Çalar Saat

Evett arkadaşlarrrrr.......Ben sizi çokkk dinledim ama kimi dinlediğimi bilmiyormuşum...Dangeonda ozee da.Bu haftada sana dediğim gibi ozee daydım ve sizi çalar saat olduğunuzu bilerek dinledim. :) Dostum tek kelimeyle muhteşemdiniz...Başka bişey yazmayacağım :)

punkhero demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
punkhero demiş ki:
yaptığınız müziği arabesk ötesi buluyorum.sizi sevmiyorum...

dürüstlüğün için teşekkür ederim.....en azından hem korkup hemde ucundan ucundan laf sokanlardan daha mert bir hareket yaptıgın...

açıkçası arabesk bulma nedenin çok türkçe çalmamız ..... repertuarın bu duruma gelmesinin sebebi yazın hiç yeni şarkı yapmamış olmamız bunun nedeni de dönecek elemanları bekliyor olmamızdı.....ama hızla değiştircez bu arabesk formatı .....Yani haksız sayılmazsın pek...ama biraz ağır kaçmış eleştirin ...neyse gene de saol....

reca ederim gorkem bey..gerçi daha once tartışıp atılmıştık ama olsun..bu sefer ağır abi olalım biraz...şimdi benim burada dert edindiğim şey kişiler ya da gruplar, ya da onların yaptıkları işler değil aslında tam anlamıyla.sorun izmir'deki rock dinleyicilerinin müzikal beğenilerinin bana göre yerlerde sürünmesi.bununla ilintili olarak da gerek mekan sahiplerinin, gerekse grupları buna ayak uydurmaları..zamanında istanbul'da da ortamların icinde bulunmuş hatta çalışmış birisi olarak şunu ifade edeyim ki izmir'deki sorun bence bu üç faktörün bileşiminden oluşmakta..yani bizim zamanımızda oyleydi ki aynı gecede çalıntıda kafaları nick cave'le sakinleştirir, pendor'da limp bizkit'le tavan yapar, sonra da bronx'ta punk dinlerdik canlı canlı...bu anlamda izmir'e baktığımda nerdeyse farklı seyler dinleme bab'ında çok da fazla bir seçenek bulunmamakta...bu nedenle de olabilir belki size fazla yüklenmisimdir ama sorun sizde değil aslında..belki de bendedir..yani gittiğim bi mekanda efenim bi placebo, bi pixies, bi yeah yeah yeahs dinleyemedikten, çevrem "eller havaya" "duman/athena/morveötesi" gençliğiyle kuşatıldıktan sonra ben delirmeyeyimde kimler delirsin..simdilik bu kadar..hadi dağılın şimdi....

bize gerizekalı diyen arkadaştın sen evet....
neyse eleştirilerini bu formatta yapçak olduktan sonra
"dünyanın en kötü müziğini yapıyorsunuz siz bence yoldan geçenleri koysak daha iyi çalarlar sizden" demeye bile hakkın var bence...

ayrıca konuyla ilintili olarak ben punk sevmem....bizim gruptada kimse sevmez....ayrıca punk çaldığımız türkçe parçalardan daha kaliteli bir müzik değil bence sadece sound güzelliği var....Müzikte esas olan kompozisyon armoniler cümlelerdir.....ve bunlar da ne punkta var bence ne de çoğu türkçede....biz de bu arabesk formatı değiştiricez ama punk da çalmıcaz açıkçası.....punk olmayan çok güzel parçalar var çalınmayı bekleyen .... ama sana yardımcı olayım grubumuzdan ayrılan serkan inprogress in bassçısı ve detone-vokal umutla 3 kişilik bir punk grubu kurdular yakında sahne alcaklar sana söylerim zamanını onları dinlemeye gidersin....

psykhe demiş ki:
SELAM
çalarsaat gitarcım öpüyorum seni :)
cts akşamı dinledik sizi çok eğlendik bizde hepiniz 10 numaraydınız ama ben 11 olsa 11 verirdim...
bu arada saçlar süper olmuş çok yakışmış kahince bir hava katmış sana

duvarsaati daha iyileşmedin mi çok yorgun ve solgun görünüyosun hala sahnede yeniden çooook geçmiş olsun...

saçlar için teşekkürler....kendim keserim hep saçımı :)

yakında renkli gözlük olayına gircem....iyice cool olcam yani...
Senin de sibel can dansını çok taktir ettim ....nolcak bu halin senin ha?:)

dogusksk demiş ki:
Evett arkadaşlarrrrr.......Ben sizi çokkk dinledim ama kimi dinlediğimi bilmiyormuşum...Dangeonda ozee da.Bu haftada sana dediğim gibi ozee daydım ve sizi çalar saat olduğunuzu bilerek dinledim. :) Dostum tek kelimeyle muhteşemdiniz...Başka bişey yazmayacağım :)

bak dinlemişssindir demiştim ben sana....abartma o kadar ....

neyse arkadaşlar süper coverlar bulduk hem yabancı türkçe duyunca aaaa diğeceksiniz ......genelde artık duman athena mor ve ötesi kurban şarkılarına amborga koyacağız....madem türkçe çalacaz kendi coverlarımızı yaparak devam edeceğiz.....ayrıca yabancılardan da çok bilindik ama hiç canlı denenmemiş parçalar yolda....

