Çalar Saat

Hey gidi hey foruma bak bea ölmüş de aglayanı yok ... arkadaşlar web sitesi olcak olcak diorum olmuo...cd yi getircem diorum olmuo valla hiç bi sözü tutmuyorum cok ayıp benim yaptıgım...aynaya bakamaz oldum sırf bu yüzden allah sizi inandırsın.... Ama yılmak yok halletcem hepiciğini hemde....
ceşitli arkadaşlar neden konserlerde hiç alt grup olmadıgımızı sormaktalar ben buna bir açıklama getireyim ...
Konserler cuma günü olmakta bu durum bunla ilgilidir bizde cuma günü beride caldıgımız için denk gelmemektedir....olsundur cok da farketmezdir...Bu arada çeşitli telefon veya fotograf makineleriyle resimlerimizi çekmiş olan arkadaşlarımız var ise bana göndersinler bende onlara ne cekionuz resmimizi manyakmısınız diyeyim :)

oooh bi mesaj daha yazmıs oldum foruma bu popülerlik için bir adım daha demek biliosunuz....

Acaip bişi bu popülerlik ben cok sevdim bankada kuyruk beklemiosunuz size " hop hemşerim sıra var burda biz enayimiyiz " diyenleri şöyle bir lider edasıyla süzüp " turkrock-calarsaat" dediğinizde "kusura bakmayın bilmiyorduk" diyorlar bizde lendimizi lord zannedioruz süper :)

Aslında bir tartışma başlatırsam hemen 2 günde 60- 70 leri buluruz sayfa bazında ama ben böyle numaraları hiç sevmem bilirsiniz ehehe....hadi kolay gelsin ....

calarsaatgitar demiş ki:
oooh bi mesaj daha yazmıs oldum foruma bu popülerlik için bir adım daha demek biliosunuz....

Acaip bişi bu popülerlik ben cok sevdim bankada kuyruk beklemiosunuz size " hop hemşerim sıra var burda biz enayimiyiz " diyenleri şöyle bir lider edasıyla süzüp " turkrock-calarsaat" dediğinizde "kusura bakmayın bilmiyorduk" diyorlar bizde lendimizi lord zannedioruz süper :)

Aslında bir tartışma başlatırsam hemen 2 günde 60- 70 leri buluruz sayfa bazında ama ben böyle numaraları hiç sevmem bilirsiniz ehehe....hadi kolay gelsin ....
Geçen hafta sonu gitar fiyatı araştırmak üzere çankayaya gittim.Rasgele bi dükkana girdim anaaaa 8O bide ne göreyim çalar saat...
ilk sözlerim aa siz çalar saat değilmisiniz oldu
hoca popülerlik diyosun ama nereye gitsek karsımıza cıkıyonuz :LOL: :LOL:
ama bu tesadüf cok iyi oldu güvendiğim ve sevdiğim bi grupsunuz az cok forumdan takip ediyorum sizleri...
bugün yarın gitarı almaya gelicem
saygılar....

tazizim demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:

Geçen hafta sonu gitar fiyatı araştırmak üzere çankayaya gittim.Rasgele bi dükkana girdim anaaaa 8O bide ne göreyim çalar saat...
ama bu tesadüf cok iyi oldu güvendiğim ve sevdiğim bi grupsunuz az cok forumdan takip ediyorum sizleri...
saygılar....

bende varmıydım o sırada orda ?

Görkem olm atla, zıpla, soyun, gitarı kır, Osmana sataş, Özgüre bira şişesi fırlat oda sana zilleri fırlatsın. Kafan kopmuş numarası yap :):):):) kanlar fışkırsın falan bi yandanda yedekte duran gitarı al çalmaya devam et falan. Sahne şovuna bak bea

Ben bu çalarsaatgitara sinir oluyoruuuum ya.Ne o öyle Fenderler ,marshallar ....Peeehhh...Adam utanmasa gitarı direkt olarak mixere girip çalcak.Benim gibi garipler çanta çanta pedal taşısın bu adam sadece bir ek pedalla işi bitirsin ..
"Adaletin bu mu be senin" ... Neyse şaka tabi bunlar.Ama çooooooooook kıskandım ya,yalan söylemenin anlamı yok.Ben bu kadar tatlı bir gitar tonu duymadım uzun zamandır.Çarşamba günü yapıştım kaldım sahnenin oraya.Yalnız soundun bu kadar iyi olması iyi bişey değil bence.En azından işlatme sahibi için değil :) .Nedeni de; adamları dinlerken içki almayı unuttum.Utanıyoorummm :) ....Neyse beyler iyisiniz ,hoşsunuz geldim gördüm ,zamanım oldukça yine gelicem...sevildiniz!! hade şimdilik... :)

calarsaatgitar demiş ki:
tazizim demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:

saygılar....

