DementiA

BAHSE GİRERİM BU ALİ'NİN ELİ
southerntrendkill091gt0.jpg

Güzel konserdi, tebrik ederim. Umarım başka konserlerde de aynı sahneyi paylaşabiliriz.
Bir tek vokale değineceğim gerisinden anlamam zaten :)
Taylan, nereden nereye geldi vokalin, helal olsun. Tabii ki hala eksiklerin var, sen de farkındasındır zaten, daha çok kendine güvenerek, daha çok çalışarak, daha çok ayık gezerek :p dünya çapında bir thrash vokali olabilirsin bence.
Sevgiler&Saygılar

Konser çok güzeldi. Taylan gruba cuk oturmuş. Lise sıralarında demolarından dinlediğimiz Dementia dun başka bir kadro ile karşımızdaydı ve yeni bestelerle, çok da güzeldi :)
Bu arada ben bir iki fotoğraf çektim ama bilgisayarım bozuk düzelince internete veririm.

Dementia'yı özlemişiz gerçekten çok iyi oldu bu konser. Gerçi programın sarkması dolayısıyla gidenler oldu ama kendi eşşeklikleri, kaçırdılar şovu. Kaçırdılar besteleri, Ali ile Berkay'ın şovlarını, Taylan'ın vokallerini, Sails Of Charon'u...
Ellerinize ayaklarınıza sağlık gençler. Yakın zamanda basmak lazım bir konser daha.

deerrudolf demiş ki:
Dementia'yı özlemişiz gerçekten çok iyi oldu bu konser. Gerçi programın sarkması dolayısıyla gidenler oldu ama kendi eşşeklikleri, kaçırdılar şovu. Kaçırdılar besteleri, Ali ile Berkay'ın şovlarını, Taylan'ın vokallerini, Sails Of Charon'u...
Ellerinize ayaklarınıza sağlık gençler. Yakın zamanda basmak lazım bir konser daha.

Sayın moderatörüm, kültürünüze ve sanat bilginize duyduğum derin saygı ve güvenden ötürü yorumlarınızı çok önemsiyorum. Ayağınıza sağlık çok teşekkürler geldiğiniz ve yorumladığınız için :mrgreen: :LOL:

DaveMustaine_64 demiş ki:
Sayın moderatörüm, kültürünüze ve sanat bilginize duyduğum derin saygı ve güvenden ötürü yorumlarınızı çok önemsiyorum. Ayağınıza sağlık çok teşekkürler geldiğiniz ve yorumladığınız için :mrgreen: :LOL:

Aaa lütfen.. Asıl benim gelmemdeki yegane amaç siz değerli moderatörümün müzik teknolojisi hakkındaki engin bilgilerinizden faydalanmaktı, yemişim Taylan'ı. Ben teşekkür ederim efenim... :mrgreen:

Ankara bir konseri daha atlattı. Bu konser bir şeyi bir kez daha gösterdi: Metal müziğin eski heyecanı kalmamış malesef bu ülkede.

Ücretsiz bir konser... Gruplardan biri 10 yılı aşkın bir ömre sahip, bir diğeri 7-8 yıllık ve kendini fazlasıyla kanıtlamış... Ve bir de demosu yeni çıkmış bir grup. O salon ağzına kadar dolu olması gerekirken 50-60 kişi var! Oysa şu forumda yüzlerce grup var. Bu kadar grup varsa potansiyel de vardır diye düşünüyor insan ama peki o grupların elemanları büyük rock starlar oldukları için mi konserde değillerdi acaba! Tabi koskoca rock starların diğer grupların konserine gitmesi beklenemez... Daha önce bir konser sonrası yazdığım yorumun tekrarı gibi...

Konsere gelen, metal müzik heyecanını kaybetmemiş herkese teşekkürler. Bize küçük-büyük her türlü desteği ve yardımı sağlayan dostlara ise ayrıca teşekkürler.

Belki de bunu "Metal müziğin eski heyecanı kalmamış" gibi bir kritere ayırmamalısın.

Belki de, her ne kadar istemesek de, bu müziğin içinde de çoktan farklı kriterlere ayrılmışızdır. O yüzden, "Hedef aldığını sandığın" kitleyi, acı da olsa eski yıllardaki kadar geniş tutmamalısın.

Maalesef şu an bu durumdayız; asıl önemli olan bilgisayar başı dinleyicisi ile, konsere gelen dinleyiciyi ayırmaktır.

Eğer İstanbul'a gelirseniz, lütfen bundan daha fazlasını beklemeyin. Eğer beklerseniz, hayal kırıklığına uğrarsınız. Bunu sadece ne ile karşı karşıya kalacağınızı bilmenizi istediğim için yazıyorum, konsere 1000 kişi beklediğinizi sandığımdan değil.