çalar saati yeni dinleme fırsatı buldum ve bence çok iyiler.repertuarlarını çoğu gruptan daha güncel ve geniş tutuyorlar.gerek bu yüzden gerekse enstrümanlara hakimiyet açısından çok sevdim çalar saati.başarılar.
bu arada calarsaatgitar setup ını merak ediyorum.

Antibiyotik demiş ki:
çalar saati yeni dinleme fırsatı buldum ve bence çok iyiler.repertuarlarını çoğu gruptan daha güncel ve geniş tutuyorlar.gerek bu yüzden gerekse enstrümanlara hakimiyet açısından çok sevdim çalar saati.başarılar.
bu arada calarsaatgitar setup ını merak ediyorum.

teşekkürler ilköncelikle....

set-up....konusu benim kanayan yaram bir türlü istediğim tonu yakalayamıyorum ama bu aralar çok yaklaştım...

Öncelikle gitar olarak fender plus kullanıyorum usa......
Anfi olarak Marshall 100 watt 4 * 12 jcm 2000 kullanıyorum...
sonra çoğu kişi set-up kavramı içine dahil etmez ama en önemlisi anfimi mikrofonlarken mutlaka sm 57 kullanıyorum ve asla tek mikrofon kullanmıyorum ....2 tane kullanıyorum bir tanesini kabinin göbeğine diğerini ise uzaktan 45 dereceye yakın bir açıyla kuruyorum....daha sonrada bunları farklı tonluyorum.....

Pedal konusunda ise hep bilindik pedallar kullanıyodum bu güne kadar işete nedir boss..compresörleri ne bileyim choursları falan ama....artık köklü bir değişiklik yaparak hızla electro-harmonix in tüplü pedallarından alıcam distortion chourus ve özellikle kompresör bu sistem olacak...çünkü öbürküler oyuncak gibi geliyo bana.... daha sonra efektlerde de morley kullanmayaı düşünüyorum vah gibi octaver gibi...en son olarak da hedefim gitarımı bir richie sambora ile değiştirmek ....arkaya da bi tane gibson koymak sweet child of mine yada enter sand man gibi şarkılar için....daha sonrası için düşünmedim şimdilik hedefim bu....

haaa önemli bir konu daha var..üşendiğim için yapmıyorum ama aslında .....pedallardan anfiye dönerken dial box kullanılmalı birde mikrofanları panlayıp uzaktaki mikrofona delay vermek gerek ama 17milisaniye civarı kadar....o zaman çok daha güzel olur ama inan bir noktadan sonra eziyet oluyo uğraşamıyorum ...çünkü hemen toplamak gerekiyo çalma bitince kabus oluyo o zaman .bi de kafa da güzel oluyo zaten hiç çekemiyorum.....

yaz başından beri ilk defa 2 hafta önce dinleyebildim sizi. epey değişmişsiniz, hem grup elemanları hem de parçalar. sürekli dinleyince her hafta her hafta insan pek farkedemiyor ama uzun süre dinlemeyince parça değişiklikleriniz gözle görülür oluyor. tipik işletme körlüğü gibi birşey aslında değil mi,içinde olduğun zaman çok fazla gözlemleyemiyorsun...forumunuzdaki ilk yorumlarımdan birinde bu barda çalma,repertuar konularına değinmiştim. ama şimdi şöyle bir göz gezdirdim de buna benzer bazı yorumlar hakaret boyutlarına ulaşmış,bu da pek hoş olmamış.bilmiyorum bu konuda konuşmak bana düşmez belki ama kişisel olayların bu ortamda halledilmemesi gerek diye düşünüyorum ne kadar umursarsınız bu size kalmış tabi.
görkem son mesajında ton konusuna değinmişsin. bu konu her müzisyenin derdidir bilirim. yıllarca barda çalışmanın verdiği bıkkınlığı da bilirim ama yine sen sıkılmayıp bu ton olayının üstüne git bence. çünkü bilirsin ki keyif aldığın zaman daha çok keyif verirsin sizi dinleyenlere. ve ben daha keyifli bir gitarist görmek istiyorum naçizane fikrim. ayrıca biraz daha özgün sololar bulup kullanırsan en azından iyi müzik dinlemek için sizi seçen beni ve benim gibileri daha fazla memnun edersin. çünkü gittiğim dinlediğim neredeyse tüm gruplarda ( 1-2 gitarist hariç) çalınan sololar, parçalar nota not albümlerde çalınanlarla aynı ve bu belli noktadan sonra bıkkınlık veriyor. o yüzden daha özgün olabilirsen kimse yakında eline su dökemez kendinde daha fazla keyif alırsın diye düşünüyorum.
umarım söylediklerimi yanlış anlamazsınız.
görüşmek üzere........

