Çalar Saat

evet süper olmuş özellikle renkleri bir kör kadar iyi kullanmışsınız umarım bir dahakine gören bir yönetmene çektirirsiniz. Birde kapı açılınca kafası boya kutusuna sokulmuş, she-male ee dönmüş bir arkadaş giriyor içeri lezo ilişkiye girip elemanı aldatıyo, gerçekten çok zekice bir seneryo herkesin eline sağlık.......

arkadaşalr bu zalime siz nebiçim bir klip çekmişsiniz yapmayın şimşeklerin gücü adına....güzelim parça ve güzelim müziğinizi kırmızının pençesine brakmışsınız resmen....20 yıldır çekilen pop parçaların klibinden bile daha kötü olmuş...hani kırmızı seven bi hatun olarak bile bu klibin kırmızısı acaip banal geldi bana...çok basit kullanılmış herşey, bu sizi ifade etmemeli...üzüldüm açıkçası...bir ikincisi ise klipte oynayan erkek modelin hareketleri....dorion gray in portresini çiziolarmış gibi poz vermiş, köylü gibi olmuş o arkadaş orda o bile kırmızının içinde boğulup kalmış...çook klişe çoookk ..şarap kırmızı ayna arkası şal kırmızı en kötüsü de mikrofonu bari yatak örtsü ile kaplamasaydınız...wallahi hata üstüne hata ama anlatmakla bitmezki şimdi...yıllarınıza yazık olmuş ...sonuna da adamın eline kasaptan taze kesilmiş kanlı canlı bi öküz kalbi bide bi boğa koysaydınız tam süper olucakmış...ailecek gülerek seyrettik ancak içimiz kıyıldı wallahi...geçmiş olsun

bimaltepeikiekmek demiş ki:
arkadaşalr bu zalime siz nebiçim bir klip çekmişsiniz yapmayın şimşeklerin gücü adına....güzelim parça ve güzelim müziğinizi kırmızının pençesine brakmışsınız resmen....20 yıldır çekilen pop parçaların klibinden bile daha kötü olmuş...hani kırmızı seven bi hatun olarak bile bu klibin kırmızısı acaip banal geldi bana...çok basit kullanılmış herşey, bu sizi ifade etmemeli...üzüldüm açıkçası...bir ikincisi ise klipte oynayan erkek modelin hareketleri....dorion gray in portresini çiziolarmış gibi poz vermiş, köylü gibi olmuş o arkadaş orda o bile kırmızının içinde boğulup kalmış...çook klişe çoookk ..şarap kırmızı ayna arkası şal kırmızı en kötüsü de mikrofonu bari yatak örtsü ile kaplamasaydınız...wallahi hata üstüne hata ama anlatmakla bitmezki şimdi...yıllarınıza yazık olmuş ...sonuna da adamın eline kasaptan taze kesilmiş kanlı canlı bi öküz kalbi bide bi boğa koysaydınız tam süper olucakmış...ailecek gülerek seyrettik ancak içimiz kıyıldı wallahi...geçmiş olsun

:D eywallah :D

hi1herif demiş ki:
evet süper olmuş özellikle renkleri bir kör kadar iyi kullanmışsınız umarım bir dahakine gören bir yönetmene çektirirsiniz. Birde kapı açılınca kafası boya kutusuna sokulmuş, she-male ee dönmüş bir arkadaş giriyor içeri lezo ilişkiye girip elemanı aldatıyo, gerçekten çok zekice bir seneryo herkesin eline sağlık.......

