Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Kullanicidan gerekli aciklamalar gelsin, hepsi karsiliginda cevap verecegim. Ilk olarak adaptoru ust sirada kullanarak baslayabilir. Comp kullanmasinda hicbir dedigim yok. Ama Eq pedali icin ayni seyi soyleyemem. Bkz: Daha pedallarini ve ekipmanini tanimadan EQ pedali icin ilanlarima basvurmus arkadaslar (moriyondo bu kategoride degil). Setupta vol drop yasatacak pedal da yok. Sirf clean vol boost icin drive sonrasinda kullaniyorum, uciz ama ben tatmin oldum derse de amenna. Tech 21 de gurultulu bir pedal degil. Liverpool olanini cokca kullandim. US Steel denen daha yujsek gainli pedali da oldukca denedim. Noise Gate kullanmayi sart kosacak pedallar degil. Gitarin cozumlenemeyen toprak sorunu varsa kullansin. Sanmam ki oyle bir gitari kullansin.
Merhabalar,
Öncelikle her türlü yorumunuz için teşekkür ederim. Pedal Board konusunda henüz yeniyim. Daha önceleri prossesör kullanıyordum. Şu an çaldığım grupta eşlik gitarları ve soloları çalıyorum. Gitarım Cort M-Custom.
Boardda kablo karmaşası var ancak hem çantaya sığabilmesi açısından hemde asıl yer kaplayan pedalları setuptan çıkaramadığımdan bu kadar kablo karmaşasına katlanmak zorunda kaldım. Tech21 clean modda sürekli açık bir şekilde duruyor. T-REX'i drive olarak kullanıyorum. Delay ve Reverb'ü aşağıya almamın nedeni ise sololarda kullanmam. Dediğim gibi daha almam gereken yol var tabii ki bu nedenle yorumlarınızı emin olun dikkate alıyorum. İyi günler dilerim.

Efekt pedalları Peavey Classic30'un send-return'üne bağladım. Wah,compressor ve drivelar Boss Ns2'nin send return'ünde.
Peavey Classic30 Send > Mooer Phase Ninty > TC Electronic Corona Chorus > TC Electronic Flashback Delay > TC Electronic Hall of Fame Reverb > Peavey return
Gitar > Boss Ns2 send > Jim Dunlop Crybaby 535q > MXR Super Comp > Marshall BB2 > Mooer Black Secret > 2li Ms Pozitron Shakti Mod (yakın zamanda setup a eklenecek.) > EHX Metalmuff with Top Boost > Boss Ns2 return > Peavey Input

Şuana kadar edindiğim 2 Mooer pedalından da her açıdan çok memnunum. Blacksecret'ı BB2 ile boostladığımda elde ettiğim sonuç oldukça tatmin edici.
Eğer phaser çok kullanmıyorsanız ama illa setupımda bir tane olsun düşüncesindeyseniz ve bir yandan da maliyetinin düşük olmasını istiyorsanız Mooer Phaseninty sizin pedalınız. Performans olarak şuana kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı sağ olsun. Geri kalan pedalların çoğu bilindiği için onlar hakkında çok bir şey yazma gereği duymadım.

1423501900007.jpg

1423501929783.jpg

6ZmQOv.jpg

Ufacık tefecik setup'ım bunların üstüne bi adet ns2 ve boss eq lazım, bide onların üstüne bcb 60 ben tamamım. phaser'ı kullanmıyorum. Hatta şu sıralar sadece gitar + sustainer + overdrive + chorus + amfi gidiyorum. kafa şişirici işlerden uzak duruyorum.

Bugün yaptığım Sola Sound El Diablo klonu
23ic6e1.jpg

bu da içi
1195u0x.jpg

yandaki rotary switch volume potunun değeriyle oynamak için, ortadaki pot input cap blend (1n ve 100n).
Transistörler Q1-2SB422, Q2-MP20A
terliklerim için özür dilerim :(

Mooer pure boost nasıl? Tavsiye eder misiniz?
Hocam ben beğendim. Tona hiç renk katmadan tam istediğim gibi boost ediyor. Amfimin clean kanalında H-S-H gitarımda funky ritmler için 2. veya 4. pozisyona geçince oluşan ses düşmesini bu pedalla gideriyorum. Provalarda bu konuda çok sıkıntı çekmiştim, bu pedalla Clean tonlarım şaha kalktı resmen :) Üzerindeki Eq ayarıyla eğer istersem tonuma şekil verebiliyorum. Amfimin Hi-Gain kanalında veya clean kanalım üzerinde Distortion pedalım devrede iken ise sololarda tonuma biraz gain artışı ve hacim eklemek için kullanıyorum. Bu işi de gayet çok güzel yapıyor. Ben tavsiye ederim açıkçası. Xotic Rc booster klonu olduğu iddaa ediliyor. Açıkçası RC booster denemediğim için o konuda yorum yapamayacağım.

