Çalar Saat

pastorize demiş ki:
bornovanın en iyi vokalini ve çok iyi bir davulcuyu barındırmasına rağmen vasat bir basçı ve sajhnede serdar öztoptan da da kötü duran gitarıstini barındaran izmirin iyi gruplarından çalar saati tebrik ediyoruz
eskiden kroc grubu halinde osmanı izlemeyi daha çok seviyoduk
beride çok iyisiniz ama ozda soundunuz çok cılız geliyo
gitaristiniz marşal distorşınından kurtulmalı diye düşünüyorum
bide bidaha kahpe çalmayın bence
ya da bi kancadan dinleyin sora bi daha çalın
osmanın sesini çok seviyoruz başarılar

:) ben sahnede güzel dururum :) saçları da savurdummu şöyle bi, duvar bile çatlar :) ayrıca distortion ın metal gibi cıkmamasının sebebi anfi deil gitarın fender olması....zira o anfiye ibanez falan veya gibsonda taktım o zaman önünde duramıyosun ....Marshall ı begenirim ben...
Bi insan zor bass numaraları yapmıyo diye vasat değildir nerde ne yapıcağını bilerek cok akıllıca calıyor bence.....herkes de böyle düşünüyor ama bu senin fikrin saygı duyarım...Ayrıca ooze da cılız sound arkalarda var yeterli volume gitmeyebiliyor arkaya önlere gelirsen daha iyi duyarsın ...kanca yı zaten dinliyoruz sürekli saol tavsiyen için çok da begeniyoruz...

g-string demiş ki:
millet eleştiriyi kaldıramaz olmuş,önüne gelen sevgilisini korumak adına;oraya gelen,çalarsaati dinleyen,iyi veya kötü eleştiri yapan insanları "bara gelen de müzik bilmemneyi olmuş" die tabir ediyo..çok yanlış ve yersiz yorumlar,hakaret edilmediği sürece herkes istediği eleştiriyi yapar..çalarasaat funclup mı burası?zaten osman olmasa grubun dinleneceği yok,forum da almış başını gidio,geyikten geçilmio..bunlarda benim eleştirilerim,aman lütfen kimse kendi üstüne alınmasın,özellikle silmi fış fış arkadaş..

Osman olmasa grubun dinleneceği yok demişsin....
Biz " davulcu basscı ve ben " yıllardır Osman olmadıgı zamanlardada barlarda çaldık ve begenildik bu zamana kadar piyasada kalabildik....Sen Osman' a aşıksan falan hoşlanıyosan ( ilk mesajında kalp falan koymuştun ondan öyle diyorum yanlış anlama) yada bara Osman' ı dinlemek için geliyorsan bu senin kendi tercihindir ama insanlar sadece Osman için gelmiyorlar biz bir grubuz ve bizim için geliyorlar.....Bu düşüncen çok yanlış bence.....Bara sırf beni dinlemek için gelen insanlarda var ama onlar gitarist olmasa grubun dinleneceği yok falan demiyorlar...Grup bir bütündür emin ol kötü bir grup da Osman' ın sesi kaynar gider ..... O yüzden öyle düşünmemelisin.....Ayrıca forum da geyik aldı başını gidio katılıyorum ve bence bu güzel bişey cünkü yasak deil ve kimse bon jovi olmadıgı için burda geyik yapmak son derece normal....Rockstar havalarına girmek saçma olur.....ayrıca ciddi konuda konuşuluyor bazen gördügün gibi :)

Ayrıca Silmarillion' un kimseyi korumak gibi bir derdi yok bunu da belirteyim zira geçmiş sayfalara bakarsan benim canım grubuma ne laflar söylediğini görürsün......:) bye

calarsaatgitar demiş ki:
pastorize demiş ki:
bornovanın en iyi vokalini ve çok iyi bir davulcuyu barındırmasına rağmen vasat bir basçı ve sajhnede serdar öztoptan da da kötü duran gitarıstini barındaran izmirin iyi gruplarından çalar saati tebrik ediyoruz
eskiden kroc grubu halinde osmanı izlemeyi daha çok seviyoduk
beride çok iyisiniz ama ozda soundunuz çok cılız geliyo
gitaristiniz marşal distorşınından kurtulmalı diye düşünüyorum
bide bidaha kahpe çalmayın bence
ya da bi kancadan dinleyin sora bi daha çalın
osmanın sesini çok seviyoruz başarılar

