Pedalını Göster Ey Turkrockcı :)

Kaos sayacı rakam değiştirdi temin, kim geriye sıçradı mesaj atsın :whistle:
nixie-tube-with-quartz-watch-lambali-saat.jpg

lambalı amfi belli bir kalitede ise (avalon ve nocturn dinlediğim iki iyi örnek) bu öyle bir aslından uzaklaşmadır ki insanı başka bir dünyaya götürür..bu dünyadan asla ayrılmak istemezsiniz..sıcak ve sarmalayan bir yanı vardır,bırakmaz sizi..(başka bir kaynaktan alıntıdır.)

Lambalı amfi nedir?

Hi-Fi'cıların yüzde 90'ının tercih ettiği amfi lambalı amfidir. Peki lambalı amfi nedir? Özellikleri nelerdir?

- İlk çıkan amfiler lambalı amfilerdi.
- İlk çıkan lambalı amfilerin güçleri yeterli değildi. Bunlar 8-10 wattı geçemeyen güçleri yetersiz amfilerdi.
- Transistörlü amfilerin icadıyla lambalı amfilerden geri dönüldü.
- Transistörlü amfiler yüzlerce binlerce wattı görmeye başladılar.
- Fakat hiçbir zaman lambalı amfinin yaptığı kadar iyi bir sesi transistörlü amfiler veremedi.
- Hi-Fi camiasında lambalı amfi mi, transistörlü amfi mi olmalı konusu çok tartışılan bir konu.
- Hi-Fi' cıların %90'nın lambalı amfiyi tercih etmesinin sebebi gerçek sese en yakın sesi verebilmesinden kaynaklanıyor.

Lambalı amfi nedir?

Hi-Fi'cıların yüzde 90'ının tercih ettiği amfi lambalı amfidir. Peki lambalı amfi nedir? Özellikleri nelerdir?

- İlk çıkan amfiler lambalı amfilerdi.
- İlk çıkan lambalı amfilerin güçleri yeterli değildi. Bunlar 8-10 wattı geçemeyen güçleri yetersiz amfilerdi.
- Transistörlü amfilerin icadıyla lambalı amfilerden geri dönüldü.
- Transistörlü amfiler yüzlerce binlerce wattı görmeye başladılar.
- Fakat hiçbir zaman lambalı amfinin yaptığı kadar iyi bir sesi transistörlü amfiler veremedi.
- Hi-Fi camiasında lambalı amfi mi, transistörlü amfi mi olmalı konusu çok tartışılan bir konu.
- Hi-Fi' cıların %90'nın lambalı amfiyi tercih etmesinin sebebi gerçek sese en yakın sesi verebilmesinden kaynaklanıyor.
Sevgili @sedef

"Pedalını göster" başlığında olduğunuzun farkındasınız değil mi? :confused:

Sevgiler ve saygılar...

Haklısınız fakat iş pedal veya amfi lambalımı ,transistörlümü?Başka bir dünyaya götürür sizi diyor bunu ben söylemiyorum uzman söylüyor.Saygılar sevgiler benden.

Haklısınız fakat iş pedal veya amfi lambalımı ,transistörlümü?Başka bir dünyaya götürür sizi diyor bunu ben söylemiyorum uzman söylüyor.Saygılar sevgiler benden.

Hiç alakası bile yok. Siz lambalı pedallar en iyidir, gerisi yüzeyseldir vs gibi bir argüman kullandınız ve konu buraya geldi.
Bu başlık doğru değil bunu konuşmak için dilerseniz başka bir başlık açın orada konuşmak isteyen olursa konuşulsun.

Lamba ile transistörü kıyaslıyoruz,bu amfi olur pedal olur nihayetinde herikiside sound'la ilgili aletler.
Sevgiler ve saygılar...
Benim de yanlış başlık altında yapıldığını belirttiğim kısım zaten "Lamba ile transistörü kıyaslıyoruz" kısmı...Bu başlık, kullanıcıların pedallarını gösterdiği bir başlık, bunun için yeni başlık açıp, dilediğiniz kadar bu tartışmayı yapabilirsiniz...

Sevgiler ve saygılar...

Geri