Çalar Saat

sevgili böcük arkadaşım ...emmoğlunu Osman çok güzel okuyor....ayrıca Serhat abi' de dahil olur falan diye düşündük ama bilmiyoruz hala...ayriyetten böyle şarkılar başta itici gelir ama olduktan sonra arabeskliği falan gider çünkü rock formatına oturturuz biz onu bi şekilde....Ayağında kundura iyi fikir ....sevgi dolu türkülerle annemize vereli mi zaten düşünüyoruz.. :p Ayrıca resminiz çok güzel... Geçenlerde ooze da sahneyi basıp Serkan' ı öpen kızlardan sonra bu resmi koymandan dolayı hiç şüphelenmedim zaten :p

Zalim konusuna gelince zalim esasen Çalar saat kurulmadan önce varolan ve şu anda var olmayan Croak grubunun eseridir.....O zamanlar croak da bass çalan şu anda normal de gitar çalan Mustafa adlı arkadaşındır en büyük emek tabi Osman' la bende bişiler yapmıştık.....Fakat kendisi şarkıyı yapar yapmaz gruptan ayrılmıştır....Daha sonra şarkı armoni açısından Serhat abi' nin sihirli ellerine değerek bugünkü halini kazanmıştır....Tabi Serkan' ın rötüşladığı güçlü davullarla iyice oturmuş ve güzel bir hal almıştır ama dediğim gibi esas emek Mustafa' nın dır.....

arkadaşlar selam..forumu böle hareketli görmek güsel eskisi gibi..!
efet bu arada zalim konusunda mustafa nın hakkını yememek lazim oda iyi bir müzisyen kardeşimdir seferim keratayı:)
Bu arada Perşembe günü OOZE da parti var bizde sahne alıcas haberiniz ola saat tam kaçta çıkcas bilmiom am olsin ordayız işte..
açıkcası cover konusunu düşündüğümde suyunu çıkarmamak lazim bitane yaptik işte yeter diye düşünüyorum..bütün repertuarın cover dan oluşmasını istemem :)eğlenceli,rock ve bize yakışan(karizma)şarkılar çoğunlukta olusun derim.çünkü oynamanın zıplamanın yanı sıra müzik dinlemeye gelen arkadaşlar da oluyor. onları es geçmeyelim lüppen.. ;) nese görüşürük iyi bakın kendinize
ÇALARSAAT dinlemeye devam...(görkem arabada çizik falan göremedim ama sen bi arka lastiklerine bak istersen... :twisted:

geç saate kalmamızın sebebi beri de çıkıyor olmamız...bu sezon böyle idare ediniz seneye adam gibi saatlerde göreceksiniz ooze da bizi...o saatlerde eğlenmek biraz zordur tabi...android değilseniz....

serkancm arabamın lastiklerine baktım yıkamış tertemiz yapmışsın saol hadi lastikleri anladım ama arabayı neden yıkadın hadi yıkıyosun bari cila atmasaydın neyse teşekkür ederim genede....:)

Arkadaşlar bir aksilik olmazsa çalar saat Memleketi kurtarmak amaçlı olmadan ve de bandırma vapuruna binmeden 27 Mayıs' ta Samsun' da konser vercek...Samsun' lu arkadaşları bekleriz ...Temsili milis kuvvetleri çalar saat in Samsun a ayak basışını canlandıracak...

hakkaten ya şenlik olayı olsa çok şık olurdu.. son bahar şenliğimizde kapanışı güzel yapmış olurduk.. bu arada yeri burası değil ama şenliğe kimler katılıyo bu sene bilen varmı?...

şenliklerle ilgili henüz bi gelişme yok,bundan sonra da olur mu bilmem,,dediğiniz gibi şenliklerdeki konserler gayet keyifli geçiyor ancak bu sene Ege hazırlıklarını bi türlü tamamlayamamış olacak ki,kimsenin gelecek gruplardan vs. haberi yok..ÇalarSaat ise son anda bi değişiklik olmazsa şenliklerde çalmayacak:(

arkadaşlaaaaarrr...soruları cevaplamak gerekirse zalim i sitemize ismini vermek istemediğimiz bazı ünlü gruplar araklamasınlar diye koymuyoruz çünkü daha önce böyle olaylar yaşandı....ama başka şarkılar koyacağız....