:) ben sahnede güzel dururum :) saçları da savurdummu şöyle bi, duvar bile çatlar :) ayrıca distortion ın metal gibi cıkmamasının sebebi anfi deil gitarın fender olması....zira o anfiye ibanez falan veya gibsonda taktım o zaman önünde duramıyosun ....Marshall ı begenirim ben...
Bi insan zor bass numaraları yapmıyo diye vasat değildir nerde ne yapıcağını bilerek cok akıllıca calıyor bence.....herkes de böyle düşünüyor ama bu senin fikrin saygı duyarım...Ayrıca ooze da cılız sound arkalarda var yeterli volume gitmeyebiliyor arkaya önlere gelirsen daha iyi duyarsın ...kanca yı zaten dinliyoruz sürekli saol tavsiyen için çok da begeniyoruz...
sana, bana en düzeyli cevabıo verdiğin için teşekkür ederim:)
aslında sounddan kastım metal gibi bi olay değil
tam dolu dolu gelmediğinden bahsediyodum belki şimdi iidir bi aydır izliyemedim
marşala tabiki lafım yok, ama berideki soununuza bayılıyorum oınuda belirtmeden geçemiiciim
bi de osmanın şu güçlü sesinin hakkını alamıyosunuz diye düşünüyorum
mesela herkes y.sadakatın vokalistinin sesinin güzelliğinden bahsedio, osmanın sesinin izmirde bile hakkını verildiğini düşünümüyoorum
bence daha iyi tanınsanız osmanın sesinden de bi okadar bahsedilir
bi de athena ve benzerlerinde osmanın sesini harcıyomuşunuz gibi , niye çalıyosunuz ki
ayrıca gerçekten çok iyi çaldığınız bazı şarkılar var. (yani tebrik ederim)
kolay gelsin

calarsaatgitar demiş ki:
g-string demiş ki:
millet eleştiriyi kaldıramaz olmuş,önüne gelen sevgilisini korumak adına;oraya gelen,çalarsaati dinleyen,iyi veya kötü eleştiri yapan insanları "bara gelen de müzik bilmemneyi olmuş" die tabir ediyo..çok yanlış ve yersiz yorumlar,hakaret edilmediği sürece herkes istediği eleştiriyi yapar..çalarasaat funclup mı burası?zaten osman olmasa grubun dinleneceği yok,forum da almış başını gidio,geyikten geçilmio..bunlarda benim eleştirilerim,aman lütfen kimse kendi üstüne alınmasın,özellikle silmi fış fış arkadaş..

Osman olmasa grubun dinleneceği yok demişsin....
Biz " davulcu basscı ve ben " yıllardır Osman olmadıgı zamanlardada barlarda çaldık ve begenildik bu zamana kadar piyasada kalabildik....Sen Osman' a aşıksan falan hoşlanıyosan ( ilk mesajında kalp falan koymuştun ondan öyle diyorum yanlış anlama) yada bara Osman' ı dinlemek için geliyorsan bu senin kendi tercihindir ama insanlar sadece Osman için gelmiyorlar biz bir grubuz ve bizim için geliyorlar.....Bu düşüncen çok yanlış bence.....Bara sırf beni dinlemek için gelen insanlarda var ama onlar gitarist olmasa grubun dinleneceği yok falan demiyorlar...Grup bir bütündür emin ol kötü bir grup da Osman' ın sesi kaynar gider ..... O yüzden öyle düşünmemelisin.....Ayrıca forum da geyik aldı başını gidio katılıyorum ve bence bu güzel bişey cünkü yasak deil ve kimse bon jovi olmadıgı için burda geyik yapmak son derece normal....Rockstar havalarına girmek saçma olur.....ayrıca ciddi konuda konuşuluyor bazen gördügün gibi :)

Ayrıca Silmarillion' un kimseyi korumak gibi bir derdi yok bunu da belirteyim zira geçmiş sayfalara bakarsan benim canım grubuma ne laflar söylediğini görürsün......:) bye

saygı duyyorum tabiiki haklısın grup bi bütündür,fakat grubun vokali osman olmasaydı ben gelip te çalarsaati dinlemezdim,bu benim düşüncem dorudur veya yanlıştır,onunyorumu bana aiittir..ayrıca o kalbi osmanı sevdiim için koymuştum yani aşık falan diilim aman yanlış anlaşılmasın :LOL: forumda geyik aldı başını gitti derkende senin bazen yaptığın abartı geyikten bahsettim,beni rahatsız ettiği için o konudaki düşüncemi belirttim,eminim saygı duyacaksındır..

