The Diyv (Heavy Metal) - Ankara

silent_guitar demiş ki:
evladım terli terli soğuk su içme!:)bu kdr güveniyorsun yani kendine haa?her durum ve şeraitte çalarsın yani?görüjez bakalım nesin ne deilsin!öpüyorum mertim

1 Sene Birlikte Çaldık Bana Başkalarını Övüyordun...
Getir Onları Konserimize İzletelim [Iklim Günlerini Unut Gitsin :) ]

Paraya Giden Yolda Can Verdik :D
Parçaları Katlettik [ Emre Yüzünden Biliyorsun ]
Bunları Ne Çabuk Unuttun Dostum?
Insanın Kendisine Güvenmesi de Ayrı Birşey CANIMMM : ))

Trust Me !

Oylar beste agırlıklı olmasından yana... bu cok ıyı bende ole dusunmustum su anda 7 beste hazır we yawas yawas konselerde dınlenılebılecek... tabı son zamanlardakı tutuklugum goz onunde bulundurulmaz sa....

bence de besteleriniz varsa mutlaka çalmalısınız,çünkü hem dinleyicinin tepkisi ölçmek adına hem de bir zaman sonra sadece cover yapan bir gruptan öteye geçmek adına bu fırsatı değerlendirin,bazen öyle gruplar oluyor ki,çok iyi cover çalıyorlar,ama iki gece dinledikten sonra sürekli aynı parçalar çalındığı için bile sıkabiliyorlar.
ben,kendileri de ortaya bir şeyler koyabilen bir grubu dinleme tarafındayım,müzik yapmak ile çalmak arasındaki farkı kapatmış olan bir grup tabii ki daha tercih edilesi.Madem sizde de bu yaratıcılık var,daha iyisini yapmak için bunu paylaşmalısınız.sonuçta çok güvendiğiniz bir besteyi bile bir grup dinleyiciye çalmak çok farklı,ilginç bir deneyim oluyor.hem de birkaç parçayı çalışıp sahneye çıkmış bir grupla kıyaslandığında beste çalan bir grup ne kadar kötü bir beste bile olsa diğerlerinden sıyrılıp bir basamak atlamış oluyor.böyle devam,başarılar.

yeni kayıtlar tamalandımı acaba grubu merak ediyorum.nedir durum kimden isteyecegiz demoyu öm atarsa sevinirim.
tam olarak tarzım değil ama insanların begendiği bir grupsunuz sanırım vedinlemek istiyorum.
birşey daha takıldı aklıma demoda kendi bestelerinizden warmı hiç özellikle onları merak ediyorum.neyse irtibata gecerse demo yllayabilecek arkadaş sevinirm...

Aerogatic demiş ki:
yeni kayıtlar tamalandımı acaba grubu merak ediyorum.nedir durum kimden isteyecegiz demoyu öm atarsa sevinirim.
tam olarak tarzım değil ama insanların begendiği bir grupsunuz sanırım vedinlemek istiyorum.
birşey daha takıldı aklıma demoda kendi bestelerinizden warmı hiç özellikle onları merak ediyorum.neyse irtibata gecerse demo yllayabilecek arkadaş sevinirm...

oncelıkle tesekkur ederım... yakında tamamlanmıs olacak www.thediyv.com dan sorularının yanıtını bulabılırsın ancak gelmek ıstersen de bar konserlerı yakında. kendımıze aıt 7 beste war ama henuz bır barda calma ımkanımız olmadı malum heavy gruplarının durumu.... demo ısıne gelınce sanırım 1 ay ıcınde hem kendı bestelerımızın oldugu hemde tanınmıs grupların cover larının bulunacagı bır demo dusunuyoruz...

mo demiş ki:
bence de besteleriniz varsa mutlaka çalmalısınız,çünkü hem dinleyicinin tepkisi ölçmek adına hem de bir zaman sonra sadece cover yapan bir gruptan öteye geçmek adına bu fırsatı değerlendirin,bazen öyle gruplar oluyor ki,çok iyi cover çalıyorlar,ama iki gece dinledikten sonra sürekli aynı parçalar çalındığı için bile sıkabiliyorlar.
ben,kendileri de ortaya bir şeyler koyabilen bir grubu dinleme tarafındayım,müzik yapmak ile çalmak arasındaki farkı kapatmış olan bir grup tabii ki daha tercih edilesi.Madem sizde de bu yaratıcılık var,daha iyisini yapmak için bunu paylaşmalısınız.sonuçta çok güvendiğiniz bir besteyi bile bir grup dinleyiciye çalmak çok farklı,ilginç bir deneyim oluyor.hem de birkaç parçayı çalışıp sahneye çıkmış bir grupla kıyaslandığında beste çalan bir grup ne kadar kötü bir beste bile olsa diğerlerinden sıyrılıp bir basamak atlamış oluyor.böyle devam,başarılar.

sözlerine tamamen katılıyorum... hernekadar heavy ruhu sımdılerde yerini hard-core yada alternative müziklerle deistirmiş olsada bestelere dewam...

