Çalar Saat

Aslında grupta ne çalıyor bilmiyorum.Grubu tam tanımıyorum.İsminizi uzun zamandan beri duyuyorum ve güzel şeyler söyleniyoo hakkınızda benim dinlediğim zaman sizi bayağı oldu.. o yüzden tam hatırlayamıyorum.Ama tarif edeyim orta boylu.. alnı açık ve dik saçlı..Yanındada kız arkadaşı var dı kısa saçlı bir bayan...

haa sen serkanı diyorsun bizim ilk davulcumuz....Doğrudur tamam...grubumuz ilk kurulduğunda serhat abi ve serkan vardı....şimdi onlar yoklar...
biz çarşamba ve cumartesileri ooze da cuma ve pazarları beri bar da çıkıyoruz......bekleriz..

Ozee da bu haafta başlayacaksınız sanıyorum. Ben çoğunlukla ordayım hafta sonları.Bu hafta gelicem sizi dinlemeye zevkle.Bundan sonra bilmece olmaz tanırım sizi :)

Aslına bakarsan neredeyse bir yıldır çalıyoruz ooze da her carsamba cumartesi... sana denk gelmemiş sanırım bir kaç kez yerimize pacmen çaldı belki o denk gelmiştir ....

selam psykhe.aslında bu caldıgımız zalim yorumu 4 degişik versiyon arasından secileni oldu.bu en insancıl versiyondu cünkü.digerleri bayaa bi erkek soundu olmustu biz herkesin keyif alarak dinlemesini tercih edip buna karar verdik.begendiysen ne mutlu bize.bu arada
yeni coverın eli kulagında.ilginiz için tesekkürler.

duvar saati psykhe adlı arkadaşa dikkat et ...kendisinin profilinden fotoğraf albümüne bakmanı öneririm sana....çünkü gözleri böyle cin fikirli bakan bu kızımız, insanı her an keklemeye hazır bir bomba imajı uyandırıyor bende.....:)

bende ismimi ezan okuyan saat olarak değiştirsem mi acaba:)))şaka şaka..selam duvar saati..yani basçı mustafa bey...mükemmel olmuş zalim yorumunuz elleriz dert görmesin bekliyoruz coverlarinızın devamını..sevgiler saygılar

duvar saati ben çok beğenirim zaten sizin 'zalim' yorumunuzu hepinizin eline sağlık çok güzel yapmışsınız, ben çalar saati zalim şarkısıyla tanıdım zaten iyki tanımışım :) hala çok çooook keyif alarak dinliyorum

çalarsaatgitacım tatlım canım ben nezaman kekledim sizin eküriden birini lütfen söyle :utandim bazen entel kuntel aranjör aday adayı arkadaşlar oldu ama ortada kekleme yoktu hem ben senide mustafayıda çok severim :)
canımcım öptüm sizi bu arada ciddi anlamda takdir ediyorum hepinizi bir grup bu kadar mı çok çalışır.... haydin kolay gelsin. :kemancı

arecden yalamalığın dibine vurmuşsun yazık sana bir sayfa önce saçmalayıp sonraki sayfada toplamaya çalışmışsın zaten gitarcı arkadaşda ağzının payını vermiş bence nick ini degiştir daha fazla rezil olma.

selam sana punkhero:) keske işler düsündügün gibi kolay gidebiliyor olsa ve biz exploited,misfits,danzig,sex pistols sarkıları calıp seni coşturabilsek...( o zaman bizi seversin herhalde :)"arabesk ötesi" yorumun bence biraz agır olmuş zira repertuarı zamanımız elverdigince hızlı bir şekilde yenilemeye calısıyoruz.... eleştirin için tesekkürler.

punkhero demiş ki:
yaptığınız müziği arabesk ötesi buluyorum.sizi sevmiyorum...

dürüstlüğün için teşekkür ederim.....en azından hem korkup hemde ucundan ucundan laf sokanlardan daha mert bir hareket yaptıgın...

açıkçası arabesk bulma nedenin çok türkçe çalmamız ..... repertuarın bu duruma gelmesinin sebebi yazın hiç yeni şarkı yapmamış olmamız bunun nedeni de dönecek elemanları bekliyor olmamızdı.....ama hızla değiştircez bu arabesk formatı .....Yani haksız sayılmazsın pek...ama biraz ağır kaçmış eleştirin ...neyse gene de saol....

psykhe demiş ki:
duvar saati ben çok beğenirim zaten sizin 'zalim' yorumunuzu hepinizin eline sağlık çok güzel yapmışsınız, ben çalar saati zalim şarkısıyla tanıdım zaten iyki tanımışım :) hala çok çooook keyif alarak dinliyorum

çalarsaatgitacım tatlım canım ben nezaman kekledim sizin eküriden birini lütfen söyle :utandim bazen entel kuntel aranjör aday adayı arkadaşlar oldu ama ortada kekleme yoktu hem ben senide mustafayıda çok severim :)
canımcım öptüm sizi bu arada ciddi anlamda takdir ediyorum hepinizi bir grup bu kadar mı çok çalışır.... haydin kolay gelsin. :kemancı