Ben sana şöyle söyliyim.....
Bu iş çok değişkenli bir iş
Beride mekana göre yüksek bir sesle calıyoruz ve ben anfi kullanmıyorum....o yüzden ses her yerde aynı ve volume de yüksek olduu için dolu gelir...
ama ooze da cok büyük bir anfi kullanıyorum ve onu kabinlerede fazlaca verirsek cok feci gitar oluyor her yer cünkü ben afiden ton alabilmek için acıyorum sesini.....sen eger anfinin sagında veya solunda dinlediysen sana cılız gelebilir ama genel olarak yüksek volume olmuyor cok fazla o yüzden arkalarda dolu dolu gelmeyebiliyor ama dinlenilebilcek seviyede geliyor gene....
Ama tabi bütün bunların ötesinde gercekten senin birikimlerine de hitap etmeyebilir bu da bir ihtimal....O zaman yapacak bişi yok....
Kahpe tam tınlamıyor katılıyorum zaten cok az calıyoruz....Tınlatmanın yolunuda biliyorum ama o hengamede gitar değiştir anfiden gain aç falan urasmıyorum acıkcası....
Osman' ın sesi de cok güzel evet ama orası da osman show room deil eglendirmek zorunda oldugumuz insanlar var bide böyle bamak lazım....Çok tanıtınca da insanlar Osman için geliyorlar bir tek bara :)
Ayrıca ben sahnede neden kötü duruyorum bakayım hemde Serdar Öztop' tan bile :) ?

G-String....
Eğer Osman olmasaydı ben gelip Çalar Saat' i dinlemezdim demekle Osman olmasa kimsenin grubu dinleyeceği yok demek farklı şeyler.....
Kendi adına konuş diğer insanlar adına konuşma....

Ayrıca bu foruma herkes istediğini yazar birbirine hakaret etmediği sürece......Bende istediğimi yazıyorum geyik yapmamdan rahatsız oluyorsan okumassın yazdıklarımı bu da bir seçenek.....

ilk mesajında ben Çalar Saati çok begeniyorum artık başka gruplardan keyif alamıyorum falan demişsin keşke Çalar Saat yerine Osman yazsaydın o zamanda ....

Ayrıca saygısızlık yapar gibi bir halim oldugunu düşünmüyorum ki vurgulamışsın saygı duyarsın heralde die...neyse ...hadi kolay gelsin ....

calarsaatgitar demiş ki:
Ben sana şöyle söyliyim.....
Bu iş çok değişkenli bir iş
Beride mekana göre yüksek bir sesle calıyoruz ve ben anfi kullanmıyorum....o yüzden ses her yerde aynı ve volume de yüksek olduu için dolu gelir...
ama ooze da cok büyük bir anfi kullanıyorum ve onu kabinlerede fazlaca verirsek cok feci gitar oluyor her yer cünkü ben afiden ton alabilmek için acıyorum sesini.....sen eger anfinin sagında veya solunda dinlediysen sana cılız gelebilir ama genel olarak yüksek volume olmuyor cok fazla o yüzden arkalarda dolu dolu gelmeyebiliyor ama dinlenilebilcek seviyede geliyor gene....
Ama tabi bütün bunların ötesinde gercekten senin birikimlerine de hitap etmeyebilir bu da bir ihtimal....O zaman yapacak bişi yok....
Kahpe tam tınlamıyor katılıyorum zaten cok az calıyoruz....Tınlatmanın yolunuda biliyorum ama o hengamede gitar değiştir anfiden gain aç falan urasmıyorum acıkcası....
Osman' ın sesi de cok güzel evet ama orası da osman show room deil eglendirmek zorunda oldugumuz insanlar var bide böyle bamak lazım....Çok tanıtınca da insanlar Osman için geliyorlar bir tek bara :)
Ayrıca ben sahnede neden kötü duruyorum bakayım hemde Serdar Öztop' tan bile :) ?
serdar öztoptan bile dememin sebebi gitarın gövdesini kimi zaman sağ bacağına dayayarak çalmandan(kendisi gaza geldiğini sadece o şekilde belli ediyo da)
tabi bu benim tercih etmediğim bi duruş yoksa genel geçer bi ifade değil ,
zaten yanlış anlama gibi bi tavrın da olmadığı için direk söledim, herhalde oh be ben de bişey sölicem sandım diyosundur,
saçlarını cok sert savurduğunu biliyorum:)