bende varmıydım o sırada orda ?

wardın sanırım orda oturuyodun kenarda :D hatta mustafa abiyle konusmustum
dün geldim dükkanı cok erken kapatmısınız saat 18.15 de geldım nasip değilmiş karşıdaki dükkandan aldım (farfisfon)

punkserkan demiş ki:
Görkem sen annamassin sahne showundan hic kasma ruhsuz :) gerci ben seni gaza getiriodum ama neyyyse öptum seni mucaks :LOL:

sahe sovu cok iyidir bende 3 portakalı düşürmeden havada atar tutar elimde mendili kaybederim....Sen varken iyi gaza gaza geliodum valla....ama senin gibi gaza gelip elini bagetle kanatan psikopat bir manyak olmaktansa sahne sovundan anlamamak daha iyi :) heuehe

IbanezRB demiş ki:
Ben bu çalarsaatgitara sinir oluyoruuuum ya.Ne o öyle Fenderler ,marshallar ....Peeehhh...Adam utanmasa gitarı direkt olarak mixere girip çalcak.Benim gibi garipler çanta çanta pedal taşısın bu adam sadece bir ek pedalla işi bitirsin ..
"Adaletin bu mu be senin" ... Neyse şaka tabi bunlar.Ama çooooooooook kıskandım ya,yalan söylemenin anlamı yok.Ben bu kadar tatlı bir gitar tonu duymadım uzun zamandır.Çarşamba günü yapıştım kaldım sahnenin oraya.Yalnız soundun bu kadar iyi olması iyi bişey değil bence.En azından işlatme sahibi için değil :) .Nedeni de; adamları dinlerken içki almayı unuttum.Utanıyoorummm :) ....Neyse beyler iyisiniz ,hoşsunuz geldim gördüm ,zamanım oldukça yine gelicem...sevildiniz!! hade şimdilik... :)

olm işin sırrı pedallarda değil bak mesela bir murat 124 e ne kadar modifiye yaparsan yap o bir murat 124 ve anca belli bi yere kadar iyi gider...ama mesela bir dodge viper alırsan istersen modifiye yapma hatta 3. vitesi bile kullanma tozunu attırırsın bu da öyle bişey ....ana malzeme iyi olmalı yani eşşek iyi olduktan sonra semeri kötü olsada işin iyi olur :) o yüzden pedallara falan paranı harcama ....güzel bir gitar ve anfi ile sorun çözülür....paran artarsa da pedal alma git gez gezdir dolaş dolaştır...ne biliim mesela avrupa turları artık 299 dolara kadar düştü...güzel bi anfi güzel bi gitardan sonra gereksiz başka şeyler ...ama bende zamanında az tırmalamadım bana söyleyenleride takmadım.....sende kafanın dikine gideceksin biliorum ...doğru yolu bulucaksın ama işte venedik ispanyayı falan görememiş olcaksın...olsun ben sana anlatırım hehehe :) bide bişi dicem bak senin bi fender alma zamanın geldi....haberin olsun ..... Fender işin ilk ve en büyük adımı....para yap birazda patlatalım sana bi fender .....

