Emg manyetikleri nasıl bilirsiniz ??

arkadaslar emgnın sıtesıne gırdım.. bı emg-81 ın kaydını dınledım bıde emg-85 ın.. emg 85 cok daha sert geldı bana.. bole bısey warmı? emg nın en sert tonlu manyetıgı emg-81 degilmi????

slm

bende sitesine baktığımda ilk defa 85 bi garip sanki bozuk yada hatalı kayıt yapılmış gibi geliyordu sesi..

bu arada 81 le ilgili kayıt ararsanız imzamda lambalı anfi kısmına tıklayın burda emg 81 in distortion da emg60 ında clean da nasıl sonuçlar verdiğini görebilirsiniz...

stratocaster derken fender lerimi kastediyorsun yoksa diğer markaların stratocasterlerinden mi? takılabilir neden takılmasın ama eğer fender için düşünüyorsan biraz daha düşün :D

bana bir iyilik yapıp 85(ya da 89) veya 81'in hafif overdrive tonlarında nasıl sonuçlar verdiğini deneyip yazabilecek var mı?

bir de doctor, emg'nin hangi modelinden bahsediyorsun? eğer sa serisi dersen forumda birkaç kez stratla çok iyi sonuçlar verdiğini okumuştum.

thedoctor demiş ki:
fender amerikan stratocaster diodum. galiba haklısın biraz daha düşünsem iyi olur. ben en iyisi bizim arkadaşları ikna edim onlar yapsın iyi olursa bende yapim
bencede önce arkadaşlarını ikna et onlar taksın fendere onlarınki iyi olursa sende takarsın :twisted: daha hiç rastlamadım emg li fendere ama denemek lazım belki iyi sonuç verir

flathead strat da görmüştüm katalogda, tuşeleri abanozdu onların, bir de nickelback gitaristinde emg manyetikli bound gövde bi fender tele vardı, kendi değiştirmiş o da.

arkadaşlar ben death metal çalıyorum gitarım b.c.rich bronze warlock manyetiklerim emg 81- 85.. gitarımdan mıdır bilmem ama arkadaşın inf manyetikli ibanez rg350si benim gitarımdan daha etli bir ses veriyor.. bilmiyorum gitarımın adiliğinden mi ama emglerden tam memnun değilim.. emg'nin en büyük dezavantajı benim tabirimle "PLASTİK" bir ses vermesi.. yani yeterince doygun gelmiyor.. içi boş bir ton alıyorum.. ama harmonicler muhteşem.. kesinlikle çok başarılı bu konuda..dikkatinizi çekerimki bu kanıyı 100watt marshall valvestate'imde vardım.. bence yanlış giden bişeyler var..

nathrizarri demiş ki:
arkadaşlar ben death metal çalıyorum gitarım b.c.rich bronze warlock manyetiklerim emg 81- 85.. gitarımdan mıdır bilmem ama arkadaşın inf manyetikli ibanez rg350si benim gitarımdan daha etli bir ses veriyor.. bilmiyorum gitarımın adiliğinden mi ama emglerden tam memnun değilim.. emg'nin en büyük dezavantajı benim tabirimle "PLASTİK" bir ses vermesi.. yani yeterince doygun gelmiyor.. içi boş bir ton alıyorum.. ama harmonicler muhteşem.. kesinlikle çok başarılı bu konuda..dikkatinizi çekerimki bu kanıyı 100watt marshall valvestate'imde vardım.. bence yanlış giden bişeyler var..
etli ses derken daha duyulur bir ses demek istedin diye düşünüyorum ve yazıyorum ; manyetikleri biraz daha yukarı kaldırmasyı densene yani ince tellere daha yakın bas tellere biraz daha uzak veya kafana göre ayarla işte yani dene ben öyle yapmıştım ses bayağı bir farketti belki sen başka birşeyi kastediyorsun ama yinede bir dene istersen

ya onu yapıorm etliden kastım o değil.. ya daha doygun.. daha güçlü.. manyetikleri tellere ne kadar yaklaştırırsam yaklaştırayım arkadaşın ki kadar tok bir ses alamıyorum

Geri