Çünkü siz Kylie Minogue kavırlamıyorsunuz..

Ama o gün, bizim gözlerimizin içine iyi bakın.

Ne demek istediğini çok iyi anlıyorum zaten. Bunca yıllık müzik hayatı bir şeyleri görmesini sağlıyor insanın tabi. Bir konserimizde önümüzdeki 10 kişiye çaldığımız da oldu, Dementia adıyla 200 seyirci topladığımız da, 1000 seyirciye çaldığımız da...

Sonuçta biz hep çalmaya devam ediyoruz. Yeter ki gözlerinin içine bakabileceğimiz birileri olsun...

3 şubat konseri bizim İstanbul'daki ilk konserimiz olacak. Bu konserden seyirci sayısı namına hiç bir beklentim yok desem yeridir... Ama gelenlerle çok güzel bir gün geçireceğimizden hiç kuşkum yok.

ilk defa izledim dementia yi uzun bi aradan sonrada bi konsere gitmis oldum gittigimede deydi :beer
yukarida yazilanlar gibi bende dolu bi ortam bekliodum ama genclik tembel naparsin cok sey kacirdilar :metalhead
aksam cikan herkes cok basariliydi bestler guzeldi
dementiada anlatilanlar gibi nekadar basarili bi grup oludugunu gosterdi ellerine saglik
basarilar stay heavy :evil:

DEMENTIA demiş ki:
O salon ağzına kadar dolu olması gerekirken 50-60 kişi var! Oysa şu forumda yüzlerce grup var. Bu kadar grup varsa potansiyel de vardır diye düşünüyor insan ama peki o grupların elemanları büyük rock starlar oldukları için mi konserde değillerdi acaba! Tabi koskoca rock starların diğer grupların konserine gitmesi beklenemez..
onların ben ta aq

keşke gelselerdi de görselerdi dementia hepsine U CANT TOUCH THIS(mc.hammer style :LOL: ) dedi.Onlarda kendi dünyalarında eğleniyorlar müzisyencilik oynuyorlar abi boşver sen

dementia süperdi :metalhead

DEMENTIA demiş ki:
Ankara bir konseri daha atlattı. Bu konser bir şeyi bir kez daha gösterdi: Metal müziğin eski heyecanı kalmamış malesef bu ülkede.

Ücretsiz bir konser... Gruplardan biri 10 yılı aşkın bir ömre sahip, bir diğeri 7-8 yıllık ve kendini fazlasıyla kanıtlamış... Ve bir de demosu yeni çıkmış bir grup. O salon ağzına kadar dolu olması gerekirken 50-60 kişi var! Oysa şu forumda yüzlerce grup var. Bu kadar grup varsa potansiyel de vardır diye düşünüyor insan ama peki o grupların elemanları büyük rock starlar oldukları için mi konserde değillerdi acaba! Tabi koskoca rock starların diğer grupların konserine gitmesi beklenemez... Daha önce bir konser sonrası yazdığım yorumun tekrarı gibi...

Konsere gelen, metal müzik heyecanını kaybetmemiş herkese teşekkürler. Bize küçük-büyük her türlü desteği ve yardımı sağlayan dostlara ise ayrıca teşekkürler.

Esasında insanlar çok değişken davranabiliyor. 2 yıl konserler boş geçiyor az konser oluyor sonra ertesi 1 sene konser sayısı patlıyor seyirci sayısı patlıyor. Acaba o 1 sene içinde belli yaş grupları konserlere doydu da ondan mı böyle oldu? Ondan mı şimdi konserler boş geçiyor? Bedava konsere bile bu kadar gelen oluyor. Esasında reklam biraz daha sıkı tutulsa belki daha iyi olurdu ama olmayan bütçe ile reklam yapmak da çok zor. Sanırım insanların içindeki heyecan gene tükendi ve sizler bizler gibi bir şeyler yapmaya çalışan insanlar bazen boşa kürek çektiğini düşünmekte haklı... Ayrıca barlar da organizasyon yapanlara olsun, gruplara olsun yeterince kolaylık sağlamıyor. Bazı barlar var, konser şartlarını sunuyorlar sizlere ve apışıp kalıyorsunuz, stadyum kiralıyor gibi hissediyorsunuz kendinizi.(Buna Yolcu'yu dahil etmiyorum) Organizatör ucuza bilet satmak istiyor ama bar izin vermiyor buna ve böyle olunca siz suçlu oluyorsunuz seyirciye karşı. Aslında bazı bar sahiplerinin tüccar zihniyeti Ankara'da bu müziğin bitirilme aşamasında büyük rol oynuyor.

Geri