:D sanada eywallah :D

:D ticari bir klip yapmaya çalıştık özele değil genele müzik yaptığımızı daha öncede belirtmiştim ;) tabikide burada herkes fikrini belirtebilir bunu saygıyla karşılarım ama yaşadığımız toplumu ve müzik anlayaşını iyice irdeleyip daha sonra yorum yazın bence :D buda benim görüşüm ;)

yaşadığımız toplum ve müzik anlayışı gayet geniş bi yelpaze aslında..her renk var...ama kliplerdeki konular hep aynı kaldığı sürece bizde kendimize evet biz boyleyiz ve hep boyle kalıcaz madem oyle çarkı değiştirmenin alemi ne katılalım bizde döndürelim hobaaa eller havaya diycez...eee ne anladım ben bu işten koyunmuyuz yani...bence değiliz ve değilsiniz...benm de sizlere saygım sonsuz ama daha iyisini beklerdim sizden...en azından daha iyi bi kırık kalp hikayesi anlatabilirdiniz...bu klip bence biraz sanayicilerin barındığı topluma hitap ediyor ve ancak onların duygularını coşturur..ki sizlerin de o kitleye hitap etmek istemediğinizi hepimiz biliyoruz....yinede herşeye eyvallah diip geçmemek lazım bence

biraz amatör işi gibi ama hoş olmus yinede klibiniz.hayırlı olsun :=)) eleştirilerin aksine bence kliibin en göz alıcı ve güzel yanı oldukca kırmızı bir klip olması :=) sadece bir tek şey hoşuma gitmedi :=)genel olarak hoş ama daha güzellerini bekliyoruz sizden inşallah...başarılar..

ilk başta yapıcı olmak adına bir eleştiri idi,elbette ticari olmalı ama bu kliple youtube dan fazlası olmaz hatta ordada fazla durmaz, müzik anlayışı diyorsunuz oda genele değil kişiye özeldir tabii koyun sürüsünde değilse... bu sektörde yapılan en büyük hata bence gerçek rock dinleyicilerle ibocuları aynı kefeye koymaktır ki buda bu kliple ispatlanmış durumda :p umarım bundan sonra yapacaklarınız daha kaliteli olur eyw.

yaşadığımız toplum için yapıldıysa bu klip, osman'a yakında oyunculuk teklifi de gelir..klip zalim'in önüne geçmiş gibi..izlerken sanki zalim'i değil de kralda çıkan boyalı kadınların klibini izlemiş gibi oluyorum..çok yavaş ilerliyor klip, zalim çok hızlı ve rock, bi dengesizlik söz konusu..sanki bir de gereken itina gösterilmemiş gibi, sanki şarkıyla dalga geçiliyor gibi..levent yüksel' in zalim klibini incelediğimde, ordaki kadın da kırmızılı ve elinde şal var..bari o kliple benzemeseydi..inanmaktır önemli olan ama bana bu klip hiç inandırıcı gelmedi..yönetmenin hayal gücü mü zayıf, bana mı öyle geldi? açıkçası beklentilerimin çok altındaydı, öfken niye'yi beklemekten başka çare kalmadı!

klip aslında güzel olmakla beraber,gözümüzün biyerlerden ısırdığı sarışın elemanla ,sürekli kıpkırmızı dolaşan hatun biraz daha güzel oynayabilselerdi daha inandırıcı olabilirdi bence..emeğinize sağlık arkadaşlar...

aman yarabbim...kliple dinleyiciler ve ibocuları aynı kefeye koymanın ne alakası var ? bence yanlış bir yorum bu..klip dört dörtlük değil,eksikler hatalar var elbette...ama klibi çok beğensek ne değişecek ki..önemli olan müzik değil mi?klip sadece insanlara ulaşabilmenin bir yolu..bu adamlarda iyi müzisyenler..şarkıları çok güzel..çektikleri klibe bakıp,müziğe ya da dinleyicilere bakış açılarını eleştirmek çok yanlış olur diye düşünmekteyim...
ben beğendim..

güsel olmuş bence tamam daa ei olabilirdi ama ilk klip herşey bi anda olcak diede bişi yok bence önemli olan müzik deilmi kendilerini pazarlamıolarki müziklerini tanıtıolar :roll:

klip çook kötü olmuş bence çok amatörce buldum.Grup elemanlarının daha ön planda olması gerekirdi tanınabilmeleri açısından ne de olsa ilk klipleri.Ayrıca klipteki kırmızı ruj ve kırmızı elbise de bana sincity filmini hatırlattı..Biraz daha özen gösterilse daha iyi olabilirdi sanırım

Turkrock'a yeni üye olmuş arkadaşlar eleştirinin dozunu bence abartmışlar...

