Çalar Saat

him21 demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
Ulu müzisyen Him31, müzisyenlikle saygılı olmak ve terbiyeli olmak farklı şeylerdir ... Kimse bizimle böyle konusamaz, ister Ahmet Necdet Sezer ol ister Miles Davis ol...
Daha ilk mesajındaki uslübundan belliydi senin niyetin...yani yapıcı ve gercekten fikrini belirtmeye yönelik deildi, ...Eğer adam gibi yazsaydın bizde adam yerine koyardık....
Him 21 seni sevmiyoruz forumumuzda istemiyoruz...haydi git burdan....:) bi daha yazma, mümkünse internet' e bile girme....

kimsiniz kaç kişisiniz beni sevmiyosunuz ve sen kimsin ki bana kendi toprak damımda parasını vererek girdiğim internetten çıkmamı ve bir daha girmememi istiyorsun ayrıca bir yerde şaşırdın ya olsun sen zaten biraz şaşkınsın ama ben seni adam yerine almadığım için bu tarz konuşuyorum senin beni adam yerine almana gerek yok çünkü seni ben öle görmüyorum karşıda tabiki bir erkan oğur yada serdar öztop yada ne bilim bir ustadım var ken dikkatli konuşurum sen kimsin ki zibidi daha dün gitar çaldın adammı oldun diyorum sana birde ekliyim bak uğraşmayın en iyisi yiyin oturun boş ver yani kötü müzisyenlersiniz demiyoum ama yanlış şeyler yaptığınızı sölüyorum madem bu kadar iisiniz açılın istanbula doğru bakalım yiyomu ;) neyse ya boşverin siz beni adam yerine koymayın bir daha da direkt sataşma olmadam yazmam sizin o tarafınızı fazla kaldırmışlar AYRICA AHMET NEJDET SEZER olsaydım gitarın tellerini bir tarafların abile sokabilrdim onuda söliim sana hadi iii düğünler size kofti baro seni

Him 31 cigim madem bu kadar güvenin var kendine acıkla kim oldugunu ...Punk serkan kardeşimle ziyaret edelim bigün seni yüzyüze görüşelim...hem müzik konusunu tartışırız hemde müzisyenliğini görürüz...Serdar Öztop' u üstad belirlediğine göre acayip kral bir müzisyen olmalısın :) Ayrıca birisine saygılı davranmak için onun üstad olması gerekmez....Böyle düşünmek aptallara mahsustur... şu senin gitar telleriyle ilgili fikrin hakkında sana söylemek istediklerim var....Özgüven iyi bişeydir ama kimliğini acıklayarak yapma cesaretin varsa....Noldu yemedi mi ? :)

portnoy demiş ki:
arkadaşlar,ben bu adamı tanıyorum,beş para etmez bir insandır=him31.insan dedim inşallah fazla gelmemiştir.bence çalar saat çok iyi ve tecrübeli müzisyenlerden kurulu bir grup,soundları da çaldıkları müzik tarzına göre gayet iyi.eğer yaptıkları müziği sevmiyorsanız dinlemeye gitmezsiniz.bu kadar basit,burada emek harcayan,yıllardır bu işi yapan,bu işten para kazanan insanları suçlamaya hiç gerek yok.ki zaten işlerini gayet iyi ve profesyonelce yapıyorlar.keşke imkanım olsa da tecrübe edinsem,sahnede lazım oluyor çünkü.kolay gelsin.

O zaman bize kim oldugunu söylermisin....madem tanıyosun....Kimdir bu him21?

portnoy demiş ki:
arkadaşlar,ben bu adamı tanıyorum,beş para etmez bir insandır=him31.insan dedim inşallah fazla gelmemiştir.bence çalar saat çok iyi ve tecrübeli müzisyenlerden kurulu bir grup,soundları da çaldıkları müzik tarzına göre gayet iyi.eğer yaptıkları müziği sevmiyorsanız dinlemeye gitmezsiniz.bu kadar basit,burada emek harcayan,yıllardır bu işi yapan,bu işten para kazanan insanları suçlamaya hiç gerek yok.ki zaten işlerini gayet iyi ve profesyonelce yapıyorlar.keşke imkanım olsa da tecrübe edinsem,sahnede lazım oluyor çünkü.kolay gelsin.