umarım duyuru gereken yerlere iletilmiştir... nese bu konu böyle son buldu şimdi yeni bir haber var... grup elemanları bigisi haricinde grubun adını değiştirmeyi düşünüyorum... ibranice olan the diyv biraz agır bir anlama sahip. yeni ismi 'whisper' olarak düşünüyorum ve önerinize sunuyorum...

the diyv daha iyi bence.ayrıca gruplara ingilizce isim verilmesinden de çok sıkıldım ben artık,yine de takdiri gruba bırakıyorum tabe :)

Sezer,gurubun adını değiştirme konusunda pek taraftarın değilim.Yada yeni adı pek tutmadım diyeyim.Tartışmalara konu olan arkadaşları stüdyoya bekliyoruz diyorum.Gruba gelince,herkes yıllarca kendi dalında yetişip,çalışarak buraya geldi.Mert(baterist)in okulu asıp (Sezeride ayartarak) haftanın 4 günü stüdyoya gittiği günler var.Lise zamanında müziğe yeni başlayan,kendine müzisyen diyen tipler de değillerdi.Mertin büyüklüğünü söylemeliyim.Vokalist deyince Ankaranın en iyi ritm gitar-vokaline sahibiz belkide(guruplarda vokal genelde ayrı olur dikkatinizi çekerim).Bana gelince 9'uncu seneme giriyorum bass gitarda.Gittik Rusyalarda öğrendik slep falan.Bu gurup ben yokken Ankara da en iyi heavy metal yapan guruplardan ilk 5 e girerdi.Şu anda ilk 3.Ama konserlerimiz,canlı performanslarımız gibi kendimizi kanıtlayacağımız arenalarda ortaya çıkacağız.Tanıtım önemli.Ben ardıma bakmadan kabul ettim.Net yorumlarınız için 2 ay süre istiyorum sizlerden.2 ay sonra ister bu siteden ister kendi sitemizden,kesin bilgi alıp,kayıtları dinleyip,istediğiniz sertlikte vereceğiniz eleştirilere hazır olacağız.Gerçi müzik herşeye cevap verecek ama...
Son sözüm,
Ben müziğe başlarken ilerde kendi müziğimi sevdirmek için söz verdim.Ucuz bir barda,bir avuç insan dinlese bile...
Gurubuma bundan fazlasını vereceğini bildiğim için şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar Bir Önceki Anketin Oyları Sonuçlanmıştır;
Beste Ve Megadeth'e Daha Fazla Ağırlık Vereceğiz.
Oylarınız İçin Teşekkürler, Şimdi Yeni Bir Anket Sunuyorum Sizlere...
Yine "BİZİM İÇİN DEÐERLİ OLAN OYLARINIZI BEKLIYORUZ"

mat demiş ki:
Son sözüm,
Ben müziğe başlarken ilerde kendi müziğimi sevdirmek için söz verdim.Ucuz bir barda,bir avuç insan dinlese bile...
Grubuma bundan fazlasını vereceğini bildiğim için şimdiden teşekkürler...

Emin Ol Ki ;
Bu Düşüncen Böyle Devam Ettikçe , Ben de Sonuna Kadar Arkanda Değil Yanında Olacağım :!:

mat'im sen de bu grup elemanları olayını fzl abartma istersen hee!sezer sana göre mi ankaranın en ii ritim-vokali yoksa genel mi?yani kesin gözüyle mi bakıyorsun?ilk 5,ilk 3 muhabbeti de saçma olmuş daragoy moy!ama şunu bilki ben bir zmnlar bu parçaları çalarken çok büyük haz alıodum ve eminimki sen de eğleniosundur!severek çaldığın şeyleri de insanlara sevdirirsin,hiç mrk etme!

silent_guitar demiş ki:
ama şunu bilki ben bir zmnlar bu parçaları çalarken çok büyük haz alıodum ve eminimki sen de eğleniosundur!severek çaldığın şeyleri de insanlara sevdirirsin,hiç mrk etme!

Ben Hala İlk Yaptığımız Gün Ki Gbi Zevkle Çalıyorum...

p.s : 10ur sin&guilty de ortaya attığın fikir kalıcı oldu... :)

10ur.Benim kadar ankarada grup dinleyen adam azdır.Sezer harbi sağlam.Ben müziğin iyi yapıldığı yerdeyim herzaman.Bana bu tarzda bildiğin gurupları söyle bende sana eksiklerini söyleyeyim...Bu yüzde ilk 5 ilk 3 falan...

bence o kadar calısmaya gerek yok... bence ılk studyo calısması için cok iyiydi özellikle berkayın katkılarıyla :) ben grubun önünü acık görüyorum berkayla birlikte cok güzel olaylar olacak... repertuara parcaları tam olarak yerlestırdıgımız zaman kimse tutamayacak.. :D berkay sana da ayrıca tesekkürler...

Geri