Olsun böyle gözlerin cin cin bakıyo senin .... önlem almak lazım ...mazallah bi tongaya düşmeyelim.....:) senin sağın solun belli olmaz....:)

fulumat demiş ki:
arecden yalamalığın dibine vurmuşsun yazık sana bir sayfa önce saçmalayıp sonraki sayfada toplamaya çalışmışsın zaten gitarcı arkadaşda ağzının payını vermiş bence nick ini degiştir daha fazla rezil olma.

sakin ol kardeş..22 yıllık müzik yaşamı olan birine yakışmıyor bu kadar sinir..

calarsaatgitar demiş ki:
punkhero demiş ki:
yaptığınız müziği arabesk ötesi buluyorum.sizi sevmiyorum...

dürüstlüğün için teşekkür ederim.....en azından hem korkup hemde ucundan ucundan laf sokanlardan daha mert bir hareket yaptıgın...

açıkçası arabesk bulma nedenin çok türkçe çalmamız ..... repertuarın bu duruma gelmesinin sebebi yazın hiç yeni şarkı yapmamış olmamız bunun nedeni de dönecek elemanları bekliyor olmamızdı.....ama hızla değiştircez bu arabesk formatı .....Yani haksız sayılmazsın pek...ama biraz ağır kaçmış eleştirin ...neyse gene de saol....

reca ederim gorkem bey..gerçi daha once tartışıp atılmıştık ama olsun..bu sefer ağır abi olalım biraz...şimdi benim burada dert edindiğim şey kişiler ya da gruplar, ya da onların yaptıkları işler değil aslında tam anlamıyla.sorun izmir'deki rock dinleyicilerinin müzikal beğenilerinin bana göre yerlerde sürünmesi.bununla ilintili olarak da gerek mekan sahiplerinin, gerekse grupları buna ayak uydurmaları..zamanında istanbul'da da ortamların icinde bulunmuş hatta çalışmış birisi olarak şunu ifade edeyim ki izmir'deki sorun bence bu üç faktörün bileşiminden oluşmakta..yani bizim zamanımızda oyleydi ki aynı gecede çalıntıda kafaları nick cave'le sakinleştirir, pendor'da limp bizkit'le tavan yapar, sonra da bronx'ta punk dinlerdik canlı canlı...bu anlamda izmir'e baktığımda nerdeyse farklı seyler dinleme bab'ında çok da fazla bir seçenek bulunmamakta...bu nedenle de olabilir belki size fazla yüklenmisimdir ama sorun sizde değil aslında..belki de bendedir..yani gittiğim bi mekanda efenim bi placebo, bi pixies, bi yeah yeah yeahs dinleyemedikten, çevrem "eller havaya" "duman/athena/morveötesi" gençliğiyle kuşatıldıktan sonra ben delirmeyeyimde kimler delirsin..simdilik bu kadar..hadi dağılın şimdi....

punkhero'nun yorumlarını çok gereksiz buldum yıllardır tartışılır bu grup kötü yok dinleyici kötü falan diye ama şöyle bi sorun varki iyi müzisyen ve iyi müzik için mekan sahiplerinin para kaygısının olmaması gerekiyor
ve rock müzik piyasası bornovada yada izmirde dönmüyor biraya 4-5 ytl vererek istediğin her grubu dinleyemezsin ABD'de insanlar iyi grup yada müzisyenleri dinlemek için gelirlerinin bir kısmını buna ayırıyorlar, sende iyi paralar harca sende istediğin müziği dinle...
:) herşeyide çalar saatten bekleme :)

olaya bu kadar derin ve bilimsel bakan punkhero kişisine sen ne diosun beaa diye sorma gereği duyuyorum..izmir türkiye'nin 3. büyük şehri aynı zamanda birçok üniv. olması sebebiyle çok fazla dışarıdan insan geliyor..bu yüzden de müzik beğenilerinin çeşitli olması çok normal..mekanlarda babasının hayrına çalışmadığı için gayet tabi buna uygun müzik yapmak zorundalar..ama sen buna uyum sağlamak zorunda değilsin tabi..sadece bornovada rock müzik yapılmıyo..gidilebilecek başka mekanlarda var ki sen gidip görmüş ve beğenmişsindir zaten..müzik eleştirmeni gibi atıp tutmaya gerek yok..
ayrıca bu kadar konuşan bir insan olarak türk rock müzik piyasasına ne kattığını çok merak ediyorum..yoksa dünyaca ünlü şarkıların varda biz mi bilmiyoruz..sen kimsin ki grupları eleştiriyosun?
yok ben dinlemem bunları diyosanda ya otur evinde mp3 dinle yada istanbul otobüsleri garajdan,abd uçaklarıda adnan menderes havaalanından kalkıyor..:)

çalarsaati dün gece ooze da dinledim..cok güzeldi her zmnki gibi..ben begeniyorum sizi kim ne derse desin.vokalin sesi cok güzel..ii calıosunuz kısacası kaliteli muzik yapıyosunuz böle dvm edin..

SELAM
çalarsaat gitarcım öpüyorum seni :)
cts akşamı dinledik sizi çok eğlendik bizde hepiniz 10 numaraydınız ama ben 11 olsa 11 verirdim...
bu arada saçlar süper olmuş çok yakışmış kahince bir hava katmış sana

duvarsaati daha iyileşmedin mi çok yorgun ve solgun görünüyosun hala sahnede yeniden çooook geçmiş olsun...

Geri