ben osmanın sesinin iyi olduğunu düşünüyorum ama onun hakkında çeşitli söylentiler de yok değil..yani sesi hakkında,yanlış anlaşılmasın :)..örneğin teknik vokal yaptığını duydum beride birkaç müşteri kendi aralarında konuşuyorlardı..öncelikle nedir bu teknik vokal..sesini hiç yormuyormuş..işin sırrı bu mu?yani şimdi siz haklı olarak ne olduğunu bilmediğin bir şeyi burda sormaya utanmıyor musun,cahil diyebilirsiniz tabi..ama ben bu durumu tüm kamuoyunun aydınlatılması ve söylentilerin önüne geçilmesi gerektiğini düşündüğüm için bu foruma taşıyorum..
muhtemelen görkem bey bu soruma cevap verecek..grubun diğer elemanlarınıda burada görmek istiyoruz..en azından şifrelerini görkeme versinler grubun marjinal faydası artsın:)
son bir sorum daha olucak..ehehe...albüm çalışmaları hakkında bizi ne zaman bilgilendireceksiniz?ayrıca albüm çıkınca gelirini hangi amaç için rokete bağlayıp atmosferde yakmayı düşünüyorsunuz?(yada o civarlarda bir tabakada işte..:))görkem beyden kamuoyunu aydınlatıcak cevaplar bekliyorum...
sevgiler,saygılar...
mustafayıda çok takdir ediyoruz ve başarılı buluyoruz..görkem konusunda yorum yapmama gerek kalmadı sanırım..onun gerçekten çok yetenekli ve başarılı bir müzisyen olduğunu söylemeye zaten gerek yok..

yani şimdi osmanın biraz teknik bir vokal olduğunu kabul edersek onuda albüm gelirleriyle birlikte atmosferde yakalım :) ehüühühühühühüühhüüü

bildiğim kadarıyla çalarsaat grubu ooze'da uzay partileri yapıyolar zaten güneşe mi, marsa mı öyle bir yerlere gidiyolar :) :)

gargarensis demiş ki:
yaz başından beri ilk defa 2 hafta önce dinleyebildim sizi. epey değişmişsiniz, hem grup elemanları hem de parçalar. sürekli dinleyince her hafta her hafta insan pek farkedemiyor ama uzun süre dinlemeyince parça değişiklikleriniz gözle görülür oluyor. tipik işletme körlüğü gibi birşey aslında değil mi,içinde olduğun zaman çok fazla gözlemleyemiyorsun...forumunuzdaki ilk yorumlarımdan birinde bu barda çalma,repertuar konularına değinmiştim. ama şimdi şöyle bir göz gezdirdim de buna benzer bazı yorumlar hakaret boyutlarına ulaşmış,bu da pek hoş olmamış.bilmiyorum bu konuda konuşmak bana düşmez belki ama kişisel olayların bu ortamda halledilmemesi gerek diye düşünüyorum ne kadar umursarsınız bu size kalmış tabi.
görkem son mesajında ton konusuna değinmişsin. bu konu her müzisyenin derdidir bilirim. yıllarca barda çalışmanın verdiği bıkkınlığı da bilirim ama yine sen sıkılmayıp bu ton olayının üstüne git bence. çünkü bilirsin ki keyif aldığın zaman daha çok keyif verirsin sizi dinleyenlere. ve ben daha keyifli bir gitarist görmek istiyorum naçizane fikrim. ayrıca biraz daha özgün sololar bulup kullanırsan en azından iyi müzik dinlemek için sizi seçen beni ve benim gibileri daha fazla memnun edersin. çünkü gittiğim dinlediğim neredeyse tüm gruplarda ( 1-2 gitarist hariç) çalınan sololar, parçalar nota not albümlerde çalınanlarla aynı ve bu belli noktadan sonra bıkkınlık veriyor. o yüzden daha özgün olabilirsen kimse yakında eline su dökemez kendinde daha fazla keyif alırsın diye düşünüyorum.
umarım söylediklerimi yanlış anlamazsınız.
görüşmek üzere........