dostum ayıp ediyosun sen beni dinledinmi yada sahnede beni gördünmü yada seninle tanıştıkmı sadece telefonla konuştuk şöle bir olay oldu şimdi anlatamıyacağım nedenlerden' tamamen kişisel 'dolayı arkadaşların çağırdığı studyoya gidemedim hemde iki sefer üst üste oldu çok üzüldüğümü özür dileklerimi onlara ilettim hatta adam zannedip evime yemeğe çağırdım yok neymiş gitaristleri istemezmiş biraz soğuk adamlardı gerçe eray kardeşiidi ama eğer bana bu yorumu yapabiliyosan erkek gibi yüzüme yapman gerekirdi dimi kardeşim buradaki bu adamlar ne halt yaptıkları önemli değil önemli olan eleştiri almadıkları herkes eleştiriyi alabilmeli bu adamlar yetersizler yetersiz oldukları içinde eleştiri yapıldığında gaza geliyolar ve kaba kuvvet kullanmak istiyolar ki o çok zor yani eray cım bak seninle i kötü dohbet ettik dertleştik bu şekilde yazmassan ii olur yarın öbürgün buradaki herifler sana yardım etmezler ben yardım ederim onuda söliim sana neyse eray böle yorumlar atma kardeşim bak kardeşim diyorum çünkü sizi kırdığımı biliyorum siz çalışan emek veren insanlarsınız bu adamlarda öle ama sizede ilerde yorum yapılınca adam gib cevap verin oldu ciğer hesabına gelince o oralardan tartılmaz ve paha biçilmez eraycım ciğeri beş para etmez lafını senin gibi bir arkadaşa hiçyakıştıramadım hadi burdaki elemanlar sölese hahaha derim geçerim ama istirham ediyorum bir dha böle bir konuşma yaşamıyalım sevgiyle kal

Ben de him21'i tanıyorum.O adam cok tatlıdır ya.Sadece rock müziğin ruhunda da olduğu gibi anarşik,muhalefet bir ruhu var.Unutmayın yaşam çatışmadan doğar.Herkes uyumlu ve herşeyi beğenmiş olsaydı ne müzik ne felsefe ne de sevgi olurdu dimi?

calarsaatgitar demiş ki:
him21 demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
Ulu müzisyen Him31, müzisyenlikle saygılı olmak ve terbiyeli olmak farklı şeylerdir ... Kimse bizimle böyle konusamaz, ister Ahmet Necdet Sezer ol ister Miles Davis ol...
Daha ilk mesajındaki uslübundan belliydi senin niyetin...yani yapıcı ve gercekten fikrini belirtmeye yönelik deildi, ...Eğer adam gibi yazsaydın bizde adam yerine koyardık....
Him 21 seni sevmiyoruz forumumuzda istemiyoruz...haydi git burdan....:) bi daha yazma, mümkünse internet' e bile girme....

kimsiniz kaç kişisiniz beni sevmiyosunuz ve sen kimsin ki bana kendi toprak damımda parasını vererek girdiğim internetten çıkmamı ve bir daha girmememi istiyorsun ayrıca bir yerde şaşırdın ya olsun sen zaten biraz şaşkınsın ama ben seni adam yerine almadığım için bu tarz konuşuyorum senin beni adam yerine almana gerek yok çünkü seni ben öle görmüyorum karşıda tabiki bir erkan oğur yada serdar öztop yada ne bilim bir ustadım var ken dikkatli konuşurum sen kimsin ki zibidi daha dün gitar çaldın adammı oldun diyorum sana birde ekliyim bak uğraşmayın en iyisi yiyin oturun boş ver yani kötü müzisyenlersiniz demiyoum ama yanlış şeyler yaptığınızı sölüyorum madem bu kadar iisiniz açılın istanbula doğru bakalım yiyomu ;) neyse ya boşverin siz beni adam yerine koymayın bir daha da direkt sataşma olmadam yazmam sizin o tarafınızı fazla kaldırmışlar AYRICA AHMET NEJDET SEZER olsaydım gitarın tellerini bir tarafların abile sokabilrdim onuda söliim sana hadi iii düğünler size kofti baro seni

