Solitude

Teneke demiş ki:
Turkiyenin en iyi Thrash muzik grubu diyebilirim. Tr de Thrash ne alaka gibi kala kaldilar ole aslinda gelisesi buyuyesi bir grup.

Solitude'un iyi olması tartışılmaz ama Türkiye'de thrash ne alaka gibi demeçlerinden sanki başka grup yokmuş gibi bir anlam çıkıyor.
Crossfire, Blaster, Dementia, Myst, Abraxas gibi sevilen ve beğeniyle takip edilen,
Rectifier, The Preacher, Arcane, Sınıf 64 gibi yeni ve ümit vaad eden,
Melatonin, In Spite, KaraKedi, Soulitary gibi bir ayağı thrash olan,
gruplar var. Eğer dinlemediklerin varsa şiddetle öneririm.

RTN'deki Solitude sahne olarak bence iyi değildi (hele hele RSF 5 ve Gazi Mimarlık'ta izledikten sonra) ama şimdi Mert ile biraz toparladıklarını düşünüyorum.

O anlamda demedim zaten. yukselememelerini sebebi olarak TR de Thrash ne alaka tabirini kullandim ki bu ornek sadece thrash degil Death olarakta bayt gadol gibi tas bir grubun sessiz sakin kalmasina neden oluyor. tabiki sadece bayt degil bir cok ornek war karsimizda. konunun ozu FULL DESTEK - HEP DESTEK :metalhead bi yerde

Çok sağlam bir grup Solitude.
Elemanlar teker teker yetenekli. Erkan motor gibi çalıyor gitarı. Özgür'ün davuldaki belirgin gücünü tartışmayacağım. Her ne kadar çok da hastası olmadığım bir tarz olsa da kendi tarzlarında çok sıkı müzik yapıyorlar.
Ayrıca bir yabancı metal sitesinde türk bayrağı yanında adlarını görmüş olmam da dikkat çekicidir. Ne yapıp edip müziklerini uluslararası piyasaya taşımalılar bence.

hepimizin dileği bu zaten ama o ne yazıkki daha çok şirketlerin yapabileceği/yapacağı bir iş... Dağıtıma, reklama bakıyor daha çok.. Umarım bunları yapabilecek şirketlerle anlaşma yapabilirler..

Galad-tirin demiş ki:
hepimizin dileği bu zaten ama o ne yazıkki daha çok şirketlerin yapabileceği/yapacağı bir iş... Dağıtıma, reklama bakıyor daha çok.. Umarım bunları yapabilecek şirketlerle anlaşma yapabilirler..

Firma tabii ki önemli ama grup isterse kendisi de bunu yapabilir bir nebze. Trade (böyle yazılıyordu di mi yaa?) denen bir şey var. Gruplar yurtdışıyla bir bağlantı kurdukları anda bu yolla çok da iyi reklam yapıp adlarını duyurabiliyorlar.
Albümü bile olmayan bir yerli grubumuz çıkardıkları demoyla Hollanda'da, Belçika'da, Almanya'da kendilerini kritik ettiriyorsa bu kendi başarılarıdır.

Yurtdışından kaç firma gelip de sadece demosu olan (hatta belki o bile olmayan) gruplara albüm teklifi yapar ki?

benim efsane 3lümden biriydi rsf6'da solitude. crossfire ve magick'le birlikte.... kafa sallanılası bi gruptur... deniz abi yok artık ama, üzücü tabi... bi de gazi üniversitesi mmf'deki herhangı bir konserde görmek istediğim bir gruptur...

solitude çok iyi bi trash speed metal grubu.rockmarkette izlemiştim canlı performanslarını baya iyiler.leadçinin gitarına bayılıyorum.şu an tek istediğim gitar.jackson kelly ke3

erkan

erkan döner muhtesem bi enerji,kalite bir karakter :taptim daha ne desem anlatilmaz yasanir ha solitude ve yaptiklari muzik o apayri tabi turk trash diye mi adlandiriyoruz artik bilemiyorum..

Solitude için uzun süren sessizliğin bozulması gerek artık.
Özellikle vokale Mert'in geçmesi ile apayrı bir tat oldular. Özellikle Deniz'in yeri doldurulamaz ayrılışından sonra günden güne THHHHHrash metal (H ile yazılır, kamçılama anlamına gelir, bilmeyenlere kulağa küpe değil - göze gözlük olsun...) soundundan giderek uzaklaştıklarını gözlemlesem de inatla peşlerindeyim.
Umarım Deniz'in yerini dolduracak RUHA sahip bir eleman ile yola devam ederler çünkü artık sahnelerde tekrar boy göstermeleri gerekiyor.

Rebel_Werewolf demiş ki:
Solitude için uzun süren sessizliğin bozulması gerek artık.
Özellikle vokale Mert'in geçmesi ile apayrı bir tat oldular. Özellikle Deniz'in yeri doldurulamaz ayrılışından sonra günden güne THHHHHrash metal (H ile yazılır, kamçılama anlamına gelir, bilmeyenlere kulağa küpe değil - göze gözlük olsun...) soundundan giderek uzaklaştıklarını gözlemlesem de inatla peşlerindeyim.
Umarım Deniz'in yerini dolduracak RUHA sahip bir eleman ile yola devam ederler çünkü artık sahnelerde tekrar boy göstermeleri gerekiyor.
ah deniz abi ah... :cry: kaç tane solitude konserine gitmiştim ki sanki daha... yazık oldu... ama yine de severim solitude u... 2. en sevdiğim türk metal grubudur kendileri... 1. tabi ki Kro's Fire :twisted: :p

grup tekrar konserlere başlamıştır 20 kasım 2005 pazar günü istanbul dorock barda Suicide ve Self Torture ile konsre çıkacaktır ayrica 13 kasım da ise RSF de sahnede görmeniz mümkündür...

Bir grubun yerli gruplar forumunda olması için albümü olması gerektiğini sanardım. İlginç...

Solitude, Deniz ayrıldıktan sonra gözümde bambaşka oldu. Gitti o eski Solitude, bambaşka bir grup geldi sanki. Tabi bu sevmediğimiz anlamına gelmez. 13 Kasım'da en öndeyiz.

Geri