ESP gitarlarinin istanbulda resmi olarak saitisa baslamasi.

ltd de alınıcaksa bence deluxe olan 1000 serisi alınmalı yada signature olanları (1000euro civarı) gerisi fiyatını haketmiyor onun yerine birçok arkadaşın dediği gibi cort vs almak daha mantıklı

soulwalker demiş ki:
ltd ler endonezyada yapılmıyo mu? jh600 e bakıyodum bi aralar ama endonezya gitara o kadar para vereceğime bi japon jackson daha iyi gider.ha ama dışarıdan bakıldığında neck-thru,original floyd rose ama demek ki fiyatı düşüren başka şeyler var.mesela ağaç kalitesi vve işçilik gibi.fretler kötü çakıldıktan sonra klavyenin abanoz olmasına ne gerek var:)
JH 600 Kore üretimi, şu anda üretilen LTD'lerin xxx400 altındaki modelleri Endonezya'da üretiliyor. 400 ve üstü Kore.

Re: ESP

SpiN13 demiş ki:
Bende PERA Müzikten 2 kere alış-veriş yaptım.Pedal,Stand,Tel,Jak vs.aldım fakat gitar almadım.ESP internet sitesine baktığımda ise PERA nın fiyatlarıyla arada nerdeyse fark olmadığını görüyorum.Arkadaşlar eleştirmişler ama neye dayanarak anlamadım,fiyat konusunda bunu gördüm.Kalite konusunda ise LTD'ler çok iyi gitarlar ki birçok müzisyen LTD kullanıyor.Geçen günlerde arkadaşıma yeni başlayacağı için gitar alıcaktık pera müzikten EC-50 aldık 500 ytl'ye,gitar yeni başlayan biri için çok iyiydi.
ESP internet sitesine baktığında pek fark göremezsin belki ancak o fiyatlar "list price" yani liste fiyatı. Amerikanın hiç bir yerinde o fiyattan satılmaz gitarlar. Genelde orada yazan fiyatların %70'i oranında bir fiyatla satılır. Yani ESP internet sitesinde gitara 1000$ diyorsa, o gitarın satış fiyatı en fazla 700-710$'dır.

Re: ESP

cavernosum demiş ki:
SpiN13 demiş ki:
Bende PERA Müzikten 2 kere alış-veriş yaptım.Pedal,Stand,Tel,Jak vs.aldım fakat gitar almadım.ESP internet sitesine baktığımda ise PERA nın fiyatlarıyla arada nerdeyse fark olmadığını görüyorum.Arkadaşlar eleştirmişler ama neye dayanarak anlamadım,fiyat konusunda bunu gördüm.Kalite konusunda ise LTD'ler çok iyi gitarlar ki birçok müzisyen LTD kullanıyor.Geçen günlerde arkadaşıma yeni başlayacağı için gitar alıcaktık pera müzikten EC-50 aldık 500 ytl'ye,gitar yeni başlayan biri için çok iyiydi.
ESP internet sitesine baktığında pek fark göremezsin belki ancak o fiyatlar "list price" yani liste fiyatı. Amerikanın hiç bir yerinde o fiyattan satılmaz gitarlar. Genelde orada yazan fiyatların %70'i oranında bir fiyatla satılır. Yani ESP internet sitesinde gitara 1000$ diyorsa, o gitarın satış fiyatı en fazla 700-710$'dır.

ama abi yapıcak bişi yok o zaman gitarlar kaliteli ss kuralına göre parayı verip alıyoz tabi amerikadan ucuza getirtme gibi bi ihtimalim yok şahsen benim. İleride LTD F-254 alıcam 740 euro dedi adam artık 660 euroya falan alırım heralde pazarlıkla

ahh ahh work&trevel a bir gidebilirsem bu yıl esp nın kralını alcam turkıyede 4000dolar dedıklerı gitarı 1500dolara alcam deneyerek alcam hatta mxr pedalarımı satıp ole gıdicem satıklarımı da oradan alcam tekrar :)

Perada emrah wardır iyi adamdır ben daha tarzımı belirlememiş bi toyken herif baya baya 3-4 tane gitar denetti bana.Ki şöyle bir durumda war orda gerçekten iyi bir pazarlıkla %20 yi indirimi cebinize indirirsiniz haberininiz olsun bana deluxe ec 1000 e %20 indirim yapmıştı sonra metal gitarı oldugunu öğrenince vazgeçtim.Ama fiyatlar normalin üstünde gerçekten.Arkadaşlara katılıorum türkiyede zor artık gitar almak.

soulwalker demiş ki:
500ytl yeni başlayan birine göre pahalı,bence cort iyi giderdi.esp nin reklamı çok iyi birazda ondan pahalı.signature serilerindeki adamlara bi bakın.