Him 31 cigim madem bu kadar güvenin var kendine acıkla kim oldugunu ...Punk serkan kardeşimle ziyaret edelim bigün seni yüzyüze görüşelim...hem müzik konusunu tartışırız hemde müzisyenliğini görürüz...Serdar Öztop' u üstad belirlediğine göre acayip kral bir müzisyen olmalısın :) Ayrıca birisine saygılı davranmak için onun üstad olması gerekmez....Böyle düşünmek aptallara mahsustur... şu senin gitar telleriyle ilgili fikrin hakkında sana söylemek istediklerim var....Özgüven iyi bişeydir ama kimliğini acıklayarak yapma cesaretin varsa....Noldu yemedi mi ? :)

ilk önce adam gibi konuşmayı yorum kaldırmayı kaba kuvetle agalıkla yada ne bilim laf sokmayla beni alt edemiyeceğini anla abimde olsan kardeşimde olsan sana saygı duyarım ama sen kendine saygı göstermiyosunki ben sana saygı duyayım bir kere yazdıklarına bak utanmıyomusun eşşek kadar adamsın bir mevkin var bir işin var yada birileri seni tanıyo beni de tanırlar yakında nolcakki ne yapçan yani kaba kuvvetle gelip dövcenmi beni ee ne geçicek eline ? küçük egonumu tatmin yoluna gidiceksin bak dostum yada abim yada amca herneysen sana saygı duyulması istiyosen karşındakine sana davranılması gerektiği gibi davran böle kendini küçültüyosun biz kimsenin tavuğuna kışt demeyiz seninkine de demedik sadece yorum attık kaldıramadın düşüncen için teşekkür ederim deseydin belki ben göt olcaktım ama sizin nası adamlar olduğunuzu bildiğim için neyse hadi salıcakla

bu nasıl yüzsüzlük yaa.....
çalar saat grup içerisindeki,her adamın başlıbaşına müzik konusunda yeterli olduğu,uzun zaman öncede şimdilerde de dinlemekten büyük keyif aldığımız bir grup.....
hal böyleyken burada gerçekten müzik hakkında konuşacaklar konuşsun..."yaptığınız iş hakkında eleştiri yapıyorum" diyerek kişilere saldırıda bulunup,daha sonrasında da "ne biçim müzisyenlersiniz,bi eleştiriyi kaldıramıyorsunuz" demek bir şeylere kılıf uydurmak değil,aşağılık bir davranış.....

herkese saygılar,sevgiler....

Bir bilge, bir göletin kıyısında oturmaktayken, susuzluktan dili dışarı
sarkmış bir köpeğin devamlı olarak göletin dibine kadar gelip tam su
içecekken kaçması dikkatini çeker.

Dikkatle izler olayı.
Köpek susamıştır ama gölete geldiğinde sudaki kendi yansımasını görüp
korkmaktadır ve bu yüzden de suyu içmeden kaçmaktadır.
Sonunda köpek dayanamayıp kendini gölete atar ve kendi yansımasını görmediği için suyu içer.
O anda bilge düşünür.

"Benim burada öğrendiğim şu oldu," der.
"Bir insanın istekleri ile arasındaki engel çoğu zaman kendi içinde büyüttüğü korkulardır.
İnsan bunu aşarsa, istediklerini elde edebilir.?

Ama biraz daha düşününce aslında gerçek öğrendiği şeyin bundan farklı olduğunu görür.

Asıl öğrendiği şey; insanın bir bilge bile olsa bir köpekten öğrenebileceği bilginin varolduğudur.

Bir bilge, bir göletin kıyısında oturmaktayken, susuzluktan dili dışarı
sarkmış bir köpeğin devamlı olarak göletin dibine kadar gelip tam su
içecekken kaçması dikkatini çeker.

Dikkatle izler olayı.
Köpek susamıştır ama gölete geldiğinde sudaki kendi yansımasını görüp
korkmaktadır ve bu yüzden de suyu içmeden kaçmaktadır.
Sonunda köpek dayanamayıp kendini gölete atar ve kendi yansımasını görmediği için suyu içer.
O anda bilge düşünür.

"Benim burada öğrendiğim şu oldu," der.
"Bir insanın istekleri ile arasındaki engel çoğu zaman kendi içinde büyüttüğü korkulardır.
İnsan bunu aşarsa, istediklerini elde edebilir.?

Ama biraz daha düşününce aslında gerçek öğrendiği şeyin bundan farklı olduğunu görür.

