste çalınca istediğim tonları alamadım pek. o yüzden analog pedal alayım artık dedim. preamp pedalı ile distorsion/overdrive pedalı arasındaki farkı da bilmiyordum daha. preampın nolduğunu biliyordum da pedalda böyle bişey olduğunu bilmiyordum :) sonra MXR overdrive pedalı, blackstar overdrive pedalı denedim. en son AMT SS-20'yi gördüm, baktım 3 tane kanalı var. hem clean hem overdrive hem de distorsion kanalı vardı. ya dedim aynı anda 3'ü arasında geçiliyorsa büyük kolaylık dedim ve aldım pedalı. sonradan anladım ki üzerinde send/return var, mikser çıkışı var. yeniden keşfettim pedalı resmen. EHX Holy Stain'i bağladım send returnden AMT'ye, gitarı da taktım AMT'ye, en son Roland Micro Cube'a bağladım pedalı. küçücük transistörlü amfiden bile gelen tonlar çok hoşuma gitti. sonra miksere girdim ve orda da hoşuma gitti tonlar. peki sen ne dersin bu Amp Legends serisine? V1'de "In DC" ve "Out DC" var. bu Out DC nedir? denedin mi hiç bu pedallardan birini?
out dc byük ihtimalle 1 pedal daha besleyebilmen için

Konuyu en baştan sona kadar okudum, prosesörüme amfime ve gitarıma dönüp tükürdüm. :D Nedir bunlar böyle, 2-3 daha elime alamıycam galiba benimkileri, o derece soğuttunuz :D

Etme eyleme yahu! Aramızda ne yollardan yokluklardan geçmiş, parasızlık yüzünden hurdadan üç kuruşa aldığı amfi pikapı gitar amfisine çevirip kullanmış, sunta Vision'a çıkma manyetik uydurup çalmış, saatlerce kastırıp Zoom 505'ten Savatage, Deep Purple tonu çıkarmış adamlar var. Soğumak kolay mı? O kadar kolay olsa, çoğumuzun cesede dönmesi gerekirdi çoktan. Yokluk olmadan varlık olmuyor bazen. Sabır, sebat vs. Pardon yani :D

Beyler yemin ediyorum içim eridi ya. Halime acıdım çok şanslısınız. Bende prosesör olarak pod xt live var gitar olarakta epiphone sg special' var amfim bile yok.

En güncel hali. Bu akşam çekilen foto ile;

9kyf8.jpg

• Boss CE-3 Chorus (Alen Geere Mod, 1983 Japon)
• Jim Dunlop Cry Baby ZW-45 Wah (True Bypass ve Blue Led Mod)
• Mesa Boogie V-Twin Preamp (V2) (2 x SOVTEK 12AX7)

• Klotz Funkmaster (3m), Klotz LaGrange (3m), DiMarzio Jumper (2X 30 cm)

• Electro-Harmonix Pedal Bag

• Alen Geere Custom Footswitch
• Alen Geere PW2
• Alen Geere AGPWRA2 12VAC

Merhabalar arkadaşlar,

Buda benim setup'ım :)
Setup'ım marshall, ibanez, elektro harmonix, boss ve add plus pedallarından oluşmakta.
Pedalboard'umda filpedalboard'dan Ant abinin eseri :)
img0384ywd.jpg

img0381fr.jpg

img0382he.jpg

img0383zu.jpg

Resimler çok kaliteli değil üzgünüm :)

Geri