Pod xt & xt live

Arkadaşlar, daha önce yazılmış olabilir belki ama ben yine de sizlere özel olarak danışmak istedim.
POD xt live'a int.den ses trnsfer etmek için
Line 3 edit ve Line 6 Monkey programlarını kurup costomtone.com a girdim ancak line 6 edit programından xt Live a bir türlü transfer yapamadım. 50$ ücretli olan kısım bu mu anlamadım. muhabbetlerden sanki bedava transfer yapılıyormuş gibi geldi bana acaba yanıldım mı ?
bir de, int.den trasfer yapmak için xt live da basılacak düğmelere basmıyormuyum acaba.
Beni aydınlatırsanız sevinirim.

bodyblues demiş ki:
Arkadaşlar, daha önce yazılmış olabilir belki ama ben yine de sizlere özel olarak danışmak istedim.
POD xt live'a int.den ses trnsfer etmek için
Line 3 edit ve Line 6 Monkey programlarını kurup costomtone.com a girdim ancak line 6 edit programından xt Live a bir türlü transfer yapamadım. 50$ ücretli olan kısım bu mu anlamadım. muhabbetlerden sanki bedava transfer yapılıyormuş gibi geldi bana acaba yanıldım mı ?
bir de, int.den trasfer yapmak için xt live da basılacak düğmelere basmıyormuyum acaba.
Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Pod bilisayara bağlı ve açıkken line 6 edit te yüklü ise tek yapman gereken tonun linkine tıklamak o zaman line 6 edit ekranına ayarlar gelecek eğer kaydetmek istersen podun "save" düğmesine basmalısın ama
eğer bir hata mesajı çıkıyorsa buraya yazarsan yardımcı olabiliriz
line 6 edit *l6t uzantılı sanırım customtone dakiler böyle zaten

guitarport için uzantı farklı idi sanırım

ha birde şu varki yüklemek istediğin patch sende olmayan bir modelpack ile yapıldıysa açmaz sana sorar bu amfi modeli yerine şunu kullanayım mı? diye ordan seçersen açar ama farklı bir amfi modeli olur yani

ben xt live ın wah ından hic memnun degilim sormak istedigim xt live ile beraber cry baby yada herhangi bi wah pedal kullanan varmı varsa randiman alabildimi? tesk..

portiexc demiş ki:
ben xt live ın wah ından hic memnun degilim sormak istedigim xt live ile beraber cry baby yada herhangi bi wah pedal kullanan varmı varsa randiman alabildimi? tesk..

Özgür 2 üstündeki mesajı yazan Canerrr nickli arkadaş yanlış bilmiyorsam JD Gcb95Q + POD Xt Live kullanıyordu bir kaydını dinlemiştim gayet sağlam oluyor...

xt live ve anfi bağlantısı

Selam arkadaşlar ..bende pod xt live ailesinden biri olarak aranıza katıldım:) Ama bir sorunum var.Aleti anfiye direk önden bağlayınca anfimin ses tonu kendi tonlarıma ekleniyor ve acaip kötü bir ses çıkıyor. Bu aleti anfiye bağlayıp sadece anfinin hoporlörlerini kullanma imkanım varmı acaba? (Anfimin markası Marshall avt-100) yani anfimin ayarlarını iptal edip sadece kabin olarak kullanabilirmiyim..Sevgi, saygı, müzik...

amfinin üzerinde power amp in yada fx return gibi bir giriş varsa podun çıkışını buraya takarsan istediğin olur
eğer yoksa (ki bence olması lazım) podun outputunu combo front yaparsan daha iyi olur

fx return den amfiye girdiğin zamanda pod'u power amp front moduna ayarla

portiexc demiş ki:
xtlive'i ilk aldigim siralarda morley badhorsie 2 vardi su anda da crybaby 95q var ikisinde de bir sorun yasamadim,sadece extra boost yaparsan wah pedalindan(gain katma özellikleri oluyo yukarida saydigim gibi wah modellerinde) hafif bir dip gürültüyle karsilasabilirsin o kadar, o da pek belli olmuyo ama ben pek boost etmiyorum normalde kullanirken...

canneerr ve stormcrow arkadaşlar, ilginiz için çok teşekkür ederim.
söylediklerinizi yapıyorum ama bir türlü başaramadım.
stormcrow'un dediği gibi yapıyorum her şey tamam ama "save" butonuna bastığımda hiç bir şey olmuyor.
transfer sırasında acaba xt live üzerinde basılması gereken başka bir butona yada yapılması gereken bir ayara dikkat etmiyormuyum acaba.
bana etap etap yazabilirmisiniz transfer işlemini.
yardımlarınıza şimdiden teşekkürler

bodyblues demiş ki:
canneerr ve stormcrow arkadaşlar, ilginiz için çok teşekkür ederim.
söylediklerinizi yapıyorum ama bir türlü başaramadım.
stormcrow'un dediği gibi yapıyorum her şey tamam ama "save" butonuna bastığımda hiç bir şey olmuyor.
transfer sırasında acaba xt live üzerinde basılması gereken başka bir butona yada yapılması gereken bir ayara dikkat etmiyormuyum acaba.
bana etap etap yazabilirmisiniz transfer işlemini.
yardımlarınıza şimdiden teşekkürler

şimdi şöyle patch dosyasına çift tıklayınca pod a yükleniyor mu ton?

eğer yükleniyorsa önceki mesajımda eksikte yazmış olabilirim benim hatam kusura bakma ama save düğmesine 2 defa basman gerekiyor
ilk bastığında senden başka bir boş banka seçmen için bekliyor
eğer bulunduğun preset'a kaydetmek istersen 2 kere üst üste basman yeterli

podun driverları yüklü usb kablosu takılı ise ve bilgisayar görüyorsa podu
customtone da linke bastığında veya bilgisayarına kaydetmiş olduğun patch dosyasına çift tıkladığında line 6 edit programı açılmalı ve o patch ayarları yüklenmeli ve pod tada o ayarlar devreye girmeli

eğer sorun varsa istersen podun kablosunu pc den sök tüm line 6 olaylarını uninstall et ve line6 monkeyi kur sonra hepsini oradan hallet yalnız uyarılara dikkat et bazen mesela kabloyu takmayın eğer takılı ise şu an çıkartın diyor biraz sonra şimdi takın falan diyor

arkadaşlar bişey sorucam line 6 nın sitesinde xt live sayfasının sounds bölümünde eric johnson'ın fuzz delay verb ve pod xt sayfasının sounds bölümünde de ej clean tonları var şimdi ben bu tonları nasıl bulucam customtone baktım bu tonları bulamadım bu iki tone tam benim tonlarım birisi yardımcı olursa çok sevinicem :D teşekkürler

Geri