yapılan en gereksiz şey coverlar ayrıca geçen sizi dinlemeye geldim hiç dinlememiştim gerçekten herkes konuşuyo nedir diye girdim ki baktım şok oldum eller havaya hop hop olmuş mekan ozee yide öpmüşsünüz bravo size eskiden rockçılar felan gelirlerdi dinlemeye şimdi bambaşka insanlar gördüm malesef bunun sebebini kandinizde aramalısınız sizi dinleyen kitlenin de nasıl olduğunu gördüm ve o kitleye nasıl ulaştığınızıda gördüm görmez olaydım çok üzüldüm yazık yani tama belki ii müzisyenlersiniz ki ben öle düşünmü
yorum ama bu yaptığınız nebilyim yanlış geldi bana ama işte sizde birşekilde dalga geçiyosunuz rock müzik dalga geçme konusunda da kullanılır ok ama bu şekilde değilya herparçaya distortion koyup cover yaptık demişsiniz herşey bir yana ben eski ozee yi özledim diyebilrim bu kitle bu eller havaya kurtlarımızı dökelim diyen insanlarla aynı yerde müzik dinlemek hoş değil kurt herşekilde dökülür müzik dinleyerekte dans ederekte eğlenerekte ama kavramlar malesef çok değişmiş yazık olmuş rock ölmüş

him21 demiş ki:
yapılan en gereksiz şey coverlar ayrıca geçen sizi dinlemeye geldim hiç dinlememiştim gerçekten herkes konuşuyo nedir diye girdim ki baktım şok oldum eller havaya hop hop olmuş mekan ozee yide öpmüşsünüz bravo size eskiden rockçılar felan gelirlerdi dinlemeye şimdi bambaşka insanlar gördüm malesef bunun sebebini kandinizde aramalısınız sizi dinleyen kitlenin de nasıl olduğunu gördüm ve o kitleye nasıl ulaştığınızıda gördüm görmez olaydım çok üzüldüm yazık yani tama belki ii müzisyenlersiniz ki ben öle düşünmü
yorum ama bu yaptığınız nebilyim yanlış geldi bana ama işte sizde birşekilde dalga geçiyosunuz rock müzik dalga geçme konusunda da kullanılır ok ama bu şekilde değilya herparçaya distortion koyup cover yaptık demişsiniz herşey bir yana ben eski ozee yi özledim diyebilrim bu kitle bu eller havaya kurtlarımızı dökelim diyen insanlarla aynı yerde müzik dinlemek hoş değil kurt herşekilde dökülür müzik dinleyerekte dans ederekte eğlenerekte ama kavramlar malesef çok değişmiş yazık olmuş rock ölmüş
öncelikle ozee değil senin o eski halini özlediğin yerin adı : ooze ..ondan önceki halini özlüyosanda bi balina vardı onun ismiydi mobidick diye ama onun konumuzla alakası yok :)
meslek olarak müzisyen yazmışsın bu kadarda sert eleştiride bulunduğuna göre bir halt biliyor olman gerekiyor ki nedense ben öyle düşünmüyorum çünkü çok abuk bir eleştiri tarzın var..nedir yani rock ölmüş,kitleyi nasıl yaptığınızı gördüm,kötü müzisyenlersiniz falan...sorarlar insana sebep diye??sana hitap etmemesi kötü olduklarını göstermez...sana hitap edenlerde iyi diye bir sonuç yoktur hiçbir zaman...
ayrıca kavramlar değişmiş diyorsun yok öyle birşey..beğenmediğin müzikle alakalı düşünmen gereken müzik dışı konular var.kavramlar hep aynı yoksa ama işletmeler insanlara yönelik yerler ve çoğunluğa uyum sağlamak zorundalar yoksa bizde istiyoruz başka şeyler çalınsın ama çoğunluk ne dinliyorsa o yani bu olmak zorunda...

him21 demiş ki:

bizim " rock müzik ölmesin bunun için her seyi yapalım " diye yola cıktıgımız fikrini kafana kimin zerk ettiğini bulup ona " sen beni yanlış bilgilendirmişsin " diyerek rock müzik adına değilse de kendin adına bişey yapabilirsin.....ama genede yapıcı eleştirin için saol dungeon a gidersin sende farklı bir alternatifin var yani...biz böyle mutluyuz hayatımızdan senin gibi olmak gibi bir kaygımız yok...böylelikle mevzu çözülmüş olur....ha illaki diosan siz yanlış yapıosunuz.... önceki sayfalara bakarsan gerekli açıklamaları görürsün...Ayrıca senin müzikal tartışmaya girilebilecek birisi oldugunu düşünmüyorum yorumların farkındalıktan cok uzak yapılmış (bunu hakaret amaçlı söylemedim kusura bakma genede)...belki berkley den mezun bir cazcısındır seni tanımıyorum ama konunun özünü anlayamamışsın her seferindede acıklama yapmak gereksiz bu yüzden önceki sayfaları okumanı tavsiye ederim.......hadi kolay gelsin