eleştirilerin için saol.....öncelikle ton konusunda konuşayım ...biraz daha uğraş demişsin....zaten tüm gücümle eşşek kadar anfiyi bardan bara taşıyorum ..... hatta çevremdekiler benim manyak oldugumu ne gerek oldugunu söyleyip duruyorlar....daha fazla bir şey yapmaya gerçekten gücüm kalmıyor.....Bu konuda biraz farklı düşünüyoruz sanırım.....neyse.....Solo olayına gelince grup olarak her şey bire bir nota nota çıkarılacak albümdekiyle aynı olacak gibi bir kararımız var....Zaten açıkçası pek sololuk şarkılarımız da yok ve ben bu duruma çok kıl oluyorum....Sonuçta içerim ben bu akşama benm solo atçak halim yok.....yada tarlaya ektim soğana .....repertuar değiştikçe biraz daha doğaç fırsatım olur inşallah.....doğaç solo attığım sadece 2 parça var onlarda çok kısa.....benim solo atmak için 10 saniyeden daha uzun bir zamana ve de arkada çalan farklı parçalara ihtiyacım var....ama bu durumu bende grup arkadaşlarımla konuştum biraz daha soloatabileceğim parçalar gelecek yakında....

silmarillion demiş ki:
ben osmanın sesinin iyi olduğunu düşünüyorum ama onun hakkında çeşitli söylentiler de yok değil..yani sesi hakkında,yanlış anlaşılmasın :)..örneğin teknik vokal yaptığını duydum beride birkaç müşteri kendi aralarında konuşuyorlardı..öncelikle nedir bu teknik vokal..sesini hiç yormuyormuş..işin sırrı bu mu?yani şimdi siz haklı olarak ne olduğunu bilmediğin bir şeyi burda sormaya utanmıyor musun,cahil diyebilirsiniz tabi..ama ben bu durumu tüm kamuoyunun aydınlatılması ve söylentilerin önüne geçilmesi gerektiğini düşündüğüm için bu foruma taşıyorum..
muhtemelen görkem bey bu soruma cevap verecek..grubun diğer elemanlarınıda burada görmek istiyoruz..en azından şifrelerini görkeme versinler grubun marjinal faydası artsın:)
son bir sorum daha olucak..ehehe...albüm çalışmaları hakkında bizi ne zaman bilgilendireceksiniz?ayrıca albüm çıkınca gelirini hangi amaç için rokete bağlayıp atmosferde yakmayı düşünüyorsunuz?(yada o civarlarda bir tabakada işte..:))görkem beyden kamuoyunu aydınlatıcak cevaplar bekliyorum...
sevgiler,saygılar...
mustafayıda çok takdir ediyoruz ve başarılı buluyoruz..görkem konusunda yorum yapmama gerek kalmadı sanırım..onun gerçekten çok yetenekli ve başarılı bir müzisyen olduğunu söylemeye zaten gerek yok..

öncelikle sana kendi aralarında konuşan insanları dinlememeni öneririm...ayrıca teknik vokal nedir ne değildir diye gerçekten merak ediyorsan google a girip teknik vokal yaz....sonra çıkanları ön bellekten arat....ayrıca albümümüz çıktı biliyosun ...... geliri de gereksiz yere sürekli şımaranları da yakalım kampanyasını desteklemek amacıyla uzaya gönderilecek....umarım merakını giderebilmişimdir....ehehe

psykhe demiş ki:
yani şimdi osmanın biraz teknik bir vokal olduğunu kabul edersek onuda albüm gelirleriyle birlikte atmosferde yakalım :) ehüühühühühühüühhüüü

bildiğim kadarıyla çalarsaat grubu ooze'da uzay partileri yapıyolar zaten güneşe mi, marsa mı öyle bir yerlere gidiyolar :) :)

psykhe sen iste, bu forumu komple yakarım......:)

yok bendeki,çin.maxine.ama amerikan hayranlığı kötüdür ya :) sen fender amerikan dan şaşma o zaman :)
bu arada yanlış mı gördüm yoksa vokal de behringer v-amp 2 mi vardı.

Bu arada uzay paritlerinin ne olduğunu merak edenlere bir örnek vereyim...
çalar saat bilindiği üzere pazar günleri beri de çalmaktadır...bundan sonra belli bir süre bir çok kişi tarafından salı günü olarak tanınan halbuki esas adı suphi günü olan, suphi günlerinde beri de çalacaktır....gecenin geliri buruş buruş yapılıp, çöpe basket atılacaktır dışarıda kalan girmeyi becerememiş yeteneksiz buruşuklar...stratosfer tabakasında gazyağı dökülerek yakılacaktır.... yani bu akşam berideyiz bekleriz...

Geri