Hocam ben beğendim. Tona hiç renk katmadan tam istediğim gibi boost ediyor. Amfimin clean kanalında H-S-H gitarımda funky ritmler için 2. veya 4. pozisyona geçince oluşan ses düşmesini bu pedalla gideriyorum. Provalarda bu konuda çok sıkıntı çekmiştim, bu pedalla Clean tonlarım şaha kalktı resmen :) Üzerindeki Eq ayarıyla eğer istersem tonuma şekil verebiliyorum. Amfimin Hi-Gain kanalında veya clean kanalım üzerinde Distortion pedalım devrede iken ise sololarda tonuma biraz gain artışı ve hacim eklemek için kullanıyorum. Bu işi de gayet çok güzel yapıyor. Ben tavsiye ederim açıkçası. Xotic Rc booster klonu olduğu iddaa ediliyor. Açıkçası RC booster denemediğim için o konuda yorum yapamayacağım.
Dip gürültüsü hadisesi ne durumda? Ben rat muadili black secret ı gain saat 3 yönünde iken marshall bb2 ile hacim kazandırmak için(gain 12 yönünde) boostluyorum. Elimde yüksek çıkışlı gitarlar var ama yine de NS2 açık olmadan kurtarmıyor. Tabii ki bu kadar gain açıkken dip normal ama bu durum pure boostta nasıl? Mesela hangi ayarlarda iken gain pedalınınzı/amfinizi boostluyorsunuz(gain ayarları bakımından)?
Bu arada Mooer Pure Boost birebir RC Booster muadilidir. Youtube a rc booster vs mooer pure boost yazdığınızda "Guy Capuano" youtube sayfasının bir yan yana karşılaştırması var. Pedalın başarısını merak edenler bu videoyu referans alabilirler. Bende rat muadili black secret ı bu tarz bi video izledikten sonra almaya karar vermiştim.

Edit: Pure boost almayı düşündüğüm için kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.

Dip gürültüsü hadisesi ne durumda? Ben rat muadili black secret ı gain saat 3 yönünde iken marshall bb2 ile hacim kazandırmak için(gain 12 yönünde) boostluyorum. Elimde yüksek çıkışlı gitarlar var ama yine de NS2 açık olmadan kurtarmıyor. Tabii ki bu kadar gain açıkken dip normal ama bu durum pure boostta nasıl? Mesela hangi ayarlarda iken gain pedalınınzı/amfinizi boostluyorsunuz(gain ayarları bakımından)?
Bu arada Mooer Pure Boost birebir RC Booster muadilidir. Youtube a rc booster vs mooer pure boost yazdığınızda "Guy Capuano" youtube sayfasının bir yan yana karşılaştırması var. Pedalın başarısını merak edenler bu videoyu referans alabilirler. Bende rat muadili black secret ı bu tarz bi video izledikten sonra almaya karar vermiştim.

Edit: Pure boost almayı düşündüğüm için kullanıcı yorumlarını merak ediyorum.
Bir diğer alternatifi de tc electronic mini spark booster

Arkadaşlar fazla aktif değilim forumda ama fikir beyan edeyim.
İkisinide kullanmış birisi olarak ben spark mini boosteri tercih ettim. Pure boost güzel ancak üzerindeki eq ayarları benim setupımın düzenini bozdu. Yada ben öyle hissettim. Her ikisini de denedim tc spark daha uyumlu oldu benim için. Şöyle bir video çekmiştim belki işinize yarar. Yalnız belirteyim bu videoda setup içerisinde değiller. Sadece deluxe strat booster ve blues junior kullandım. Watt killer seviye 4, reverb 3, volume 2, master 11 civarlarında.

Geri