Asıl öğrendiği şey; insanın bir bilge bile olsa bir köpekten öğrenebileceği bilginin varolduğudur.

him21 demiş ki:
silmarillion
yada ne karın ağrısıysa bana rock müzik hakkında ne söyleye bilirsin ok ben bilmiyorum sen biliyosun demekki bukadar şakıdığına göre rock müziğin felsefesi neymiş ve türkiyede kimler rock yapıyor anlatıver bana bakalım

ya git işine..
sen cin ali falan oku...
beyin hücreleri ölünce yenilenmiyor bu arada bu konuda bir bilgin var mı bilmiyorum ama bu konuyu araştırmanı öneriyorum..mesela kafanı bir yere çarptığında ya da alkol aldığında ölüyorlar o yüzden sen bu tarz şeylere dikkat et bence...
sen forumu falan boşver..kendi sağlığınla ilgilen...
rock müziğin sana ihtiyacı var...
hadi bakalım....

8O :arrow: 8O

Çarşamba günü Oozedaydım çok eğlendik soundunuz gayet güzeldi bulutsuzluk çaldınız biara çok sevindik. Başarılarınızın devamını dilerim. Buarada Him kızımız bıraksın artık bu işleri uğraşmasın forumlarla böle

him21 demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:
him21 demiş ki:
calarsaatgitar demiş ki:

ilk önce adam gibi konuşmayı yorum kaldırmayı kaba kuvetle agalıkla yada ne bilim laf sokmayla beni alt edemiyeceğini anla abimde olsan kardeşimde olsan sana saygı duyarım ama sen kendine saygı göstermiyosunki ben sana saygı duyayım bir kere yazdıklarına bak utanmıyomusun eşşek kadar adamsın bir mevkin var bir işin var yada birileri seni tanıyo beni de tanırlar yakında nolcakki ne yapçan yani kaba kuvvetle gelip dövcenmi beni ee ne geçicek eline ? küçük egonumu tatmin yoluna gidiceksin bak dostum yada abim yada amca herneysen sana saygı duyulması istiyosen karşındakine sana davranılması gerektiği gibi davran böle kendini küçültüyosun biz kimsenin tavuğuna kışt demeyiz seninkine de demedik sadece yorum attık kaldıramadın düşüncen için teşekkür ederim deseydin belki ben göt olcaktım ama sizin nası adamlar olduğunuzu bildiğim için neyse hadi salıcakla

Sana eleştiri yaptıgın için değil terbiyesizce konustugun ve küfüre varan seyler söledigin için kızgınım, daha öncede bizi eleştirenler oldu teşekkür ettik bişiler çıkarmaya çalıştık, kimliğini açıklamamanın nedenide bu zaten senin, sende terbiyesizlik yaptıgını biliyosun farkındasın o yüzden kimliğini açıklamıyosun ben su kişiyim şuralıyım şurdayım diyemiosun çünkü sölediklerinin arkasında duracak cesaretin yok... Ayıp ettiğinin farkındasın... bak benim adım görkem gülhan ....izmirliyim ...ooze da calıyorum dediklerimin arkasındayım çünkü kötü bişi yapmadım ....peki sen kimsin ? .... neyse zaten kim oldugunun bir önemi yok artık forumda bu kadar sacmalık yeter....sölemen gerekenleri söledin tesekkür ederiz...eger baska bir sey sölemek istiosan artık özel mesajdan gönder....

istiridyecocuk demiş ki:
Ben de him21'i tanıyorum.O adam cok tatlıdır ya.Sadece rock müziğin ruhunda da olduğu gibi anarşik,muhalefet bir ruhu var.Unutmayın yaşam çatışmadan doğar.Herkes uyumlu ve herşeyi beğenmiş olsaydı ne müzik ne felsefe ne de sevgi olurdu dimi?

Kim oldugunu bana sölersen cok sevinirim :) Bir şeyi begenmemek ve dile getirmekle saygısızlık yapmak ve hakaret etmek farklı seyler çünkü...

him21 demiş ki:
portnoy demiş ki:

dostum ayıp ediyosun sen beni dinledinmi yada sahnede beni gördünmü yada seninle tanıştıkmı sadece telefonla konuştuk şöle bir olay oldu şimdi anlatamıyacağım nedenlerden' tamamen kişisel 'dolayı arkadaşların çağırdığı studyoya gidemedim hemde iki sefer üst üste oldu çok üzüldüğümü özür dileklerimi onlara ilettim hatta adam zannedip evime yemeğe çağırdım yok neymiş gitaristleri istemezmiş biraz soğuk adamlardı gerçe eray kardeşiidi ama eğer bana bu yorumu yapabiliyosan erkek gibi yüzüme yapman gerekirdi dimi kardeşim buradaki bu adamlar ne halt yaptıkları önemli değil önemli olan eleştiri almadıkları herkes eleştiriyi alabilmeli bu adamlar yetersizler yetersiz oldukları içinde eleştiri yapıldığında gaza geliyolar ve kaba kuvvet kullanmak istiyolar ki o çok zor yani eray cım bak seninle i kötü dohbet ettik dertleştik bu şekilde yazmassan ii olur yarın öbürgün buradaki herifler sana yardım etmezler ben yardım ederim onuda söliim sana neyse eray böle yorumlar atma kardeşim bak kardeşim diyorum çünkü sizi kırdığımı biliyorum siz çalışan emek veren insanlarsınız bu adamlarda öle ama sizede ilerde yorum yapılınca adam gib cevap verin oldu ciğer hesabına gelince o oralardan tartılmaz ve paha biçilmez eraycım ciğeri beş para etmez lafını senin gibi bir arkadaşa hiçyakıştıramadım hadi burdaki elemanlar sölese hahaha derim geçerim ama istirham ediyorum bir dha böle bir konuşma yaşamıyalım sevgiyle kal

Bizde yardım ederiz sana, istirham ederiz hatta :)
Ne kişiliksiz yalaka birisiymişsin sen him 31...Adam sıvamış sana neler demiş hala istirham ediyosun ....yuhh diyorum sana o kadar ....bide alkışlıyorum yüzsüzlüğün böylesini...

hehehehe ben dün gece çoook eğlendim.
hopladım zıpladım sahneye bile çıktım :)
bissürü tartışma yapılıyo burda ve bi kaç grup forumunda daha, özellikle bornova'da bu kadar çok türkçe pop ve arabesk coverlayan grup varken ve tartışmalar da bu grupların rock'ı bitirdikleri devamlı olarak söylenirken, bence asıl önemli olan bu coverlar "icra edilirken" ortaya gerçekten müzik çıkıp çıkmadığı. ama çok net bi şekilde şunu söyleyebilirim ki dün gece hakkaten de müzik dinledim. belki son bi kaç yıldır herkes aynı şekilde aynı repertuvarı çalmaya çalıştığı için ve genelde ortaya çıkan şey ayırdedilmeden dinlendiği için bu kadar yoğun eleştiri bombardımanına tutulmuşsunuz. dediğim gibi dün dinlediğim şey müzikti. Gökhan Kırdar'ın "Yerine Sevemem" ine girdiğinizde önce(ilk bi kaç saniye) biraz önyargılı dinledim. ama sonra sonuna kadar bağıra bağıra eşlik ettim.
açıkçası daha önceleri pek sevmiyodum bu parçaların içine distorsion katılıp rock haline getirilmiş özensiz yorumlarını. ama üzerine uğraşılmış işler gerçekten de hak ettikleri değeri görmeli.

düşüncelerimin sizi tanıyor olmamla ilgisi yok onu söylemek isterim önce(Osman'a):) neredeyse hepsini tanıyorum ve seviyorum ama arkadaşlık ayrı bi durum(bu kadar da klişe olur mu yaw)
bi de gitaristinize hastayım:) Görkem Bey, o performans, gitar çalınırken yapılan scat'ler falan hakkaten de.... bi de köpeğinize hastayım. hatta onun için bi de şarkı yaptım: "arım balım peteğim gülüm dalım...." diye gidiyo. beni pek sevmedi ama neyse :)
kolay gelsin hepinize, çok çalışmayın da gelin BIOS'a da bi gün yaw :D

sevgili çalar saat grubu üyeleri,bize yardım etmeniz çok sevindirici,msn adresim:entropi84@hotmail.com. biz şu an çarşamba günleri opus ta sahne almaktayız.sizin müziğinizden,tecrübelerinizden yararlanmak isteriz.msn de detaylı konuşabiliriz.him31 hakkında artık konuşmak istemiyorum.kendisi bize de ayıp etti.ayrıca burda kaliteli müzisyenlere,emek verip para kazananlara da ayıp ediyor.bize yaptığı şey 2 kere vokal denemesi için bizi ekmesiydi.üstüne yemeğe falan çağırdı,ama geçti bolu pazarı...
bu işler emek,yürek,azim ister kardeş.çalar saat üyeleri msnde görüşmek üzere.başarılar.
drums@rakkas

calarsaatgitar demiş ki:
istiridyecocuk demiş ki:

Kim oldugunu bana sölersen cok sevinirim :) Bir şeyi begenmemek ve dile getirmekle saygısızlık yapmak ve hakaret etmek farklı seyler çünkü...
(söylemem)

Geri