Şenlikler de çalmamamızın sebebi ise hak ettiğimiz ücretlerin verilmemesi....Teklifler çok fazla ama hep düşük ücretlere ...çünkü ortalıkta pek çok grup biz çalalım deyip düşük fiyatları kabul ediyor...buradan çok paracı olduğumuz izlenimine kapılmanızı katiyen istemem, düşük bir ücret yerine para almadan çalmak daha onurlu bir davranıştır, o zaman en azından iyilik için yaptık deriz....Çünkü düşük bir fiyata çalmak demek kaliteni çiğnemek demektir ve ben kendime bu durumu yedirsem bile gruptaki arkadaşlarımın çalıp da düşük ücretler almasını kaldıramam çünkü hepsi gerçekten çok daha iyi şeyler hakediyorlar bu konuda çok sert konuştum ve grup adına da konuşmuş olmak istemem bu sözler kendi kişisel fikirlerimdir...Diğer grup arkadaşlarım farklı düşünüyor olabilir....

Tüm iyi gruplar sizin gibi düşünürse şenliklerde çok alakasız tipleri dinliyor olucaz.. Ama haklısın aslında..

Sanırım bu sene 9 Eylül'ün ve Ege'nin şenlikleri aynı hafta olucakmış. Yoksa bana mı yanlış anlatıldı?

selam arkadaşlar..
İLK önce bizi dinlemeye gelip eğlenen ve bizim hakkımızda iyi veya kötü olsun yorum yapan herkese teşekkür ederim tabi grup adına:)
Görkem kardeşim bazı şeylerden bahsetmiş ben sonuna kadar katılıyorum sefgili kardeşime çünkü bazı şeyler benim sinirimi çok fazla bozuyo.nese fazla uzatmıcam ama şunuda sölemeden geçemicem..
çaldığımız günler çok yoruluyoruz ve ben tam 3veya4 tişort değiştiriyorum
SERHAT kardeşim gündüz çalışıp akşam yine sahnedeki yerini alıyo o yorgunluğuna rağmen, Osman kardeşim sabahın köründe okula koşuyo programdan sona .....nese işte yani tüm bu olanlara rağmen yapılan bi iş var ortada ve hiç bi arkadaşımda bu yorgunluğa rağmen performans yapmaktan vazgeçmiyo helal olsun! çok emek harcanıyo..ve onun karşılığını tam hakkıyla alamadığımızı düşünüyorum.VE bu tur organizasyonlarda çok katı kurallarımız olacak bundan sonra çünkü KALİTE çok önemli bişey saygılar herkese ;)

meraba arkadaşlar aylardır dinliyoruz bi yorum yapmamak ayıp olur dedim. tanıyorum diye değil hepsi işlerini hakkıyla yapıyolar ancak halktan biri olarak bu türkçe parçaların yoğunluğunu fazla bulmaktayım ve bara gelenlerin eğlence anlayışlarını mor ve ötesi dışına taşımaları gerektiğini düşünüyorum.bence bu durum hem çalan hem eğlenen arkadaşlarıyeni arayışlara yönelmekten alıkoyuyor neyse yine çenem düştü daha yazıcam da ilk günden korkutmayayım.hepinize samsun çıkarmanızda başarılar

efenm çalar saat bu cuma günü beri barda olamayacak ....beri bardan içeri girdiğinizde başka grup gördüğünüzde aman allahım neler oluyor demeyiniz zira o sıralarda Osman SAmssunn can u here me diye bağırıyor olacaktır...Samsundan döner dönmez tekrar beri günleri başlayacaktır...

hüsranla sonuçlanıp geçen ege şenlikleri sonucu gördükki çalar saat ege şenliklerinde çalmadı..zaten bence hiçbir amatör grup ege şenliklerinde çalamadı.....ooze terk olayına sevinemedim...bi ooze'da dinlioduk...beri'ye mi transfer olsak naapsak...

evart arkadaşlar yakında karşılaşacağınız durumla ilgili sanırım bilgi vermenin zamanı geldi ...Çarşamba gününden itibaren bass gitaristimiz serhat, 20 hazirandan sonra da davulcumuz serkan yaz boyunca Çalar Saat' te bulunamayacaklar çünkü kendileri yaz işi için yazlık yerlere gidiyorlar....Biz yaz boyunca yakışıklı dostum Osman' la beraber Çalar Saat' i sizlerinde tanıdığınız süpriz isimlerle devam ettireceğiz...Eğer Çalar Saat' i Serkan ve Serhat gitmeden önce bir kez daha bu haliyle dinlemek istiyorsanız yarın Beri' ye gelmenizi öneririm...

efet arkadaşlar görkemin dedikleri doğrudur katılıyorum:)
yarın son çalışımız olacak büyük bi ihtimal..ama 2 ay sona görüşüces tabi byes
iyi bakın kendinize ÇALAR SAAT DİNLEMEYE DEVAM:..

Geri