ESP yada ltd türkiyede reklamı en kötü yapılan gitarlardan biridir.Bence en kötüsü hatta. BC rich,İbanez,Jackson yanında ESP'yi ltd yi duyanlar o da ne diyor. Hatta Cortun duyulmuşluğu ve pazarı çok daha fazladır.

500 milyonluk ESP ile cort arasında mukayese yapmak çokta mantıklı değil diye düşünüyorum.

signature serilerindeki adamları gördün mü? onlar yetiyo zaten.metallica,megadeth ve slayer diyim. ibanez reklam konusunda iyi ama esp nin gerçetken signature serilerindeki adamlarına bir bak.dünyanın en önde gelen metal gruplarının elemanları var.nası kötü bi reklam oluyo bu anlamadım.

soulwalker demiş ki:
signature serilerindeki adamları gördün mü? onlar yetiyo zaten.metallica,megadeth ve slayer diyim. ibanez reklam konusunda iyi ama esp nin gerçetken signature serilerindeki adamlarına bir bak.dünyanın en önde gelen metal gruplarının elemanları var.nası kötü bi reklam oluyo bu anlamadım.

Bu söylediğine tamamen katılıyorum zaten. Ama insanlar nedense hala ESP konusunda ltd konusunda çok paranoyak. Jackson'un adı bile 12 yıllık viski gibi etkileyici ama esp henüz toy bir çocuk gibi türkiyede.
Haklısın ama sonuçta.

Bak mesela Metallica ve megadeth jackson kullanırlarken herkez jacksonlarından bahsediyordu. Ama şimdi konu megadeth olduğunda gitarlarından başka herşeylerini konuşuyor insanlar. Konu mutlaka gitara geldiği zamanda eski gitarlarından konuşuyorlar. şaka gibi :)

spree demiş ki:
Bak mesela Metallica ve megadeth jackson kullanırlarken herkez jacksonlarından bahsediyordu. Ama şimdi konu megadeth olduğunda gitarlarından başka herşeylerini konuşuyor insanlar. Konu mutlaka gitara geldiği zamanda eski gitarlarından konuşuyorlar. şaka gibi :)

dediklerinin hepsi doğru.:)

Eclipse-IIVB.jpg

Arkadaşlar bu gitarı 2 ay önce pera müzikten aldım..Bazı arkadaşların bahsettiği gibi çok uçuk fiyatlara filan satılmıyor gitarlar..Bu gitarın orjinal sitesinde ki fiyatı 2299 dolar.Benim pera dan satın aldığım fiyat ise 1900 euro....Kimse yanlış anlamasın pera nın savunmasını filan yapmıyorum.ESP almayı düşünen arkadaşlar için bir fikir olsun istedim.

Valla bende Cort X6 da var LTD EX-50 de war ve 550 Ytl ye almıştım EX-50 yi burdakiler çok eleştriyor ama açık ve net olarak şunu diyeyim Ex çok daha iyi X6 dan bence millet biraz gaza geliyorda bukadar eleştriyortabi şahsi fikrim katılmayanlar olacak olmalıda :LOL:

Ben gitara yeni başladım,ex-50 aldım.Şu an için memnunum.Heavy metal tarz için ideal bir gitar.Ama profesyoleller ince ayrıntılar aradığı için açıkçası marka-model yorumu yapamayacağım.En azından yeni başlayanlara tavsiye edebilirim.

GNR79 demiş ki:
Eclipse-IIVB.jpg

Arkadaşlar bu gitarı 2 ay önce pera müzikten aldım..Bazı arkadaşların bahsettiği gibi çok uçuk fiyatlara filan satılmıyor gitarlar..Bu gitarın orjinal sitesinde ki fiyatı 2299 dolar.Benim pera dan satın aldığım fiyat ise 1900 euro....Kimse yanlış anlamasın pera nın savunmasını filan yapmıyorum.ESP almayı düşünen arkadaşlar için bir fikir olsun istedim.
gitardan memnunmusun?

Geri