Benim gitarın arka kapağı yok o yüzden oraya alıyorum gitarı .....öyle yapmassam gitarın arkasındaki yaylar bazen kotumun yırtıklarına takılıyor...vede cıkmıyor gitar kalıyor orda o zaman emin ol sahne görüntüsü açısından çok daha komik şeyler oluyor :)

calarsaatgitar demiş ki:
G-String....
Eğer Osman olmasaydı ben gelip Çalar Saat' i dinlemezdim demekle Osman olmasa kimsenin grubu dinleyeceği yok demek farklı şeyler.....

Ayrıca bu foruma herkes istediğini yazar birbirine hakaret etmediği sürece......Bende istediğimi yazıyorum geyik yapmamdan rahatsız oluyorsan okumassın yazdıklarımı bu da bir seçenek.....

ilk mesajında ben Çalar Saati çok begeniyorum artık başka gruplardan keyif alamıyorum falan demişsin keşke Çalar Saat yerine Osman yazsaydın o zamanda ....

Ayrıca saygısızlık yapar gibi bir halim oldugunu düşünmüyorum ki vurgulamışsın saygı duyarsın heralde die...neyse ...hadi kolay gelsin ....

evet bu konuda haklısın keşke çalarsaat yerine osman yazsaymışım daha isabetli olurmuş,ayrıca evet kendi adıma konuşmuorum çünkü osman olmasa hayatta gitmem abi diyen tanıdıım en az 50 tane adam var küçükpark civarında..geyik olayına gelince rahatsız olduum günden beri açıp okumuorum zaten,nese fikrimi belirtmem yine bi polemik yarattı,nedense bu forumda devamlı aynı şeyi gözlüorum,sizede kolay gelsin arkadaşlar,bidaa osmanı dinliceem günü sabırsızlıkla bekliorum :D

calarsaatgitar demiş ki:
Benim gitarın arka kapağı yok o yüzden oraya alıyorum gitarı .....öyle yapmassam gitarın arkasındaki yaylar bazen kotumun yırtıklarına takılıyor...vede cıkmıyor gitar kalıyor orda o zaman emin ol sahne görüntüsü açısından çok daha komik şeyler oluyor :)
en azından s.r.vaughandan daha yakışıklısın
çok da kötü diil yani

g-string demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
G-String....

evet bu konuda haklısın keşke çalarsaat yerine osman yazsaymışım daha isabetli olurmuş,ayrıca evet kendi adıma konuşmuorum çünkü osman olmasa hayatta gitmem abi diyen tanıdıım en az 50 tane adam var küçükpark civarında..geyik olayına gelince rahatsız olduum günden beri açıp okumuorum zaten,nese fikrimi belirtmem yine bi polemik yarattı,nedense bu forumda devamlı aynı şeyi gözlüorum,sizede kolay gelsin arkadaşlar,bidaa osmanı dinliceem günü sabırsızlıkla bekliorum :D
çalarsaatte en önemli unsurun osmanın olduğu gerçeğine katılmamaktan başka çare yokken sana katılmamak elde değil
ama çalar saat yerine osman yazmana gerek de yok be
bence grup arkadaşları buna sevinmeli çünkü herkese denk gelmior böle güzel sesli , ailecek dinlediğimiz ses sanatçıları(bkz.anemi,çirkef,makine,detone(revaçta oldukları için yazdım))

pastorize demiş ki:
g-string demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
G-String....