İlk öncelikle şunu söylemek istiyorum bu klip için çok uğraşıldı ve çok fedekarlıklar yapıldı aranızda haftada kumbarınıza 10 milyon bile atamazken albüm prodüksyonunu üstlendikten hemen sonra ağır bir sinematik anlatımı olan bir klibin de prodüksyonunu üstlenmenin nası bir şey olduğunu yaşamış olanlarınız bilirler. Bu işler kesinlikle para prodüksyon, zaman ve ekip işi milyarlarca lira harcayarak çok daha güzel bir klip çekmeyi bizde isterdik elbette.

Bu arkadaşlardan ricam alaycı bir tavır takınmamalarıdır çünkü çok uğraşılmış bir iş ne kadar begenmeselerde en azından buna saygı duyulabilir ve daha yumşak ve yapıcı olunabilinir aksi taktirde bir kimselerin çok uğraşarak ve çok fedekarlık yaparak oluşturduğu bir işle alay etmek yapıcılık amacı dışında görünüyor. Böyle davranmak sadece bizleri muhattab olmamaya iter. Bu yüzden Çalar Saat değer verdiğiniz bir grup ise gerçekten biraz daha alaysız olalım....Eminimki bizi yolda durdurup yüzümüze o klip ne öyle lezbiyenmi o herif youtube da bile oynamaz demeye utanırdınız aynı saygıyı burada da birbirimize gösterelim.

Kliple ilgili olarak şahsi fikirlerime gelince.....

Çalar Saat gayet mütevazi ve ağır başlı bir grup bence, sadece müziğimizle ön plana çıktık bu güne kadar bu bir gösterge olabilir. Zira grubumuzda ne kızları peşinden sürükleyecek yakışıklı bir grup elemanımız var, nede inanılmaz sahne şovlarımız var veya sadece bizim yaptığımız bir tarz yüzünden bize hayran bir kitlemiz var böyle şeylerde istemiyoruz zaten. Hayatın içinden samimi, gerçekçi mütevazi ve kendi ile barışık egosuz bir grup olduğumuzu düşünüyorum ve bence klibimizde bunun bir yansıması.

Klişe olan bir olgunun klişe olmasının sebebi insan hayatının içerisinde çok fazla yaşanmış bir olgu olmasıdır. Bir şey klişe olduysa o güne kadar binlerce kez işlenmiş ve binlerce kez yaşanmıştır. Bu yüzden aslında klişe çok sıradışı bir şeydir çünkü sürekli yaşanır ve önüne geçilemez. Bu yüzden klişe olan konu aslında önemli ve gerçek bir konudur.Her zaman ilginç olanı aramak doğru değildir. Esas olan en yakışanı bulmaktır ki bu klişe olsa bile.

Zalim ise terk edilen adamı anlatan hüzünlü bir şarkı ve içerisinde arabesk öğeleri taşıyor. bu bir gerçek sözler ve müzik arabesk öğelerden oluşuyor. Bu şarkıya yakışacak hikaye belli ve en gerçekçi, samimi, olabilmesi mümkün olanı seçerek klasik bir konu işlemek istedik. Çünkü şarkının bunu gerektirdiğine kanaat getirdik.

Odasında yıllardır büyülü diken yetiştirip bu dikenleri herkesden gizli gizli doğurduğu 3 yaşındaki erkek çocuğuna batırarak onun büyümemesini sağlayan güzel mor makyajlı alternatif bir kızın uyuşturucu aldığı bir tuvalette sevgilisi tarafından terk edilmesini Tool vari görüntüler eşliğinde sunmanın ne şarkıyla alakası ne de bizle ne de bu kültürle.