him21 demiş ki:

sen oozea geldiğinde anemi vardı heralde sahnede sen bir çok üzülme sendromuna girince olayı kavrayamadın
tama onlar belki ii müzisyenler ki sen neden öle düşünmü? :)
yapılan en gereksiz şeyler değil bence coverlar bundan daha gereksiz bir çok şey var bilmediğini bilmemek, mahir olmak, algıda seçicilik yoksunluğu, farkındalıktan yoksunluk... coverları çalar saatte özgüymüş gibi yaşamanda ilginç ve ayrı bir muamma zaten sen biraz gelenekçisin var olanı tekrarlıyorsun heralde sürekli ve dinlediğin yeni yorumlar sana karmaşık anlaşılması güç geliyor belki bu yüzdendir ama bu kişisel bir özellik olduğu için üzerinde durulacak ve yorumlanacak bir kurgu yok senin bu durumunu sadece havale edebiliyoruz işallah kulak tının açılır alışırsın...
ooze konusundada zaten ooze inşa ve açılış aşamasında rock house diye mimarisi planlanıp yapılmadı ve hizmete sunulmadı öncesinde clup ırtırı pırtırı olmak üzere bir çok kez değişik isimlerde hizmet verdi mimari açıdan bakıyorsan ve bu yüzden öpüldüğünü düşünüyorsan iç mimarlarına sor bu konu çalarsaati aşar eller havaya diye bakıyorsan ellerin aşağıda olması müziği sertleştirmediği gibi yine mekanı daha rock havasına bürümez ve spotlar belki senii yanıltmıştır ışık olunca mekanda sen bir karanlık sentezi kurup geldiysen olmamıştır tabi ama bu yine ilk olarak iç mimarı sonrasında ışıkçı arkadaşları ilgilendirir yok illa itiraz ve ısrar edeceksen git güven optiğe başvur bence
bide bu insanlar rock müzikle neden dalga geçsinler bir düşün kim bunu kendine görev edinir bu kadar işler güçler varken ama rock müzik dalga geçme aracıda kullanılır demiştim dersen ne şekil bir dalga?
distortion konusundada bence yanıllmaktasın çünkü zaten rock müziği rock müzik yapan distortion değildir öleyse zaten müzik değildir bu kadar sınırlarda yaşamamalısın müzik armonilerle uyumlarla ve nüaslarla vardı halada öyle var gelişen teknoloji seni yanıltmasın bu pedallar falanda yokken müzik tarihi su gbi akmakta ve altın çağlarını yaşamaktaydı...
kurtlarımızı dökelim kurt herşekilde dökülür müzik dinleyerekte oynayarkata ama kurtlu insanlarla müzik dinlemek hoş değil :) bazen bu alerjik olduğu gibi kronikte olabiliyor hiperaktifler gelmesin çok zıplıyolar çok dolaşıyorlar eski ooze yi özlemiş ama işletmeciler yeni oozeyi seviyolar napacağuk acaba? yani senin bu bilmem kaç konuda ki gereksiz yorumun için tebrik ediyorum yani kurtlar eller hoppide derken hölö hölö toparlayamamışsında
neyse yawrucuğum sen özlemeye devam et

bu arada çalarsaati seviyorum ben coverlarıda güzel gitaristide güzel gayet iyide müzisyen berkleyden onay alarak söledim bunları araştırması yapılabilir ama berkleydekilerde şu iç mamari konusundan müzdaripler :) ama oda çalarsaatgitarı enterese etmez başarılar kolay gelsin öptüm en kısa zamanda kurtlarımızı buluşturalım oozede sevgiler

Him21 arkadaşın kastettiği rock bar diye açılan bir barda niye çalınan parçaların ve tarzın değişip düğün repertuarına kaydığı. Lafım üst gruba. Buarada çalar saat iyi bir gruptur müziyenler ve müzisyenlik gayet iyidir bence. Ama bu grubun adı bi zamanlar Glamdi nazda çalarlardı. Çok daha idealist bir repertuarları vardı neden sonra sonra anemiye özendi piyasa kaygısı arttı beni üzende bu işte. Olsun genede seviyorum Çalar Saati. Oozeda çalan en iyi grup diyebilirim.

Geri