çalarsaatte en önemli unsurun osmanın olduğu gerçeğine katılmamaktan başka çare yokken sana katılmamak elde değil
bence grup arkadaşları buna sevinmeli çünkü herkese denk gelmior böle güzel sesli , ailecek dinlediğimiz ses sanatçıları(bkz.anemi,çirkef,makine,detone(revaçta oldukları için yazdım))
onlar mecbur etti nuri abi napiim :LOL: :LOL:

g-string demiş ki:
ben sana hitaben senin gibi düşünen ama sen olmayan başkalarınada yönelik bir cevap yazmak istiyorum..çünkü yine anlamayacaksın..çünkü seni sadece sen olduğun için bile hoşgörmek gerekir :!:
1.si en az elli adam tanıyormuşsun bu civarlarda ama ooze 1000 kişilik bir yer..senin çevrende senin gibidir varsayımıyla yaklaşırsak olaya o sizin konseptiniz..
2.si bu forumda gözlediğin polemik olayı sen yokken olmuyor nedense..acaba sende bir sorun olamaz mı?
3.sü ve bence en önemlisi sen bir rock müzik dinleyicisi olmadığına göre senin müziğe yönelik bakış açın ve yorumların çok değersiz bence..çünkü rock müzik senin sandığın gibi bora öztoprak'ın gitar-davul-bas ile çalınması ve vokalistinde şarkıyı söylemesi değildir..buna canlı müzik denilir,hepsi o..vokalist sadece kendi başına ya da başka bir enstrüman eşliğindede şarkı söyleyebilir..ama rock müzik te gitar soloları,bas soloları,davul olmazsa olmaz..insanlar o soloları dinlerken kendilerinden geçerler hatta bazen..dünyaca ünlü bir çok rock grubunun vokalistlerinin sesleri çok güzel ama hepsi grup olarak var olabilirler ancak,zaten o yüzden tek başlarına bir başarı yakalamak istediklerinde solo albüm çıkarıyorlar..burada yapılacak doğru eleştri şu olmalıydı : "50 adam tanıyorum ve bizce gitaristin,bassçının ve davulcunun şu eksiklikleri var-osman ise dört dörtlük bir vokalist o yüzden osman daha iyi bir grupla çalışmalı" böyle birşey söylesen saygı duyardım ama sen bilmediğin etmediğin bir konuda boş atıp dolu tutturmaya çalışıyorsun..senin dediğin şey çok saçma..bir eleştrin ya da bir fikrin yok..sadece delinin biri bir kuyuya taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor meselesi..ondan sonrada neden eleştrilerim polemik yaratıyor diyorsun..çünkü bilmeden konuşuyorsun,boş konuşuyorsun,sadece piyasa için bara gelen ve aslında bu müzikle alakası olmayan zavallılar gibi konuşuyorsun sonrada şaşırıyorsun polemik çıktı diye..senin densizliğine cevap yazmak zorunda hissediyorum kendimi aslında hiç istemediğim halde çünkü dayanamıyorum böyle saçma sapan laflara..aslında ilk başta dediğim gibi seni sadece sen olduğun için hoşgörmek gerekir..

tam kapıdan girdigimde wall çalıyordunuz dinledigim en kötü another brick in the wall coverıydı
onun dışında program bitene kadar eglendim vokalin sesi de hoş bi şarkıda daha vasattınız ama hatırlayamadım şimdi
Başarılar dilerim..

pastorize demiş ki:
g-string demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
G-String....

Denk gelme gibi bir olay yok, grup şans eseri kurulmadı hatta uzun uzun düşünülerek kuruldu .....
Ama neyse bu konunun da cılkı çıktı zaten....Osman olmasa Çalar Saat bir hiç diyeyim ben de kapansın bu konu...yoksa uzadıkça uzıcak.....

Bu arada 19 Mayıs da urla da ki konserde paintball varmış herkesin haberi olsun :) İsteyenler gelip savaş yapabilirler :)

Çalar saat wild world çalmadı ama çalcak iyi hatırlattın...
yiğit bi ara obey die bi grupla guardian da çıktı..şimdi ise kuşadasında bi yerde çalıyor ama nerde bilmiyorum....

Geri