Yaptığımız şarkı teksaslı bir kovboyun atı ile olan arkadaşlığını veya İngiliz bir Muse hayranının tren yolculuğunu anlatsa idi konu saçma olabilirdi. Ama konu bir Türk' ün aldatılmasını anlatıyor ve içimizden biri aldatılacaksa bu gayet gerçekçi bir hikaye belkide içimizden böyle şeyler yaşayanlar bile olmuştur.

Elbette daha iyisi yapılabilecek pek çok öğe var işin içinde. 35 mm bir kamera ekipmanı ile küçük bir servete kiralanıyor, böyle şeyler inşallah ileride olur. Fakat yapılan iş bu ve eleştiriler için teşekkürler ama alay edilecek bir şey göremiyorum.

Ayrıca belirtmeden geçmek istemiyorum bu genel bir yakınmadır arkadaşlar lütfen kendilerine sanmasınlar.

Sanayici kesimi de insan ve biz bir milletiz kimse kimseden üstün değil, bu ortam ve insanların bibirlerine olan kerameti kendinden menkul bakışları beni çok üzüyor. Ve şuna inanıyorum ki varoşlarda veya Tu kaka denilen doğuda bir çocuk begenmeyen arkadaşlar kadar birikimi olmadıgı için Zalim' in klibini begenir ve izleyerek şarkıyı dinler Rock soundunu hisseder duygulanır ve Rock ile ilgilenmeye başlarsa geri kalan şeyler bence boş laftır. Bu eminim alay ettiğimiz İBO kliplerini seyreden insanlarla alay etmekten başka bir şey yapmamaktan daha iyidir.

Genede eleştiriler için teşekkürler....

ohh bee,izledim sonunda :D

1. Kırmızıyı çok severim,mordan sonraki favori rengimdir,bu sebepten renk cümbüşünü hiç yadırgamadım..ki klipte bi ressamla karşı karşıyayız renkleri hoşgörmek lazım diye düşünüyorum..

2.Görkem'in karizmamasından faydalanmamanızı şiddetle kınıyorum,gözlerim onu aradı hep :D

3.Her müzisyenin sevgilisi o evde yokken eve birini atıp resmini yapmıyorsa da olabilitesi mümkün bi durum olduğundan gayet gerçekçi bi senaryoya sahiptir kanımca..

4.Burçin soyundum soyundum deyip durdu,bu mudur diye sormak isterim kendisine :LOL: Ayrıca makyajsız güzellikten yanayım :p

Ellerinize sağlık arkadaşlar

;) kulak asmayın öyle her söylenene de...

Güzel grup, güzel çalışma.. Emin olun grup elemanları, izleyen ve yorumlayan herkesten daha fazla dikkat etmişlerdir kliple ilgili ayrıntılara.. Fakat imkanlar dahilinde yapılabilecek en iyi işin bu olduğunu, onları en iyisini yapabilmek adına maksimum çaba gösterdikleri gerçeğini göz ardı etmemek gerek.. Sonuç olarak bizler sadece izliyoruz.. Ama bu iş onları temsil ediyor.. Sanki daha iyisini yapabilmek ellerindeymiş de yapmamışlar gibi davranılması tuhaf geliyor.. Ortada albüm yapan, klip çeken, İzmir'in kısır müzik piyasasının bi' o kadar kısır imkanlarını zorlayan bi' grup var.. Emek var.. Herkes yapılan işi beğenmek zorunda değil.. Fakat olumlu da olsa, olumsuz da olsa eleştiri yaparken üsluba dikkat etmek, sizin dikkate alınmanız açısından daha faydalı olacaktır.. İlk izlediğimde benim de yadırgadığım, takıldığım bi' takım noktalar oldu.. Fakat genel anlamda bence amacına uygun, sunumununda sakınca görmediğim, gereken ve beklenen etkiyi yaratabilecek bi' klip.. Çalar Saat'in, tanıdığım en sağlam adamlardan biri olan Burçin'in, klipte oynayan ve adını bilmediğim kırmızılı arkadaşın, albüm ve klipte emeği geçen herkesin ellerine sağlık.. Tebrikler ve başarılar....

Geri